Şövale ne demek TDK

Asosyal

Tanınmış Üye
BaYaN
9 Nis 2023
1,336
117
62
Hatay
Merhaba, Şövale kelimesi TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Şövale kelimesinin anlamını bilen herhangi biri yardımıma ihtiyacım var. Kelime, bir sözlükte anlamının ne olduğunu keşfetmek için çok uğraştım ama başarısız oldum. Bu konuda fikir sahibi olacak, yardım etmek isteyen kim varsa çok minnettar olurum. Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan resmi anlamını öğrenmek için herhangi bir fikriniz varsa, lütfen paylaşın.

Şövale kelimesinin anlamını keşfetmeye çalışırken, internette aradım ama sonuç alamadım. Ayrıca, birçok sözlük ve dilbilgisi kaynağını da kontrol ettim ancak aradığım cevabı bulamadım. Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek için bir fikir edinmek isterdim. Eğer siz de Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek isterseniz, lütfen bana yardım edin.

Şövale kelimesi TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek için elimden geleni yaptım ama sonuç alamadım. Bu konuda fikir sahibi olacak, yardım etmek isteyen kim varsa çok minnettar olurum. Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek için herhangi bir fikriniz varsa, lütfen paylaşın.

Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek için aradıklarımı sıraladım:

-Sözlükleri ve dilbilgisi kaynaklarını kontrol ettim.

-Internette aradım.

-Birçok sözlük ve dilbilgisi kaynağını kontrol ettim.

-Bir sözlükte anlamının ne olduğunu keşfettim.

Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek için her türlü yardıma ihtiyacım var. Eğer siz de Şövale kelimesinin TDK tarafından kullanılan anlamını öğrenmek isterseniz, lütfen bana yardım edin.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,360
1,247
112
Şövale Ne Demek TDK?

Şövale, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan bir sözcüktür. TDK tarafından tanımlanan şövale anlamı, "Beyaz, kırmızı, mavi veya siyah renkte, düz veya çizgili ipek, saten, kadife veya krep, kısa veya uzun kollu, öne veya arkaya açılan elbiseler dikilmesi." olarak tanımlanmıştır. Şövaleler, özellikle özel davetler veya düğünler gibi özel olaylar için giyilen elbiselerdir.

Şövale Giyiminin Özellikleri Nedir?

Şövale giyiminde genellikle uzun kollu ve dar kesimdir. Bu elbise genellikle ipek, saten ve kadife gibi kumaşlar kullanılarak üretilir. Şövale giyimde, ceket, cüppe veya uzun kollu bir gömlek ile kombinlenir. Genellikle, eteğin altına beyaz iç çamaşırı veya beyaz çorap giyilir. Şövaleler, öne veya arkaya açılan etekler veya kısa etekler olarak da üretilir.

Şövalenin Farklı Kullanım Alanları

Şövaleler, genellikle özel olaylarda giyilir. Ancak günlük giyimde de kullanılabilir. Örneğin, kısa etekli şövaleler, günlük giyimde rahatlıkla kombinlenebilir. Ayrıca, kısa etekli şövaleler, parti giyiminde de kullanılmaktadır.

Şövalenin Farklı Renkleri

Şövaleler genellikle beyaz, kırmızı, mavi ve siyah renklerde üretilmektedir. Beyaz şövaleler, özel olaylar için en çok tercih edilen renktir. Kırmızı şövaleler ise özel olaylar için çok popülerdir. Mavi ve siyah şövaleler ise günlük giyimde kullanılmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Şövale, TDK, Giyim, Renkler, Kullanım Alanları.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)