Sırasıyla makyaj nasıl yapılır

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba! İlk defa makyaj yapmaya karar verdim ve bilmiyorum nasıl başlamalıyım. Sırasıyla makyaj nasıl yapılır? Ne gibi malzemelere ihtiyacım olacak ve hangi sırayla uygulamalıyım? Bu konuda yardım edebilecek kimse var mı? Lütfen deneyimli olanların görüşlerini paylaşmalarını istiyorum. Makyajla ilgili tavsiyelerinizi ve ipuçlarınızı çok merak ediyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Sırasıyla Makyaj Nasıl Yapılır?

Bugün modern çağda makyajın yaygın olarak kullanılması, güzelleşmeyi arzulayanlar için hayat kurtaran bir özellik olmuştur. Makyajın doğru yapıldığında, kişinin güzelliğini vurgulayarak mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Fakat, makyajın yanlış uygulanması ise, tam tersi bir sonuç doğuracaktır. Bu nedenle, makyajı doğru yapmak için, doğru sırayla adım adım nasıl yapılacağını bilmek gerekiyor. Aşağıda, makyajın sırasıyla nasıl yapılacağı açıklanmıştır.

Temel Bakım Yapılmalı

Makyajın başarılı bir şekilde yapılması, temel bakım yapılmasıyla başlamalıdır. Cilt bakımı için, cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekir. Bunu yapmak için, cildinize uygun bir temizleyici ve nemlendirici kullanmalısınız. Sonra, bir primer kullanarak cildinizi kapatmak ve makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlamak için ön önlem almalısınız.

Cilt Tonu Uyumlu Fondöten Seçmeli

Makyajın sırasında, cilt tonu uyumlu fondöten seçimi çok önemlidir. Fondöteni seçerken, cilt tonunuza en uygun olanı seçmeniz önerilir. Fondöteni, cildinizin tamamının üzerine küçük noktalar halinde uygulayın ve bu noktaları, dairesel hareketlerle yayın. Fondöteninizin eşit bir şekilde dağılması için, bir fırça kullanabilirsiniz.

Kontür ve Aydınlatma Uygulayın

Bir sonraki adım, kontür ve aydınlatma uygulamaktır. Kontür, yüzünüzün belirginliğini arttırmak için kullanılır. Bunun için, kontür paletinizi yüzünüzün üzerine uygulayın. Daha sonra, birkaç küçük parmak noktası şeklinde, aydınlatıcıyı da yüzünüzün üzerine uygulayın.

Göz Makyajı Uygulayın

Sonraki adım, göz makyajı uygulamaktır. Göz çevresine far uygulayarak, gözlerinize daha fazla parlaklık getirebilirsiniz. Bunun için, göz kapağınıza bir far paleti kullanarak, farı göz çevrenize uygulayın. Göz kapaklarınızın alt kısmına da, gözlerinizi daha çok açık göstermek için açık bir renk far uygulayın.

Kirpiklerinizi Perçinleyin

Göz makyajını tamamladıktan sonra, kirpiklerinizi perçinleyin. Kirpiklerinizi, kirpik perçinleyicinizi kullanarak yukarı doğru şekilde çekin. Bu, kirpiklerinizin daha gür ve daha uzun görünmesini sağlar.

Dudak Makyajı Uygulayın

Son olarak, dudak makyajını uygulayın. Dudak makyajının sırasına başlamadan önce, dudaklarınızın çıplak olmasını sağlayın. Bunu yapmak için, dudaklarınızı bir dudak kalemiyle çizin ve kalem ile çizdiğiniz hatları dudak kalemiyle daha net hale getirin. Sonra, dudak makyajınızı uygulayın.

Sonuç

Sonuç olarak, makyajın sırasıyla yapılması çok önemlidir. Temel bakım yapılarak başlanılarak, cilt tonu uyumlu fondötenler seçilerek, kontür ve aydınlatma uygulanarak, göz makyajı yapılarak, kirpikler perçinlenerek ve dudak makyajı uygulanarak, mükemmel bir görünüm elde edilebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)