Türk vatandaşları vizesiz hangi ülkelere gidebilir

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba. Türk vatandaşlarının vizesiz hangi ülkelere gidebileceğini öğrenmek istiyorum. Türk pasaportu sahibi olarak, hangi ülkelere vize gereksiniminden muaf olduğumu öğrenmek istiyorum. Lütfen benim için yardımcı olun. Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat etme hakkının ne olduğunu öğrenmek için konuyla ilgili herhangi bir kaynaktan yardım alabileceğimi veya hangi ülkelere vizesiz seyahat edebileceğimi öğrenebileceğimi öğrenmek istiyorum. Bunu öğrenmek için ne yapmam gerekiyor? Konuyla ilgili olarak elimdeki fikirleri paylaşmamı ve diğer forum kullanıcılarından yardım almamı isteyebilir miyim? Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Türk Vatandaşları Vizesiz Hangi Ülkelere Gidebilir?

Vize istemeyen ülkeler listesi her zaman değişkenlik arz edebilir. Bu nedenle, Türk vatandaşlarının vizesiz gittikleri ülkeleri kontrol etmeden önce, kendi ülkelerinin vize uygulamalarını kontrol etmeleri önerilir. Türk vatandaşları, vizesiz olarak gittikleri ülkelerden çıkarken, vize almak için gerekli belgeleri ve/veya vize başvurusunda bulunmak zorunda kalabilirler.

Vizesiz Seyahat Yapma İmkanına Sahip Ülkeler

Türk vatandaşları için vize gerektirmeyen ülkeler arasında, Kıbrıs, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, İran, Suriye, İsrail, Ürdün, Lübnan, Umman, Kuveyt, Bahreyn, Mısır, Fas, Tunus, Cibuti, Somali, Nijer, Faso, Benin, Burkina Faso, Gana, Gambia, Gine, Gine-Bissau, Sierra Leone, Liberia, Cezayir, Nijerya, Moritanya, Senegal, Ekvator Ginesi, Gabon, Kamboçya, Laos, Malezya, Singapur, Endonezya, Brunei, Filipinler, Vietnam, Myanmar, Bangladeş, Türkmenistan ve Kırgızistan bulunmaktadır.

Vizesiz Seyahat İmkanının Süresi

Türk vatandaşlarının vizesiz olarak gittikleri ülkelerden çıkarken, vize almak için gerekli belgeleri ve/veya vize başvurusunda bulunmak zorunda kalabilirler. Türk vatandaşlarının vize gerektirmeyen ülkelerde kalma süreleri, her ülke için farklılık gösterebilir. Örneğin, Türk vatandaşlarının, Kıbrıs'ta 90 güne kadar vizesiz olarak kalabileceği söylenmektedir.

Vize İsteyen Ülkeler

Türk vatandaşlarının gidebilecekleri ülkeler arasında, ABD, Avustralya, Kanada, İngiltere, İrlanda, İsviçre, İsveç, Norveç, Danimarka, Hollanda, Belçika, Fransa, Almanya, Avusturya, İtalya, İspanya, Portekiz, İzlanda ve Japonya gibi ülkeler bulunmaktadır.

Vize Başvurularının Nasıl Yapılacağı

Türk vatandaşlarının vize almak için başvurabilecekleri ülkeler, her ülkenin kendi vize uygulamalarına göre değişebilir. Türk vatandaşlarının vize başvurularını yapmadan önce, ülkelerinin vize uygulamalarını dikkatlice kontrol etmeleri önerilir. Vize başvuru süreci, her ülkenin kendi uygulamalarına göre değişebilir. Genel olarak, vize başvurularının kabul edilmesi için, çeşitli belgelerin ibraz edilmesi gerekebilir. Vize başvurularının kabul edilmesi için, çeşitli uygulamaların tamamlanması gerekebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)