Sosyal Anksiyete Beni Çok Etkiliyor, Bu Normal Mi Ve Nasıl Tedavi Edilebilir

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba,

Son zamanlarda sosyal anksiyete beni çok etkiliyor. Sürekli depresif hissederken, yalnız olmaktan hoşlanmıyorum ve gündelik aktivitelerimin üzerinde çok baskı hissediyorum. Bu normal mi? Eğer öyleyse, nasıl tedavi edilebilir?

Çok teşekkür ederim. Umarım bu forumda sosyal anksiyete ile başa çıkma yollarını öğrenme şansım olur. Hayatımda her şeyi değiştirmek istiyorum ve çevremdeki insanlarla daha rahat iletişim kurmak istiyorum. İyi bir psikiyatri uzmanının tavsiyelerini duymaktan çok memnun olurum. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için diğer forum kullanıcılarından yardım istiyorum.

Tekrar teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Sosyal Anksiyete Nedir?

Sosyal anksiyete bozukluğu, sosyal ortamlarda yaşanan çekingenlik, kaygı ve sıkıntı gibi duyguların aşırı yaşanması durumudur. Sosyal anksiyete bozukluğu, genellikle insanların sosyal etkileşimlerinde veya sosyal ortamlarda kendilerini rahatsız hissetmeleriyle karakterize edilir.

Sosyal Anksiyete Normal mi?

Sosyal anksiyete, çoğu insanda rahatsız edici seviyede olmasa bile, normal bir duygu ve davranıştır. Bazı insanlar bu duyguyu anormal bir şekilde yaşayabilirken, diğerleri için çok daha az etkili olabilir. Bu nedenle, sosyal anksiyete özellikle aşırı seviyede hissedildiğinde, anormal olarak kabul edilebilir.

Sosyal Anksiyete Nasıl Tedavi Edilebilir?

Sosyal anksiyete bozukluğu, kapsamlı bir tedavi planıyla tedavi edilebilir. Planlar, kişisel terapinin bir kombinasyonu olarak, bireyin ihtiyaçlarına ve durumuna göre değişebilir. Bu planlar genellikle, kişisel terapi, psikolojik bakım ve ilaç kombinasyonlarını içerir. Psikolojik bakım, kişinin sosyal anksiyete bozukluğu ile başa çıkabilmesini sağlamak için, kaygı ve stresi azaltmak için kullanılan teknikleri öğretmek için kullanılır. İlaç kullanımı, sosyal anksiyete bozukluğunun belirtilerini azaltmak için kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü