Sunumun sonunda ne söylenir

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba,

Sunumumun sonunda ne söylemem gerektiğini merak ediyorum. Diğer forum kullanıcılarından yardım istiyorum. Sunumu tamamlamak için ne söylemem gerektiğini bilmiyorum. Neler söylemem gerekiyor? Sunumu bitirmek için ne tip bir cümle kullanmalıyım? Hangi ifadeler kullanılmalı? Sunumu herkesin anlayabileceği biçimde nasıl tamamlamalıyım? Sunumu sonlandırırken hangi anahtar kelimeleri kullanmalıyım?

Konu hakkında bilgisi olan ve fikirlerini paylaşmak isteyen herkese çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,778
1,256
112
Sunumun Sonunda Ne Söylenir?

Bir sunumu başarılı bir şekilde yapmak zorunda olduğunuz zaman, sunumun sonunda ne söylemeniz gerektiğini bilmek çok önemlidir. Sunumun sonunda ne söylemeniz, dinleyicilerin anahtar mesajları almalarını kolaylaştıracak ve sunumu başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Sunumun sonunda ne söylemeniz, mesajınızı etkili bir şekilde iletmenize ve özellikle sunumun sonunda izleyicilerin istenen davranışları göstermelerini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Sunumun Sonunda Neler Söylenmelidir?

Sunumun sonunda ne söylemenizin ne kadar önemli olduğunu anladığınızdan, sunumun sonunda neler söylenmesi gerektiği hakkında birkaç öneri verebiliriz. Öncelikli olarak, sunumun sonunda izleyicilerinizin almış oldukları anahtar mesajları tekrar etmelisiniz. Mesajınızı tekrar ederek, izleyicilerinizin anahtar mesajları almasına yardımcı olacağınızı unutmayın. Sunumun sonunda, izleyicilerinizin istenen davranışları göstermesi için bir çağrıda bulunmalısınız. Sunumun sonunda, izleyicilerinizin çalışmalarına devam etmesi ve sizinle iletişim kurması için onlara kontak bilgisi vermelisiniz.

Sunumun Sonunda Ne Söylenmeyecek?

Her ne kadar sunumun sonunda ne söylemenizin önemi büyük olsa da, sunumun sonunda ne söylemeyecekleriniz de önemlidir. Sunumun sonunda, izleyicilerinizin anahtar mesajları almalarını kolaylaştırmak için konuşmalarınızı uzatmamalısınız. Sunumun sonunda, izleyicilerinizi sıkmayacak şekilde, sadece anahtar mesajları tekrar etmeli ve çağrıda bulunmalısınız. Sunumun sonunda, izleyicilerinizin sizinle iletişim kurması için kontak bilgisi vermelisiniz ama bunun dışında, izleyicilerinize sunumunuz hakkında herhangi bir öneri veya değerlendirme yapmamalısınız.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)