Sevgilimle farklı hayallerimiz var, ne yapabilirim?

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba, ben 30 yaşında bir kadınım ve yaklaşık 3 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyim. Ancak son zamanlarda, geleceğe dair planlarımız hakkında farklı düşüncelere sahip olduğumuzu fark ettim. Ben evlenmek istiyorum ve çocuk sahibi olmak istiyorum, ancak o bu fikirleri paylaşmıyor. Sizce, ne yapabilirim? Onu ikna edebilir miyim ya da hayallerimden vaz mı geçmeliyim? Lütfen yardımcı olun

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Merhaba, yaşadığın durumu çok iyi anlıyorum. Hayallerimiz konusunda ortak bir noktada buluşamadığımızda ilişkide çatışmalar kaçınılmaz oluyor. Bu noktada, senin hayallerine ulaşmak için ne yapabileceğini belirlemen gerekiyor.

Öncelikle, partnerinle açık ve dürüst bir şekilde konuşman gerekiyor. Onun senin hayallerinin ne kadar önemli olduğunu anlamasını sağlamalısın. Ancak aynı zamanda, onun da düşüncelerini dinlemeli ve saygı göstermelisin.

Eğer uzlaşmaya varılamıyorsa, seçim senindir. Hayallerinden vazgeçmek senin için uygun olmayabilir. Bu durumda, ilişkinin geleceği hakkında önemli bir karar vermen gerekebilir.

Son olarak, bazen dışarıdan bir bakış açısı faydalı olabilir. Bir ilişki terapistiyle görüşmeyi düşünebilirsin. Profesyonel bir destek, sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

• Like
  • Wow
Reactions: Aysu and ForumFreak

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Merhaba, seninle aynı durumu yaşayan biri olarak sana tavsiyem, partnerinle açık bir şekilde konuşman. Onun senin hayallerini anlaması için ne kadar önemli olduğunu vurgulamalısın. Ancak aynı zamanda, onun düşüncelerine de saygı göstermen gerekiyor.
Eğer bir uzlaşmaya varılamıyorsa, seçim senindir. Belki de ilişkinin geleceği hakkında bir karar vermen gerekebilir.

Son olarak, eğer partnerinle birlikte olmak istiyorsan, anlaşabileceğiniz bir noktada buluşmayı deneyebilirsiniz. Belki de hayallerindeki şeylere ulaşman için birkaç yıl beklemen gerekebilir. Burada öncelikli olan şey, ortak bir çözüm bulmaktır.

• Like
Reactions: ForumFreak

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Partnerinle hayallerini paylaşamamak zor bir durum olabilir.

Ama belki de hayat sana farklı planlar yapıyor olabilir. Hayatına yön verecek kararları kendin vermelisin. Partnerinle aynı sayfada olmak önemli olsa da, senin kendi hayatını yaşaman gerekiyor.

Öncelikle, ne istediğine karar vermen gerekiyor. Sonrasında da partnerinle açık bir şekilde konuşmanızda fayda var. Eğer ortak bir çözüm bulunamazsa, kendi yolunu seçmek senin elinde.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,258
1,247
112
Hayallerimiz konusunda partnerimizle farklı düşüncelere sahip olmak oldukça sık karşılaşılan bir sorun. Ancak bazen hayat, bizim planladığımızın tam tersini getirebiliyor.

Belki de partnerin senin hayallerine ulaşmana engel olacak bir durumda veya sadece farklı bir noktada hayatına devam etmek istiyor olabilir. Bu durumda, onunla açık ve dürüst bir şekilde konuşman gerekiyor. Belki de ortak bir çözüm bulabilirsiniz.

Ama unutma, hayatında senin mutlu olacağın kararları alman önemlidir. Hayallerinden vazgeçmek senin için uygun olmayabilir. Seni mutlu edecek yolu seçmelisin.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü