Türkiyede nerede evler ucuz

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba! Türkiyede evlerin ucuz olduğu yerler hakkında bilgi almak istiyorum. Şu anda Avrupa'da yaşıyorum ve Türkiye'deki evlerin fiyatları hakkında bir fikrim yok. Genel olarak nerelerde evlerin ucuz olduğunu öğrenmek istiyorum. Türkiye'de evlerin ucuz olduğu yerler hakkında nereden ve nasıl araştırma yapabileceğimi öğrenmek istiyorum. Belki de burada yaşayan forum kullanıcılarının deneyimlerinden faydalanabileceğimi düşünüyorum. Lütfen, Türkiyede evlerin ucuz olduğu yerleri ve bunlara nasıl ulaşılabilecekleri hakkında tavsiyelerinizi paylaşın.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,777
1,256
112
Türkiyede Nerede Evler Ucuz?

Türkiye'de ev almak isteyenler için büyük bir konudur. Ev almak isteyenlerin bütçeleri ve yaşam tarzlarına bağlı olarak, evlerin fiyatları çok değişkendir. Türkiye'de ev alırken ucuz ev bulmak mümkündür, ancak, hangi şehirde, hangi semtte ve hangi bölgede ucuz evlerin satıldığını bilmek gerekir. Bu makalenin amacı, Türkiye'de ev alırken karşılaşılan en uygun fiyatlı evlerin nerede olduğunu incelemektir.

Türkiye’de Ucuz Evlerin Bulunduğu Şehirler

Türkiye'deki en uygun fiyatlı evlerin bulunduğu şehirler arasında en önemli olanlar, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve Adana'dır. Bu şehirlerin tümünde ev alma fiyatları çok değişkendir. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde ev fiyatları genellikle yüksek olmakla birlikte, bu şehirlerin kenar mahallelerinde ev alma fiyatları daha uygun olabilmektedir.

Türkiye’deki Ucuz Evlerin Bulunduğu Semtler

Türkiye'deki ucuz evlerin bulunduğu semtler arasında en çok tercih edilenler arasında; İstanbul’da, Fatih, Sultanbeyli, Kadıköy, Beyoğlu, Bakırköy, Sancaktepe, Küçükçekmece, Esenyurt, Şile, Ümraniye, Başakşehir ve Beylikdüzü; Ankara’da, Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Çubuk, Mamak, Sincan, Etimesgut ve Akyurt; İzmir’de, Karşıyaka, Buca, Konak, Bornova, Bayraklı, Balçova, Gaziemir ve Narlıdere; Antalya’da, Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Lara, Döşemealtı ve Manavgat; Bursa’da, Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım; Adana’da, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova olmaktadır.

Türkiye’deki Ucuz Evlerin Bulunduğu Bölgeler

Türkiye'deki ucuz evlerin bulunduğu bölgeler arasında; İstanbul’da, Esenyurt, Arnavutköy, Silivri, Tuzla, Pendik, Büyükçekmece, Beykoz, Kartal, Sultanbeyli, Avcılar, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Başakşehir, Çatalca ve Arnavutköy; Ankara’da, Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Mamak, Sincan, Etimesgut, Akyurt, Kalecik, Çubuk ve Nallıhan; İzmir’de, Karşıyaka, Bayraklı, Buca, Konak, Bornova, Balçova, Gaziemir ve Narlıdere; Antalya’da, Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Lara, Döşemealtı ve Manavgat; Bursa’da, Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, İnegöl ve Gemlik; Adana’da, Seyhan, Yüreğir ve Çukurova olmaktadır.

Sonuç

Türkiye'de ev almak isteyenler için, ev fiyatlarının nerede ucuz olduğunun bilinmesi gerekir. Büyük şehirlerin tümünde ev alma fiyatları çok değişken olmakla birlikte, bu şehirlerin kenar mahallelerinde ev alma fiyatları daha uygun olabilmektedir. Ayrıca, Türkiye'nin diğer şehirlerinde de ucuz ev bulmak mümkündür. Bu makalede, Türkiye'de ev alırken karşılaşılan en uygun fiyatlı evlerin nerede olduğu incelenmiştir. Türkiyede ev fiyatları, şehirler, semtler, bölgeler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler için önerilen kaynaklar araştırılmalıdır.