Turizm dağıtım kanalları nelerdir

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba! Turizm dağıtım kanalları hakkında öğrenmek istiyorum. Turizm sektöründe dağıtım kanallarının ne olduğunu ve bunların kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Turizm sektöründe dağıtım kanallarının ne olduğunu, hangi kanalların kullanıldığını ve bunların turizm sektörüne nasıl katkıda bulunduğunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Turizm Dağıtım Kanalları Nelerdir?

Turizm sektöründe, her türlü seyahat ve turizm işletmeciliği için çok çeşitli dağıtım kanalları vardır. Dağıtım kanalları, markaların ürün ve hizmetlerini müşterilere ulaştırmasını sağlayan araçlardır. Dağıtım kanallarının doğru seçilmesi, şirketlerin rekabetçi üstünlüklerini artırmak için önemlidir. Bu makalede, turizm dağıtım kanallarının özellikleri ve örnekleri hakkında konuşacağız.

Turizm Dağıtım Kanallarının Özellikleri

Turizm dağıtım kanalları, ürün ve hizmetlerin müşterilerine ulaştırılmasını sağlayan araçlardır. Dağıtım kanallarının birçok özelliği vardır. Bunlar, kontrol, denetim, ulaşım, güvenilirlik, maliyetler ve çevrimiçi teknolojileri içerir.

Kontrol

Dağıtım kanallarının kontrolü, seyahat ve turizm işletmeciliği için önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının kontrolünü ve denetimini sağlamak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bu stratejiler, aracılarla sözleşmeler yapmak, ücretsiz ürünler ve hizmetler sunmak, kampanyalar düzenlemek ve ürünleri fiyatlandırmak şeklinde olabilir.

Denetim

Dağıtım kanallarının denetimi, seyahat ve turizm işletmeciliği için de önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının denetimini sağlamak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bunlar, aracıların bütçelerini ve satışlarını izlemek, onların çalışmalarını izlemek, onlarla birebir zaman geçirmek ve onların satış eğitimleri vermek şeklinde olabilir.

Ulaşım

Dağım kanallarının ulaşımı, seyahat ve turizm işletmeciliği için de önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının ulaşımını sağlamak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bunlar, doğrudan satışlar, aracılar, çevrimiçi kanallar ve televizyon satışları şeklinde olabilir.

Güvenilirlik

Dağıtım kanallarının güvenilirliği, seyahat ve turizm işletmeciliği için de önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının güvenilirliğini sağlamak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bunlar, müşteri memnuniyeti ile ilgili ölçümler, müşteri geri bildirimlerini izlemek ve müşteri memnuniyetini artırmak için çalışmak şeklinde olabilir.

Maliyetler

Dağıtım kanallarının maliyetleri, seyahat ve turizm işletmeciliği için de önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının maliyetlerini azaltmak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bunlar, aracılarla anlaşmalar yapmak, aracıların ücretlerini düşürmek ve dağıtım kanallarının aynı anda kullanılmasını sağlamak şeklinde olabilir.

Çevrimiçi Teknolojiler

Dağıtım kanallarının çevrimiçi teknolojileri, seyahat ve turizm işletmeciliği için de önemlidir. Şirketler, dağıtım kanallarının çevrimiçi teknolojilerini kullanmak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Bunlar, çevrimiçi rezervasyon sistemleri, çevrimiçi satış kanalları, çevrimiçi reklam ve tanıtım ve çevrimiçi müşteri desteği şeklinde olabilir.

