Split View nedir

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba,

Split View hakkında bilgim olmadığı için bu konuda yardıma ihtiyacım var. İşletim sistemlerinde Split View nedir? ve nasıl etkinleştirilir? Bu özellikler hakkında bilgi sahibi olanlar varsa, lütfen bana yardım edin. İşletim sistemindeki bu özelliği nasıl kullanacağımı öğrenmek istiyorum. Herhangi bir öneri veya ipucu çok sevinirim. Lütfen yardım edin.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Split View Nedir?

Split View, Apple tarafından iOS ve iPadOS işletim sistemlerine getirilen bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanıcı, aynı anda iki uygulamayı aynı ekranda görüntüleyebilir. Bu özelliğin kullanımı oldukça kolaydır ve kullanıcılar, aynı ekranda iki uygulamayı birlikte kullanabilirler.

Split View, bir uygulamayı ekranda genişletmek için de kullanılabilir. Kullanıcılar, hem bir uygulamaya odaklanabilir hem de diğer uygulamaların ekranın bir kısmına genişletilerek kullanabilirler. Bu sayede kullanıcılar, her iki uygulamayı da kullanabilirler.

Split View Nasıl Kullanılır?

Split View kullanmak için, kullanıcının cihazının ekranının sağ tarafında bulunan ekrana dokunması gerekir. Ekranın sağ tarafına dokunulduğunda, kullanıcının cihazında bulunan uygulamaların listesi ekrana gelecektir. Kullanıcının bu listeden istediği uygulamayı seçmesi gerekir. Uygulama seçildikten sonra, seçilen uygulama ekranda genişletilecek ve kullanıcının diğer uygulamalarını kullanması için alan sağlanacaktır.

Split View Avantajları

Split View, kullanıcılar için birçok faydası vardır. Özellikle çalışma ortamında kullanıcılar, iki uygulamayı aynı anda kullanabildiklerinden, çalışma sürelerini kısaltabilirler. Ayrıca, kullanıcılar, bir uygulamayı ekranda genişleterek kullanabilirler. Kullanıcılar, aynı anda daha fazla uygulamayı kullanabilecekleri bir ortamda olduklarından, daha verimli çalışabilirler.

Split View Dezavantajları

Split View özelliği, kullanıcılar için her zaman avantaj sağlamayabilir. Özellikle iOS ve iPadOS işletim sistemlerinde, Split View özelliği sadece bazı uygulamalar tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle, tüm uygulamalar Split View özelliğinden faydalanamayabilir. Ayrıca, kullanıcıların Split View özelliğinin kullanımının etkileşimi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Eğer kullanıcılar, etkileşim hakkında yeterince bilgi sahibi değillerse, verimli çalışma ortamı sağlamak mümkün olamayabilir.

Anahtar Kelimeler: Split View, iOS, iPadOS, uygulama, kullanım, avantajlar, dezavantajlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü