Telefonda yarım ekran nasıl yapılır

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Merhaba herkese,

Telefonda yarım ekran nasıl yapılır? sorusunun cevabını arıyorum. Bu özelliği kullanmak istiyorum çünkü arkadaşlarımla video aramalarda aynı anda farklı ekranları görmek istiyorum. Akıllı telefonumun ekranını yarım ekran olarak ayarlamayı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Çözümlerinizi ve ipuçlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Telefonda Yarım Ekran Nasıl Yapılır?

Telefonlarımız çoğu zaman, farklı işler için kullanılıyor. Bazen, telefonlarımızın ekranını ikiye ayırmak isteriz, örneğin, iki uygulama aynı anda çalıştırmak ya da iki taraflı bir video görüşmesi yapmak. Bu durumda, telefonunuzda bir yarım ekran oluşturmanız gerekebilir. Bu makalede, telefonlarımızda yarım ekran nasıl oluşturulur? detaylarını tartışacağız.

Yarım Ekran İşlevi Nasıl Çalışır?

Yarım ekran işlevi, telefonunuzun ekranını ikiye bölerek, aynı anda iki uygulama çalıştırmanıza izin verir. Ekranınızın üst kısmından itibaren dikey olarak iki eşit parçaya bölünüp iki farklı uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlar. Bu, bir uygulama üzerinde çalışırken diğer uygulamaya da göz atmanızı sağlar.

Telefonunuzda Yarım Ekran Nasıl Oluşturulur?

Çoğu akıllı telefon, yarım ekran özelliğini destekler. Tüm akıllı telefonlar için aynı kurulum adımları uygulanmaz, bu yüzden telefonunuzun kullanım kılavuzuna bakın ve aşağıdaki ipuçlarını uygulayın.

* Android cihazlar için: Ekrana dokunun ve sol alttaki üç nokta düğmesine dokunun. "Yarım Ekran" özelliğini arayın veya "Yarım Ekran" özelliğini destekleyen bir uygulama kurun.

* iOS cihazlar için: Ekranın sol tarafına birkaç saniye dokunun ve "Yarım Ekran" özelliğini arayın. Ayrıca, "Yarım Ekran" özelliğini destekleyen uygulamaları App Store'dan indirebilirsiniz.

Yarım Ekran Özelliği Güvenli midir?

Yarım ekran özelliği, telefonunuzda çoklu uygulamaları kullanmanıza izin verir. Bu, yarım ekran özelliğinin güvenlik açısından güvenli olup olmadığının tartışılmasına neden olur. Telefonunuzda, kötü amaçlı yazılımların bulaşması ve telefonunuzun donanımının hasar görmesi gibi tehlikeler mevcut olabilir. Bu nedenle, yarım ekran özelliğini kullanmadan önce, telefonunuzun güvenliğini arttırmak için güvenlik önlemleri alın.

Sonuç

Telefonlarımızda yarım ekran oluşturmak, iki uygulamayı aynı anda kullanmamızı ve daha etkileşimli bir deneyim sağlamamıza yardımcı olur. Ancak, yarım ekran özelliğinin kötü amaçlı yazılımların bulaşmasına neden olacağını unutmayın. Bu nedenle, yarım ekran özelliğini kullanmadan önce, telefonunuzu güvence altına almak için güvenlik önlemleri alın.