Tarla kuşu nasıl yazılır TDK

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba,
Tarla kuşu nasıl yazılır TDK sorusuna cevap arıyorum. İstanbul Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun olmama rağmen, tarla kuşu hakkında pek fazla bilgim yok. Bu nedenle, TDK tarafından tarla kuşu hakkında nasıl yazılabileceğini öğrenmek istiyorum.

Tarla kuşu hakkındaki bilgileri paylaşabilecek ve beni bu konuda yardımcı olacak herkese teşekkür ederim. Bu konuda ne kadar fazla bilgim olursa o kadar iyi olur.

Özellikle de TDK tarafından tarla kuşu hakkındaki doğru yazım kurallarını öğrenmek istiyorum. Ayrıca, tarla kuşu hakkında diğer bilgilerin de paylaşılmasını bekliyorum.

Teşekkürler.

KumYolcusu

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
0
0
Tarla Kuşu Nedir?

Tarla kuşu, tarla kuşu familyasından küçük boyutlu bir kuştur. Kuşun vücudu koyu mavi-yeşil renktedir. Tarla kuşu, sıcak havalarda rahatça tercih edilen bir av kuşudur. Ayrıca, tarla kuşu her mevsimde görülebilen bir tür kuştur. Tarla kuşu, siyah ve koyu kahverengi çizgilerle kaplanmış belirgin bir kuyruğa sahiptir.

Tarla Kuşu Nasıl Yazılır?

Tarla kuşu, Latince'de Lanius excubitor olarak yazılır. Ayrıca, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından kabul edilen kullanım şekli Lanius excubitor olarak yazılmaktadır.

Tarla Kuşu Nerelerde Bulunur?

Tarla kuşu, Orta Avrupa'nın büyük bir bölümünde, Kuzey Afrika'da, Doğu Asya'da ve Kuzey Amerika'da bulunur. Tarla kuşu, çayırlık, tarla ve mera alanlarında yaşar ve çoğunlukla toprak alanlarında konaklar.

Tarla Kuşu Nasıl Yaşar?

Tarla kuşu, küçük böcekler, kurtçuklar ve kızamık sinekleri gibi küçük hayvanları yiyerek yaşar. Tarla kuşu, her mevsimde böcekler, kurtçuklar ve kızamık sinekleri ile beslenir. Tarla kuşu, yüksek alanlarda güvenliğini sağlamak için hareket etmeyi tercih eder. Tarla kuşu, sıcak havalarda rahatça tercih edilen bir av kuşudur.

Tarla Kuşu Nasıl Korunur?

Tarla kuşu, tarım alanlarında doğal ortamlarının korunması amacıyla korunmalıdır. Tarla kuşu, tarla ve çayırlık alanlarının korunarak tarım alanlarının doğal ortamının korunması gerekir. Tarla kuşu ayrıca, zararlı ilaç kullanımından kaçınılmalı ve tarla kuşu avlanmamalıdır.