Türkiye pasaportu ile kaç tane ülkeye gidilir

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Merhaba,

Türkiye pasaportu ile kaç ülkeye gidilebileceği konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Türkiye pasaportu ile ne kadar ülkeye gidilebileceğini, hangi ülkelerde vize gerektirip gerektirmediğini ve ne tür vizelere ihtiyaç duyulup duyulmadığını öğrenmek istiyorum. Umarım bu konuda bilgi sahibi olabilecek yardımcı olacaktır.

Ülkelerin vize ve pasaport gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak için, internet üzerinde çeşitli kaynakların içerisinde gezinmeyi düşünüyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan ve bu konuda yardımcı olacak kişilerden veya kurumlardan destek almak istiyorum.

Mümkün olduğunca çok ülkeye gezmek istiyorum ama öncelikle ne kadar ülkeye gezilebileceği ve ne tür vize gerektirdiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek olan herkesin katkısını çok değerli bulacağım.

Şimdiden teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Türkiye Pasaportu İle Kaç ülkeye Gidilir?

Türkiye pasaportu sahipleri, 160'ı aşkın ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilmektedir. Pasaport sahipleri, bu ülkelerin tümüne vize almadan kısa zaman içerisinde gidebilirler. Genellikle, bu ülkelerin tümüne 90 günlük seyahat vizesiz olarak gidilebilmektedir. Bununla birlikte, bazı ülkelerde vizesiz seyahat süreleri daha uzun olabilir.

Kabul Edilen Ülkeler Listesi

Türkiye pasaportu sahipleri, şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği ülkeleri dahil 160'dan fazla ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilmektedir. Aşağıda, Türkiye pasaportu sahipleri için vizesiz seyahat edebilecekleri ülkelerin tam listesi bulunmaktadır:

• Avrupa Birliği Ülkeleri

• ABD

• Kanada

• Avustralya

• Yeni Zelanda

• Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

• K.K.T.C.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)