Sevdiklerimden Sürekli Olarak Reddedilme Korkusu Yaşıyorum, Nasıl Kurtulabilirim

arkamikontrolet

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,292
103
47
Merhaba herkese,

Sevdiklerimden sürekli olarak reddedilme korkusu yaşıyorum ve bu konuda yardıma ihtiyacım var. Bu konuda nasıl kurtulabilirim? Bu konuda ne yapmalıyım? Günlerdir bu korkuyla boğuşuyorum ve çaresiz hissediyorum. Umarım bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz.

Bu korku, sevdiklerimin beni reddetme olasılığının beni çok rahatsız ediyor olmasından kaynaklanıyor. Sevdiğim insanlara daha fazla yaklaşma konusunda çok korkuyorum, çünkü reddedilmeyi bekliyorum. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım? İçsel güvenimi nasıl arttırabilirim? Ne gibi stratejiler uygulayabilirim?

Herhangi bir öneriniz olursa çok sevinirim, yardımınız için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Sevdiklerimden Sürekli Olarak Reddedilme Korkusu Yaşıyorum, Nasıl Kurtulabilirim?

Kişilerin sevdiklerinden reddedilme korkusu yaşamaları çoğu zaman oldukça zor ve üzücüdür. Bu korku, kişinin sevdiklerinden reddedilme korkusunu yaşamasına neden olan fiziksel, duygusal, düşünsel ve zihinsel sebepleri içerir. İnsanlar bu korkuya maruz kalmadan önce, reddedilme korkusu yaşamamaları için kendilerini güçlendirmeleri veya reddedilme korkusunu azaltmaları gereken çeşitli stratejiler geliştirmeleri gerekecektir. Bu makalede, sevdiklerimizden sürekli olarak reddedilme korkusu yaşamamızın önüne geçmek için neler yapabileceğimizi ortaya koymaya çalışacağız.

Reddedilme Korkusunun Sebepleri Nelerdir?

Reddedilme korkusu, kişinin kendini sevdiklerinden reddedilmeye açık hissetmesine neden olur. Kişinin bu korkusunu yaşamasına neden olan fiziksel, duygusal, düşünsel ve zihinsel sebepler vardır. Kişinin bu korkuyu yaşamasının nedenleri arasında, kendini reddedilmeye açık hissetmesi, kendine olan güvene sahip olmamak, başkalarının yargılarına karşı korunmasız kalması ve başkalarının davranışlarından korkması yer alır.

Reddedilme Korkusunu Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

Kişinin sevdiklerinden reddedilme korkusunu azaltmak için çeşitli stratejiler geliştirmesi gerekecektir. Öncelikle, kişinin kendine olan güvenini artırması gerekmektedir. Kişi, başkaları tarafından reddedilmesine izin vermeyecek kadar güçlü olmalıdır. Ayrıca, kişinin kendine olan güvenini arttırmak için kendini sevdirmesi ve başarılı olması gerekmektedir.

Kişi ayrıca, başkalarının yargılarına karşı korunmasız kalmadan kendini ifade etmeyi öğrenmelidir. Kişi, başkalarının davranışlarından korkmak yerine, kendisiyle ilgili kararları ve davranışları kendisinin belirlemesini öğrenmelidir. Kişi ayrıca, kendini koruma veya reddedilme korkusunu hafifletme yöntemlerini de öğrenmelidir.

Reddedilme Korkusunu Yenmek İçin Ne Yapmamız Gerekir?

Reddedilme korkusunu yenmek, kişinin kendine olan güvenini arttırmasına ve başkalarının yargılarına karşı kendini koruyacak çeşitli stratejiler geliştirmesine bağlıdır. Öncelikle, kişinin kendini sevdirmesi ve başarılı olması gerekmektedir. Kişi, başkaları tarafından reddedilmesine izin vermeyecek kadar güçlü olmalıdır.

Kişi ayrıca, başkalarının yargılarına karşı korunmasız kalmadan kendini ifade etmeyi öğrenmelidir. Kişi, başkalarının davranışlarından korkmak yerine, kendisiyle ilgili kararları ve davranışları kendisinin belirlemesini öğrenmelidir. Kişi ayrıca, kendini koruma veya reddedilme korkusunu hafifletme yöntemlerini de öğrenmelidir.

Kişinin reddedilme korkusunu yenmesi için, kendisine olan güvenini arttırmak, başkalarının yargılarına karşı korunmasız kalmadan kendini ifade etmeyi ve kendisiyle ilgili kararları ve davranışları kendisinin belirlemesini öğrenmekten geçmektedir. Bunların yanı sıra, kişinin kendini koruma veya reddedilme korkusunu hafifletme yöntemlerini de öğrenmesi gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü