Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Merhaba,

Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor? sorusuna cevap arıyorum. 2020 yılı için geçerli olan vize durumlarını öğrenmek istiyorum. Sizin deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşarak, Türkiye vizesiz girebildiği ülkeleri öğrenmek istiyorum. Umarım bu konu hakkında size yardımcı olabilecek birileri vardır.

Bir de, bu ülkelerin hangi şartları taşıyor olması gerektiği hakkında bilgi verir misiniz? Örneğin, Türkiye vizesiz olarak ülkeye giriş yapmak için ne gibi şartların karşılanması gerekiyor?

Türkiye vizesiz girebildiği ülkeler hakkında her türlü bilgiye çok ihtiyacım var. Türkiye vizesiz giriş yapabileceği ülkeler hakkındaki detayları öğrenmek için sizlerden yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Türkiye hangi ülkelere vizesiz girebiliyor?

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeleri ve diğer dünya ülkeleri arasında vize gerektirmeden giriş yapabileceği birçok ülke bulunmaktadır. Türkiye'nin vizesiz girişe izin verdiği ülkeler, Türkiye vatandaşlarının çoğu için sağladığı kolay geçiş olanaklarıdır. Bu ülkelerin arasında özellikle Avrupa Birliği üyesi ülkeleri, Balkan ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri yer almaktadır.

Vizesiz Giriş İçin Gerekli Belgeler

Türkiye vatandaşları, vizesiz giriş yapmak istedikleri ülkelerde çeşitli türde belgeler sunmak zorundadır. Bu belgeler arasında geçerli bir pasaport ve seyahat izni bulunmaktadır. Pasaport, Türkiye vatandaşlarının seyahat izinlerinin süresi içinde geçerli olması gerekmektedir. Seyahat izni, vize gerekliliği olmayan ülkelerin sınırlarına giriş yapmak için Türkiye vatandaşlarının sahip olması gereken bir belgedir.

Vizesiz Giriş Yapılabilecek Ülkeler

Türkiye vatandaşları, vize gerektirmeden giriş yapabilecekleri birçok ülkeden oluşan bir listeye sahiptir. Bu ülkeler, Avrupa Birliği üyesi ülkeleri, Bulgaristan, Romanya, İsviçre, İzlanda, Norveç, İskoçya, Macaristan, Moldova, Ukrayna, Belarus, Azerbaycan, Ermenistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, İsrail, Tunus, Fas, Mısır, Suriye, Ürdün, Lübnan, Libya, İran, Irak, K.K.T.C., Avustralya, Yeni Zelanda, Şili, Arjantin, Uruguay, Paraguay, Brezilya, Kolombiya, Peru, Venezuela, Kosta Rika, Panama, Kuzey Kore, Güney Afrika, Gana ve Kamboçya gibi ülkelerdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)