Testrum nedir

meyveverenagac

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
112
0
Merhaba! Testrum hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bunun hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olduğumu bilmiyorum, ancak herhangi bir kurumun sunduğu bir hizmet olarak tanımlanabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum. Testrum'un ne olduğunu, ne için kullanıldığını ve nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorum. Kimse bu konu hakkında yardımcı olabilir mi? Herhangi bir kaynaktaki bilgileri paylaşabilir misiniz? Testrum hakkında daha fazla bilgi edinmek için ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,959
1,315
112
Testrum Nedir?

Testrum, bir yazılım mühendisliği terimidir. Testrum, yazılımın çalışır durumda olup olmadığını ve beklenen çıktıyı üretip üretmediğini doğrulamak için kullanılan bir sistemdir. Testrum, kullanıcıya bir özellikli bir yazılımı eksiksiz bir şekilde çalışır durumda sunmak için gerekli olan testleri yürütmek için kullanılan bir tekniktir.

Testrumun Amacı Nedir?

Testrumun amacı, yazılımın çalışır durumda olup olmadığını ve beklenen çıktıyı üretip üretmediğini doğrulamaktır. Yazılımın çalışır durumda olup olmadığını anlamak için, Testrum kullanılan testler aracılığıyla yazılımın tüm özelliklerinin ve beklenen çıktının doğru şekilde çalışıp çalışmadığının test edilmesini sağlar.

Testrumda Kullanılan Teknikler

Testrumda kullanılan teknikler arasında:

Karma Testler: Bu testler, yazılımın tüm özelliklerinin birden fazla kullanıcı aracılığıyla birlikte test edilmesini sağlar.

Otomatik Testler: Otomatik testler, yazılımın bir kod parçasının çalışıp çalışmadığının doğrulanmasını sağlayan otomatik testlerdir.

Yük Testleri: Bu testler, yazılımın çok sayıda kullanıcıya birden fazla aktarımının doğru şekilde çalışıp çalışmadığının doğrulanmasını sağlar.

Testrumun Faydaları Nedir?

Testrum, yazılımların çalışır durumda olup olmadığını ve beklenen çıktıyı üretip üretmediğini doğrularken, yazılımların hata ve arızalarının tespit edilmesinde çok büyük bir yardım sağladığı gibi, çalışan yazılımların kalitesinin artırılmasına da yardımcı olur. Testrum, sayısız kullanıcı tarafından yapılan testleri çok daha hızlı bir şekilde tamamlayarak, yazılımın çalışır durumda olup olmadığının doğrulanmasını kolaylaştırır.

• Sad
Reactions: Ozge

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)