Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp hangi hastalıklara bakar

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba,

Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp alanında çalışan veya bu alana merak salan herkes için merak edilen bir konu: Hangi hastalıklara bakar? Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp'ın hangi hastalıklara yönelik kullanılabileceğini öğrenmek istiyorum. Ne tür hastalıklar için kullanılır ve bu alana yeni başlayanlar için en etkili tedavi yöntemleri nelerdir?

Çok memnun olurum eğer bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yardım alabilirsem. Maddi ve manevi olarak herhangi bir şey ödemeye hazırım. Varsa, bu alanda uzman olan kişilerden yardım almak istiyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,440
1,159
112
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp: Hangi Hastalıklara Bakar?

Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, vücudun altında veya denizin derinliklerinde çalışan hekimlerin uzmanlaştığı alanlardır. Bu alanlara giren hastalıklar genellikle, sualtı dalışı sırasında, sualtından çıkarılmadan önce veya deniz sularının içinde yaşanan travmalar sonucu ortaya çıkan hastalıkları tedavi edebilmek için kullanılır. Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, ilaç ve cerrahi olmak üzere iki ana alana ayrılmıştır.

Ilaçla Tedavi

Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp, ilaçla tedavi edilebilecek hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Bu hastalıklar arasında; sualtı dalgası, sualtı hastalığı, sualtı çiçeği, tromboflebit, hiperbarik oksijen tedavisi, sualtı kaynaklı enfeksiyonlar ve diğer sualtı hastalıkları sayılabilir.

Cerrahi Tedavi

Cerrahi tedavi, sualtı hekimliği ve hiperbarik tıp tarafından kullanılan bir diğer tekniktir. Cerrahi tedavi için, kıkırdak hasarı, çıkıntılar, sualtı kazası sonucu oluşan cilt hasarı, kontamine edilmiş suya maruz kalmış cilt ve daha fazlası gibi durumlar için kullanılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)