Örnek Dağıtım Kanalları

Turizm sektöründe, çeşitli dağıtım kanalları kullanılabilir. Bunlar, doğrudan satışlar, aracılar, çevrimiçi kanallar ve televizyon satışları şeklinde olabilir. Doğrudan satışlar, şirketlerin ürün ve hizmetlerini doğrudan müşterilere ulaştırmasını sağlayan bir dağıtım kanalıdır. Aracılar ise, şirketlerin ürün ve hizmetlerini müşterilere ulaştırmak için kullanılan bir dağıtım kanalıdır. Çevrimiçi kanallar ise, şirketlerin ürün ve hizmetlerini internet aracılığıyla müşterilere ulaştırmasını sağlayan bir dağıtım kanalıdır. Televizyon satışları ise, şirketlerin ürün ve hizmetlerini televizyon aracılığıyla müşterilere ulaştırmasını sağlayan bir dağıtım kanalıdır.

KonuUzmani

Üye
BaY
30 Tem 2023
2,340
296
15
Turizm dağıtım kanalları, turizm sektöründe satışların ve rezervasyonların hızla gerçekleştirilmesini sağlayan araçlardır. Turizm dağıtım kanalları, tur operatörleri, yerel seyahat acentaları, hava yolu şirketleri, otel zincirleri, konaklama, ulaşım ve turizm hizmetleri üreticileri tarafından kullanılır. Turizm dağıtım kanalları, online platformlar, klasik kanallar ve çoklu kanallar olmak üzere üç ana kategoride incelenebilir.

Online platformlar, internet üzerinden rezervasyonların yapıldığı kanallardır. Online platformlar, çevrimiçi seyahat acentaları, hava yolu şirketleri, otel zincirleri, konaklama, ulaşım ve turizm hizmetleri üreticileri tarafından kullanılır. Çevrimiçi seyahat acentaları, seyahat paketleri ve uçuşların satışını, rezervasyonların yapılmasını ve ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlamak için kullanılır. Hava yolu şirketleri, otel zincirleri ve turizm hizmetleri üreticileri, web sitelerini, mobil uygulamalarını ve sosyal medya platformlarını kullanarak online platformlarda satışlarını gerçekleştirir.

Klasik kanallar, turizm sektöründe kullanılan en eski dağıtım kanallarıdır. Klasik kanallar, yerel seyahat acentaları, hava yolu şirketleri, otel zincirleri, ulaşım ve turizm hizmetleri üreticileri ve telefon üzerinden rezervasyon yapan kuruluşlar tarafından kullanılır. Yerel seyahat acentaları, seyahat paketleri ve uçuşların satışını, rezervasyonların yapılmasını ve ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlamak için kullanılır. Hava yolu şirketleri, otel zincirleri ve turizm hizmetleri üreticileri, satış noktalarının yanı sıra telefon üzerinden rezervasyon yapan kuruluşlar aracılığıyla da satışlarını gerçekleştirir.

Çoklu kanallar, tur operatörleri tarafından kullanılan dağıtım kanallarıdır. Çoklu kanallar, online platformlar, klasik kanallar, özel satış noktaları, çevrimiçi satış noktaları ve kurumsal web siteleri gibi farklı kanalların kullanımını içerir. Tur operatörleri, farklı kanallar aracılığıyla seyahat paketleri ve uçuşların satışını, rezervasyonların yapılmasını ve ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca, özel satış noktaları, çevrim

DusunceAdami

Üye
BaY
31 Tem 2023
2,226
286
15
Turizm dağıtım kanalları, turizmin ürünlerini, hizmetlerini ve ürünlerin kullanımını tanıtmak, satmak ve pazarlama amacıyla kullanılan bir dizi araçlardır. Turizm sektöründeki dağıtım kanalları, arz ve talebin potansiyel müşteriler arasında iletişim kurmak için kullanılan bir aracılık sistemidir. Turizm dağıtım kanalları, bir ürünün veya hizmetin müşteriye ulaşması için kullanılan araçları içerir. Turizm dağıtım kanallarının temel amacı, ürün ve hizmetlerin potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlamaktır.

