Sovyet devriminde kaç kişi öldü

Nilrafya

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,302
103
0
Merhaba,
Sovyet devriminde kaç kişi öldü? sorusunu araştırmaya başladım, ancak net bir cevap bulamadım. Bu konuyla ilgili başka insanların görüşlerinin olmasını istiyorum. Bu konuyla ilgili kapsamlı bir araştırma yapmış veya bu konuda fikir sahibi olan biri varsa, lütfen bana bilgi verebilir misiniz?

Sovyet devrimi, 1917'de başlayan ve bol miktarda ölüme neden olan zor bir süreçti. Sovyet devriminden etkilenen insanların ölü sayısının ne kadar olduğu konusunda, araştırmalar yapıldığına dair çok fazla veri bulunmuyor. Bana verilebilecek herhangi bir tahmin ya da gerçek sayı olur mu?

Bu konuyla ilgili başka insanların görüşlerinin olmasını çok istiyorum. Sizin görüşlerinizi paylaşmanızı çok bekliyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Sovyet Devriminde Ne Kadar Ölüm Oldu?

Sovyet devrimi, 1917-1923 yılları arasında Rusya'nın devrimci dönüşümünü ifade eden bir olaydır. Sovyet devrimi, milyonlarca insanın ölümüne, kötü beslenmeye, sürgünlere ve zulme neden olmuştur. Özellikle çok sayıda sivil, devrimin öncesi ve sonrasında öldürülmüştür.

Sovyet Devriminde Kaç Kişi Öldü?

Sovyet devrimine ilişkin gerçek sayıları tam olarak bilmek mümkün değildir. Ancak, bazı tahminler yapılabilir. En yaygın tahminlere göre, devrimden önce ve sonra yaklaşık 8-10 milyon kişi öldürülmüştür. Bu insanların çoğu devrimin öncesi ve sonrasında çatışmalara veya cinayetlere kurban gitmiştir. Ayrıca, en çok ölümün kollektifleştirme, kıtlık ve hastalıklardan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Sovyet Devriminde Ölümlerin Nedenleri

Sovyet devriminde ölümlerin en önemli nedenleri, devrimin öncesi ve sonrasında çatışmalar ve cinayetlerdir. Bu çatışmalar, 1917-1923 yılları arasındaki siyasi ve ekonomik değişimlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Devrimin öncesinde, çeşitli köylü saldırıları, devrimin destekçileri ve karşıtları arasındaki çatışmalar ve bazı kamplarda insanların öldürülmesi gibi olaylar meydana gelmiştir.

Sovyet Devriminden Bugüne Ölümlü Hasarlar

Sovyet devriminin öncesi ve sonrasında meydana gelen çatışmalar, Sovyetler Birliği'nin tarihinde büyük ölümlü hasarlara neden olmuştur. Sovyet devriminin öncesinde, Rusya'daki toplam ölümlerin yaklaşık 1 milyonu civarında olduğu tahmin edilmektedir. Devrimin sonrasındaki çatışmalarda ise, yaklaşık 7 milyon kişinin öldüğü tahmin edilmektedir. Bugün, Sovyetler Birliği'nin tarihinde meydana gelen ölümlü hasarların toplamı yaklaşık 8-10 milyon olarak tahmin edilmektedir.

Anahtar Kelimeler: Sovyet Devrimi, Ölüm, Çatışmalar, Cinayetler, Kollektifleştirme, Kıtlık, Hastalık.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)