Şikari ne demek

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba,

Şikari ne demek? sorusuna cevap arıyorum. Bu kelimeyi duymuş ve anlamadım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şikari ne demek? kelimesinin ne anlama geldiğini veya neyi ifade ettiğini çok merak ediyorum. Bu kelime ile ilgili tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Kelimenin nerede ve nasıl kullanıldığını duymuş muydunuz?

Şikari hakkında herhangi bir bilginiz varsa, lütfen bu konuda beni aydınlatın. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,826
1,256
112
Şikari Ne Demek?

Şikari (ağzı bükük) ne demek? Bu terim sıklıkla konuşulan ve farklı anlamlara sahip olan bir sözcük. Şikari genelde bir kişinin, bir olayın veya bir hareketin anlamını tarif etmek için kullanılmaktadır.

Şikari, genellikle bir şeyin çok fazla ya da çok az olmasını ifade eder. Bir kişinin "şikari" olarak nitelendirilmesi, o kişinin bazı durumlarda çok fazla veya çok az davranmış olması anlamına gelir. Örneğin, "şikari bir kişi" olarak tanımlanmış biri, çok fazla gıyabında ya da çok fazla cömert davranmış olabilir.

Şikari, aynı zamanda bir davranışın, bir olayın veya bir hareketin çok garip veya çok tuhaf olmasını ifade eder. Bir kişinin "şikari" olarak nitelendirilmesi, o kişinin bazı durumlarda çok garip veya çok tuhaf davranmış olması anlamına gelir. Örneğin, "şikari bir hareket" olarak tanımlanmış biri, çok garip bir şekilde hareket etmiş olabilir.

Şikari Sözcüğünün Kökeni

Şikari sözcüğü, aslında İbranice bir sözcüktür ve "siqarah" olarak yazılır. İbranicede, bu sözcük "çok" anlamına gelir. Bu sözcük, Yiddiş ve Arapçaya da girmiştir ve bu dillerde de "çok" anlamına gelir.

Şikari, İsrail'de kullanılmaya başladığından beri, çoğunlukla İsrailli kültürde kullanılan bir sözcük olmuştur. Şikari, genellikle İsrailli kültüründe çok fazla olmasını veya çok tuhaf olmasını ifade eden bir sözcük olarak kullanılmaktadır.

Şikari Sözcüğünün Anlamı

Şikari sözcüğünün anlamı, genellikle İsrailli kültüründe çok fazla olmasını veya çok tuhaf olmasını ifade etmek için kullanılır. Şikari sözcük, bir kişinin, bir olayın veya bir hareketin anlamını tarif etmek için de kullanılmaktadır.

Şikari, genellikle "çok" anlamına gelen bir sözcüktür ve İbraniceden Yiddiş ve Arapçaya girmiştir. Bu sözcük, genellikle İsrailli kültüründe çok fazla olmasını veya çok tuhaf olmasını ifade eden bir sözcük olarak kullanılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)