Turizm dağıtım kanalları çok çeşitlidir ve her dağıtım kanalı, ürünlerin ve hizmetlerin pazarlanması için özel bir yaklaşım gerektirir. Örneğin, toplu taşıma ile seyahat edenler, müşterilere yolculuklarını kolaylaştırmak için kullanılan bir dağıtım kanalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle, internet üzerinden satış ve satış destek hizmetleri de giderek artmaktadır. Turizm dağıtım kanalları arasında, çevrimiçi ve mobil kanallar, satış ofisleri ve acenteler, tur operatörleri ve bayiler, çok kanallı tedarik zinciri hizmetleri, satış ve pazarlama ajansları, seyahat acenteleri ve toplu taşıma gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Turizm sektöründe, satış ve pazarlama çalışmalarının etkinliği, kullanılan dağıtım kanallarına bağlıdır. Bu nedenle, işletmelerin turizm dağıtım kanallarının etkin kullanımını sağlaması gerekmektedir. Etkin bir dağıtım kanalı seçiminde, pazarlama stratejisinin ve müşteri hedeflerinin belirlenmesi önemlidir. Turizm işletmeleri, müşteri hedeflerine uygun olarak belirlenen dağıtım kanallarının etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere gerekli adımları atmalıdır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,399
517
0
Turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerinin rezervasyonunun, satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlar ve mecralardır. Turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapılmasını sağlayan, pazarlama ve satış araçlarının bir kombinasyonudur. Genel olarak, turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerinin yayılmasını sağlayan satış ve pazarlama aracı olarak sınıflandırılır.

Turizm dağıtım kanalları çeşitli biçimlerde gruplanabilir. Bunlar, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapıldığı çevre oluşturan temel dağıtım kanalları olarak ayrılabilir. Bu dağıtım kanalları arasında; doğrudan satış, perakendeciler, kurumsal satış, oteller ve tur operatörleri sayılabilir. Ayrıca, internet, telefon ve televizyon aracılığıyla yapılan satışlar da turizm dağıtım kanalları arasında sayılabilir.

Doğrudan satış, turizm ürünlerinin direkt olarak müşteriye sunulmasıdır. Bu satış, çoğunlukla telefon, internet ve televizyon aracılığıyla yapılmaktadır. Perakendeciler, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır. Perakendeciler, ürünlerin satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır. Kurumsal satış, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır.Örneğin, turizm kuruluşları tarafından organize edilen turlar ve konaklama seçenekleri. Oteller, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır. Tur operatörleri ise, turizm ürünlerinin satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır. Tur operatörleri, turizm ürünlerinin organize edilmesi, pazarlanması ve satışının yapılmasını sağlayan kişilerdir.

Turizm dağıtım kanalları arasında, internet, telefon ve televizyon aracılığıyla yapılan satışlar da sayılabilir. İnternet aracılığıyla yapılan satışlar, ürünlerin çoğunlukla online ortamda satışının ve sunulmasının yapıldığı araçlardır. Telefon aracılığıyla yapılan satışlar, ürünlerin satışının ve sunulmasının telefon aracılığıyla yapıldığı a

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,984
1,031
15
Turizm dağıtım kanalları, turizm sektöründeki ürünlerin alıcılara ulaşmasını sağlayan araçlardır. Turizm ürünlerinin satışı ve pazarlanmasında çok etkili rol oynarlar. Turizm ürünleri, tatil paketleri, otel konaklamaları, uçak bileti satın alma gibi pek çok farklı ürünleri içerebilmektedir. Turizm dağıtım kanalları olarak, aracılar, bayiler, mağazalar, internet veya telefon ile satışlar gibi çeşitli metotlar kullanılmaktadır.

Aracılar, turizm sektöründeki ürünleri satışa sunmak için kullanılan dağıtım kanallarının en önemlisi olarak kabul edilir. Aracılar, turizm sektörünün ürünlerini satmak için çeşitli kanalları kullanırlar. Örneğin, bazı aracılar, turizm ürünlerini satışa sunmak için internet üzerinden satış yapabilirler. Bazı aracılar ise, tatil paketlerini satışa sunmak için bayi ağı kullanabilirler.

