Türkiye kaçıncı ülke vatandaşı

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba arkadaşlar!
Türkiye ile ilgili bir soruya ihtiyacım var. Türkiye kaçıncı ülke vatandaşı? Bu sorunun cevabını öğrenmek için sizin yardımınıza ihtiyacım var.

Konu hakkında araştırma yaptım ve Türkiye'nin dünya üzerindeki 81. vatandaşı olduğunu öğrendim. Ancak, bunun doğru olduğundan emin değilim ve Türkiye'nin dünya üzerindeki gerçek vatandaş sırasını öğrenmek için daha fazla bilgiye ihtiyacım var.

Türkiye'nin nüfusu 81 milyonu geçtiğini de biliyorum. Ancak, dünya üzerindeki diğer ülkelerin vatandaş sayısını karşılaştırmak için yeterli bilgiye sahip değilim.

Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Lütfen, bu konu hakkında yardım edin, çünkü Türkiye'nin dünya üzerindeki gerçek vatandaş sayısını öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,827
1,256
112
Türkiye Kaçıncı Ülke Vatandaşı?

Türkiye, dünyada 193 üyesi bulunan Birleşmiş Milletler'in (BM) 183. üyesidir. Türkiye, dünyadaki toplam 195 ülke arasındaki 193. ülkedir ve bu ülkede yaşayan herkes de, dünyadaki toplam 195 ülke vatandaşından biridir.

Türkiye'nin BM Üyesi Olma Tarihi

Türkiye, BM'ye 24 Ekim 1945 tarihinde üye oldu. Bu tarihten itibaren, Türkiye, BM'nin tam yetkili üyesi olarak kabul edildi ve bu ülkenin vatandaşları da dünyadaki tüm ülkelerin vatandaşları arasında yer almaya başladı.

Türkiye'nin Dünya Sıralaması Ne Durumda?

Türkiye, dünya vatandaşları arasında 193. sıradadır. Türkiye'nin nüfusu, 2017 verilerine göre 81 milyonu aşmıştır ve bu nedenle Türkiye, dünyadaki tüm ülkeler arasında en büyük on ülkeler arasında yer almaktadır.

Türkiye'nin Vatandaşları Ne Avantajlara Sahip?

Türkiye'nin vatandaşları, dünyadaki diğer tüm ülkelerden çok özel avantajlara sahiptir. Türkiye'nin vatandaşları, kendi ülkelerinde yaşayan diğer tüm ülkelerin vatandaşlarından farklı olarak, BM tarafından özgür seyahat hakkına sahiptirler. Ayrıca, vatandaşlarının ülkelerinden sınırsız olarak çıkış yapmalarına izin verilir. Bu, ülke içi ve uluslararası tüm vize gereksinimlerinden muaf tutar. Türkiye vatandaşlarının yurt dışına seyahat etme hakkının yanı sıra, bu vatandaşların ülkeleri dahilinde kendilerine özel olarak sunulan özel vergi muafiyetleri ve diğer çeşitli avantajları da vardır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)