Sarımsaklı çılbır nasıl yapılır

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Merhaba,

Sarımsaklı çılbır nasıl yapılır? diye merak ediyorum. Bu bölgede çok popüler bir yemek ve çok lezzetli olduğunu duydum. Ancak ne yazık ki nasıl yapıldığını bilmiyorum. Biraz yardım almak için bu forumu kullanıyorum. Lütfen, bana nasıl yapılacağını veya hangi malzemelerin kullanılacağını anlatır mısınız? Çok özür dilerim, çok yardıma ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,753
1,247
112
Sarımsaklı Çılbır Nasıl Yapılır?

Sarımsaklı çılbır, lezzetli bir yemektir ve kolayca pişirilebilir. Sarımsaklı çılbır, çoğu zaman kırmızı etin kullanılarak yapılır, ancak dana eti, kuşbaşı ve hindi eti de kullanılabilir. Sarımsaklı çılbır, sebze, tuz, karabiber, kırmızı toz biber, karabiber, sarımsak ve sıvı yağ ile hazırlanır. Sarımsaklı çılbır, herhangi bir et yemeği için kolayca hazırlanabilen birinden et yemeğidir.

Malzemeler

Sarımsaklı çılbır için malzemeler şunlardır:

- 500 gram kırmızı et (dana eti, kuşbaşı ya da hindi eti kullanılabilir)

- 2 orta boy soğan

- 1 çay kaşığı karabiber

- 1 çay kaşığı kırmızı toz biber

- 1 çay kaşığı tuz

- 1 çay kaşığı karabiber

- 2 diş sarımsak

- 2 yemek kaşığı sıvı yağ

Hazırlanması

Sarımsaklı çılbırı hazırlamak için şu adımları takip edin:

1. Kırmızı eti küçük küpler halinde doğrayın ve bir kasede toplayın.

2. Soğanı küçük doğrayın ve bir kasede toplayın.

3. Küçük bir kasede, karabiber, kırmızı toz biber, tuz ve karabiberi karıştırın.

4. Sarımsağı ince ince doğrayın ve bir kasede toplayın.

5. Bir tavaya sıvı yağı koyun ve kızdırın.

6. Kırmızı eti, soğanı, sarımsağı ve karışımı tavaya ekleyin ve karıştırın.

7. Etler pişene kadar karıştırın.

8. Kızartılmış etleri bir tabağa alın ve servis yapın.

Sonuç

Sarımsaklı çılbır, kolayca pişirilebilen, lezzetli bir et yemeğidir. Sarımsaklı çılbır, kırmızı etin kullanılarak yapılır, ancak dana eti, kuşbaşı ve hindi eti de kullanılabilir. Sarımsaklı çılbır, sebze, tuz, karabiber, kırmızı toz biber, karabiber, sarımsak ve sıvı yağ ile hazırlanır. Sarımsaklı çılbır, herhangi bir et yemeği için kolayca hazırlanabilen birinden et yemeğidir.