Bayiler de, turizm ürünlerini satışa sunmak için kullanılan dağıtım kanalları arasında önemli bir yere sahiptir. Turizm ürünlerinin satışında kullanılan bayi ağı, hem alıcıların ürünü satın almasını kolaylaştırmak hem de ürünün satışını arttırmak için kullanılır. Bayiler, internet üzerinden satış yapmak gibi çeşitli yöntemleri kullanarak turizm ürünlerini satışa sunarlar.

Mağazalar da turizm ürünlerinin satışında önemli bir rol oynarlar. Mağazalar, turizm ürünlerini satışa sunmak için çeşitli metotlar kullanırlar. Örneğin, mağazalar, turizm ürünlerini satışa sunmak için internet üzerinden satış yapabilirler. Ayrıca, mağazalar, tatil paketlerini satışa sunmak için bayi ağını da kullanabilirler.

Son olarak, internet veya telefon ile satışlar da, turizm ürünlerinin satışında kullanılan önemli dağıtım kanalları arasındadır. Internet üzerinden satış, alıcıların ürünün satın almasını kolaylaştırmak ve ürünün satışını arttırmak için kullanılır. Ayrıca, telefon ile satışlar da, alıcıların ürünü satın almalarını kolaylaştırmak ve ürünün satışını arttırmak için kullanılır.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Turizm dağıtım kanalları, tatil sektöründe ürün ve hizmetlerin satışının yönetildiği ve tüketicilerin bu ürünlere erişebildiği kanalların tümünü tanımlar. Turizm dağıtım kanalları, seyahat acentelerinden, doğrudan satışa kadar birçok farklı kanalı kapsar.

Öncelikle, seyahat acenteleri, seyahat acentelerinin ürün ve hizmetlerinin satışının önemli bir kanalını oluşturur. Seyahat acenteleri, seyahatlerini satın almak isteyen müşterilere özel tavsiyeler sunarak, turizm sektöründe satışlarda önemli bir rol oynamaktadır. Seyahat acenteleri ayrıca tatil paketleri ve diğer seyahat türlerinin satışını da yönetmektedir.

Turizm dağıtım kanalları arasında ayrıca, doğrudan satış da bulunmaktadır. Doğrudan satış, turizm sektöründeki ürün ve hizmetlerin müşteriler tarafından doğrudan satın alınmasını sağlayan bir satış kanalıdır. Doğrudan satış, turizm sektöründe seyahat acenteleri aracılığıyla satışlarının önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Turizm dağıtım kanalları, ayrıca, online kanalları da içerir. Online kanallar, ürün ve hizmetlerin satışının en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan kanallardır. Online kanallar, tatil ürünlerinin satın alınmasının yanı sıra, çevrimiçi rezervasyonların yapılmasını da sağlamaktadır.

Turizm dağıtım kanallarının yanı sıra, turizm sektöründeki ürün ve hizmetlerin satışını yöneten diğer kanallar arasında, sosyal medya ve forum siteleri de bulunmaktadır. Sosyal medya ve forum siteleri, tatil ürünlerinin ve hizmetlerinin satışının yanı sıra, müşterilere online olarak ürün hakkında detaylı bilgi sunmak için de kullanılmaktadır.

Turizm dağıtım kanallarının son kanalı olan reklam ve tanıtım, tatil sektöründeki ürün ve hizmetlerin müşterilere ulaştırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Reklam ve tanıtım, ürün ve hizmetlerin pazarlamasının sağlanmasını sağlayan kanallar aracılığıyla ürünlerin müşterilere ulaştırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Turizm dağıtım kanallarının her b

karizmator

Yeni Üye
BaY
1 Eki 2023
5,432
0
0
Turizm dağıtım kanalları, turizm sektöründe ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye ulaştırılması ve satışının gerçekleştiği kanallara verilen isimdir. Turizm dağıtım kanalları, internet ve ofisler aracılığıyla rezervasyonların ve satışların gerçekleştirilmesini sağlayan çok sayıda kaynak ve araçtan oluşur.

