Sevgiliden ayrıldıktan sonra kaç gün sonra arar

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba,

Sevgilimden ayrıldıktan sonra kendisine ne zaman aramam gerektiği hakkında tavsiyede bulunmak istiyorum. Ne zaman aramalıyım? Görüşürsek birbirimizi çok daha iyi anlayabileceğimize inanıyorum.

Sevgilimle ilişkimiz birkaç aydır iyi gitmiyordu. Bir süredir kendimi ondan uzak tutmaya çalışıyorum. Ama onu aramadan önce, ne zaman aramam gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum.

Bu konuda deneyimli herkesin görüşlerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var. İlişkilerimizin bu sürecini geride bırakıp aramızdaki iletişimi yeniden canlandırmak için ne zaman aramam gerektiğini bilmek istiyorum.

Herkesin kendi görüşlerinin olmasını umuyorum. Sevgilimden ayrıldıktan sonra ne zaman aramam gerektiği hakkında bana yardım edebilecek herkesin fikirlerini dinlemek istiyorum.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,963
1,315
112
Sevgiliden Ayrıldıktan Sonra Arama Süreci

Sevgiliden ayrıldıktan sonra kaç gün sonra arar sorusu sıkça karşıma çıkıyor. Bu soruya cevap vermek için öncelikle sizin ruh halinizi, ilişkide yaşadıklarınızı ve aranızdaki iletişimin niteliğini değerlendirmeniz gerekiyor. Çoğu zaman, özellikle kırgınlık durumunda, arama süresini birkaç hafta uzatıp biraz zaman geçirmeniz daha iyi olabilir. Ayrıca, ilişkide neyi ne kadar paylaştığınızın belirli bir tahminini yapmanız da karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Çatışmada İletişim

İlişkide ne kadar çatışma yaşadığınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer ilişkide çok fazla çatışma ve kavga yaşıyorsanız, bu durumda arama süresini uzatmak her iki taraf için daha iyi olabilir. Çünkü bu durumda her iki tarafın ikilemlerini hafifletmesi ve her iki tarafın da konuşma sürecinde daha iyi anlaşılması gerekiyor.

İletişimin Niteliği

Ayrıca, aranızdaki iletişimin niteliğini de dikkate almak gerekiyor. Eğer iletişiminiz zorluklarla doluysa ve çok sert davranışlar sergiliyorsanız, arama süresini biraz uzatmak daha iyi olabilir. Ancak, iletişiminiz sağlıklı ve dürüstse, bu durumda arama süresini kısaltmak daha iyi olabilir.

Kırgınlık Durumu

Son olarak, sevgiliden ayrıldıktan sonra arama süresini belirlerken kırgınlık durumunu da dikkate almanız gerekiyor. Kırgınlık durumunda arama süresini birkaç hafta uzatmak daha iyi olabilir. Bu süre zarfında her iki tarafın duygularını sakinleştirmesi ve konuşma sürecinin daha sağlıklı olmasını sağlaması için zaman tanıyabilirsiniz.

Sonuç

Sevgiliden ayrıldıktan sonra arama süresini belirlerken, özellikle ruh halinizi, ilişkide yaşadıklarınızı ve aranızdaki iletişimin niteliğini değerlendirmeniz gerekiyor. Çoğu zaman, özellikle kırgınlık durumunda, arama süresini birkaç hafta uzatmak daha iyi olabilir. Ayrıca, iletişiminizin niteliğini ve kırgınlık durumunu da dikkate almanız gerekiyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)