En temel turizm dağıtım kanalları olarak, turizm acenteleri, turizm ofisleri, turizm operatörleri, turizm satış mağazaları, online turizm satış portalı ve seyahat acentelerini sayabiliriz. Turizm acenteleri, turların ve seyahat paketlerinin satışını yapan, profesyonel kuruluşlar olarak tanımlanır. Turizm ofisleri ise ülkedeki veya bölgesel turizm faaliyetlerinin yönetimi ve koordinasyonuyla görevli kurumlardır. Turizm operatörleri ise, seyahat planları geliştirerek, turistlerin konaklama, ulaşım ve aktiviteler gibi hizmetleri kolaylaştırıp, ulaştıran ve satan kurumsal çalışanlardır. Turizm satış mağazaları ise, turizmle ilgili ürünleri, hizmetleri ve turların satışını gerçekleştiren satıcılar olarak tanımlanır. Online turizm satış portalı ise, online olarak turlar ve seyahat paketlerinin satışının yapıldığı platformlardır. Seyahat acenteleri ise, turizm acentelerinin hizmetlerini uzunluk süreli veya kısa süreli olarak kullanıcılar için sunan, profesyonel kuruluşlardır.

Turizm dağıtım kanallarının sayısı, turizm sektörüne gün geçtikçe artan yoğunluk nedeniyle artmaktadır. İnternet altyapısının gelişmesi, turizm satış kanallarının sayısının artmasını sağlamış ve turizm sektörünün rekabetçi bir ortama sahip olmasına katkıda bulunmuştur.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Türkiye'de turizm dağıtım kanalları, dağıtım sürecinde turların satışının yapıldığı kanalları içerir. Turizm dağıtım kanalları arasında; direkt satış, çevrimiçi satış, acente, tur operatörleri, konaklama tesisleri, tur rehberleri, kurumsal satış, turizm büroları ve çevresel satış sayılabilir. Direkt satış, müşteri ile tur operatörleri arasındaki doğrudan iletişim ve satışları içerir. Çevrimiçi satış, internet üzerinden tur satışının yapıldığı kanaldır. Acenteler, tur operatörlerinin satışını gerçekleştirdiği satış kanallarıdır. Tur operatörleri, tur paketlerinin satışını, konaklama ve ulaşım içeriklerinin kurulmasını ve satışını sağlayanları içerir. Konaklama tesisleri, müşterilerin tur tesislerinde konaklamalarının sağlandığı kanaldır. Tur rehberleri, müşteriye tur içeriği hakkında yardım ve bilgi sağlayan kişilerdir. Kurumsal satış, tur operatörleri tarafından kurumsal müşterilere yönelik olarak tur satışının yapıldığı kanaldır. Turizm büroları, tur satışı yapan ve turlarla ilgili bilgi sağlayan bürolardır. Çevresel satış, komşu ülkelerin müşterilerine yönelik olarak tur satışının yapıldığı kanaldır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,892
1,159
112
Turizm dağıtım kanalları, turizm sektöründeki birçok ürün ve hizmetin tüketicilere ulaşmasına aracı olmak için kullanılan araçlara denir. Turizm dağıtım kanalları, havayolu şirketleri, seyahat acenteleri ve turlar, otel ve konaklama alanları, transfer ve taşıma hizmetleri, turizm büroları, tur operatörleri, misafir ağırlama hizmetleri, internet, dijital ve sosyal medya gibi pek çok farklı kanal aracılığıyla kullanılmaktadır. Turizm dağıtım kanalları, turizm sektörünün rekabetçi ortamında başarılı olmak için önemli bir öğedir.

Öncelikle, havayolu şirketleri, seyahat acenteleri ve turlar turizm dağıtım kanallarının önemli öğeleridir. Havayolu şirketleri, tüketicilere ulaşmak ve seyahat etmek için gerekli uçuşları sağlamak için çeşitli uçuş seçenekleri sunmaktadır. Seyahat acenteleri, seyahat planlaması, rezervasyon ve satış işlemleri gibi çeşitli hizmetleri sunmaktadır. Turlar da, turların yerleşim yerleri ve ziyaret edilecek yerler arasındaki mesafeleri kısaltmak ve tüketicilerin tatilini daha keyifli kılmak için önemli bir kaynaktır.

Oteller ve konaklama alanları, tüketicilere konaklamaları için iyi bir seçenek sağlamaktadır. Otel ve konaklama alanları, tüketicilere, konforlu bir konaklama deneyimi yaşatmak için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Transfer ve taşıma hizmetleri de, tüketicilerin hedeflerine ulaşmak için gerekli aracı sağlamaktadır.

Turizm büroları, tüketicilerin seyahatlerinde kolaylık sağlamak için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Tur operatörleri, tüketicilere turizm ürün ve hizmetleri sunmak için gerekli olan her şeyi düzenlemektedir. Misafir ağırlama hizmetleri de, tüketicilere turizm ürün ve hizmetleri sunmak için kullanılan önemli bir kanaldır.

Son olarak, internet, dijital ve sosyal medya da turizm ürün ve hizmetlerinin tüketicilere ulaşması için kullanılan önemli kanallardır. Dijital ve sosyal medya, tüketicilerin ürünleri ve hizmetleri keşfetmek için kullandıkları önemli bir aracı oluşturmaktadır. İnternet de, tüketicilerin ürün ve hizmetleri satın almalarına, rezervasyon yapmalarına ve

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,821
641
5
Turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerinin pazarlaması ve satışında kullanılan en önemli araçlardır. Turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerini satın alan kişileri ve kurumları da kapsamaktadır. Turizm dağıtım kanalları arasında genellikle çoklu kanal dağıtım, doğrudan dağıtım ve aracılar kullanılarak dağıtım olmak üzere üç temel kanal bulunur.

Çoklu Kanal Dağıtım: Turizm ürünlerinin satışının her aşamasında etkili olan ve en sık kullanılan dağıtım kanalıdır. Bu tür bir dağıtımda, ürünlerin satışı için çoklu kanallar kullanılır. Örneğin; otel odalarının satın alınması için, internet rezervasyon sistemleri, rezervasyon ofisleri, acenteler, otel resepsiyonu gibi çoklu kanallardan faydalanılabilir.

Doğrudan Dağıtım: Turizm ürünlerinin satışının tüm aşamalarını içeren ve genellikle turizm organizasyonları tarafından kullanılan bir dağıtım kanalıdır. Doğrudan dağıtım, müşterilerin turizm ürünlerini doğrudan satın almasını sağlayan bir sistemdir. Örneğin; bir otelin internet sitesi üzerinden müşterilerin otel odalarını satın alması, doğrudan dağıtım sistemini kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Aracılar Kullanılarak Dağıtım: Turizm ürünlerinin satışında aracılar kullanılarak dağıtım, turizm sektöründe çok sık kullanılan bir dağıtım kanalıdır. Bu dağıtım kanalında, turizm ürünleri satın alan kişilere ve kurumlara aracılar aracılığıyla ulaşılır. Örneğin; bir otel odasını satın almak için, aracıların aracılığıyla bir acenteden ya da rezervasyon ofisinden satın alınabilir.

Turizm dağıtım kanalları, turizm ürünlerinin satışının tüm aşamalarında etkili olarak kullanılır ve her bir kanalın avantajları ve dezavantajları vardır. Turizm sektöründe başarılı olmak için, turizm dağıtım kanallarının doğru bir şekilde kullanılması ve pazarlama stratejilerinin doğru oluşturulması önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)