Ussallaştırma ne demek TDK

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Ussallaştırma kelimesinin TDK (Türk Dil Kurumu) tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda yardım ve bilgi almak için bu forumu kullanıyorum. Ussallaştırma kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için birçok yerden yardım almış olsam da, TDK'nın ne anlama geldiği hakkında net bir cevap alamadım. Aynı zamanda, bu kelimenin diğer dillerde ne anlama geldiği hakkında da bilgi edinmek istiyorum.

Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Ussallaştırma kelimesinin TDK tarafından ne anlama geldiğini ve diğer dillerde ne anlama geldiğini öğrenmek için herhangi bir kaynak öneriniz olursa, çok memnun olurum.

Teşekkürler.

• Wow
Reactions: Ece and Melis

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ussallaştırma Ne Demek TDK?

Ussallaştırma, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından ortak bir kullanımı olan sözcük veya deyimlerin kullanımının kolaylaştırılmasını ve kavranılmasını sağlamak için yapılan bir sözcük veya deyimlerin değiştirilmesi olarak tanımlanır. TDK, bu konuda standartlarının yanı sıra, insanların bu sözcük veya deyimleri kullanmalarını kolaylaştırmak için, sözcük veya deyimleri yeni kelimelerle değiştirerek ussallaştırma yoluyla kullanımını kolaylaştırmayı amaçlar.

Ussallaştırma, basitçe söylemek gerekirse, daha önce kullanılan sözcük veya deyimlerin anlaşılır hale getirilmesi olarak tanımlanır. Bu, kelime veya deyimlerin daha kolay anlaşılmasını ve kullanılmasını sağlamak için, bu kelimelerin kullanımının kolaylaştırılması şeklinde anlaşılmalıdır.

TDK, bu sözcük veya deyimleri ussallaştırmak için, bu kelime veya deyimleri kolayca anlaşılır bir hale getirmek için çeşitli yöntemler geliştirmiştir. TDK, kelimelerin kullanımını kolaylaştırmak için, kelime veya deyimlerin köklerinden hareket ederek yeni kelimeler oluşturmuştur. Aynı zamanda, TDK, bu kelime veya deyimleri daha iyi anlaşılması için, sözcük veya deyimlerin köklerine dayalı anlamlarını açıklamayı da amaçlamıştır.

TDK, ussallaştırma için çeşitli yöntemleri kullanarak, kelime veya deyimleri daha kolay anlaşılır hale getirmeyi amaçlamıştır. Bu yöntemler arasında, sözcük veya deyimleri köklerine göre kullanma, sözcük veya deyimleri anlamını netleştirme, sözcük veya deyimleri yeni kelimelerle değiştirme, sözcük veya deyimleri farklı anlamlarda kullanma gibi yöntemler yer almaktadır.

TDK, bu yöntemleri kullanarak, sözcük veya deyimleri daha kolay anlaşılır hale getirmek için, kelime veya deyimlerin köklerinden hareket ederek yeni kelimeler oluşturmuştur. Bu yeni kelimeler, anlaşılması ve kullanılması kolay olan kelimeler olarak kullanılmıştır.

TDK, ussallaştırma yöntemlerini kullanarak, sözcük veya deyimleri daha kolay anlaşılır hale getirmek için, kelime veya deyimlerin köklerine dayalı anlamlarını açıklamayı da amaçlamıştır. TDK, bu anlamları, anlaşılması ve kullanılması kolay olan kelimelerle açıklamıştır.

Ussallaştırma, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan sözcük veya deyimleri anlaşılır ve kullanılması kolay hale getirmek için geliştirilmiş bir yöntemdir. TDK, bu yöntemleri kullanarak, sözcük veya deyimleri daha kolay anlaşılır hale getirmek için, kelime veya deyimlerin köklerinden hareket ederek yeni kelimeler oluşturmuştur. Aynı zamanda, TDK, bu kelime veya deyimleri daha iyi anlaşılması için, sözcük veya deyimlerin köklerine dayalı anlamlarını açıklamayı da amaçlamıştır.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Ussallaştırma, üretim ve hizmetlerin üretim maliyetlerini azaltmak, verimlilik ve kaliteyi arttırmak için kullanılan bir stratejidir. Ussallaştırma, tüm üretim ve hizmet süreçlerini, mümkün olan en az çaba ve kaynak kullanarak yürütmek için üretici ve hizmet sağlayıcılar tarafından kullanılır. Ussallaştırma, üretim ve hizmetleri etkin biçimde, kısıtlı kaynakların kullanımı ile optimize etmek için çeşitli teknikler ve araçlar içerir. Örneğin, üretim süreçlerini kısaltmak, verimli ve kaliteli ürünler oluşturmak ve üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla makinelerin çalışma sürelerini optimize etmek için otomasyon kullanılabilir. Ussallaştırma, üretim ve hizmetlerin verimliliğini ve kalitesini arttırmak için kullanılan bir stratejidir.

• Like
Reactions: Berrak and Yelda

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Ussallaştırma, halk dilinde anlatımda kullanılan bir sözcük olarak karşımıza çıkar. Aslında, bu sözcük, “ussal” olarak da bilinir. Ussal, düzenli, belli bir sistemde çalışan, ortak amaçları olan bir grup insanların birlikte hareket etmesini ifade eder. Ussallaştırma, bu çabayı ifade eden bir terim olarak kullanılır. Ussallaştırma, bir topluluğun tüm üyelerinin bir araya gelerek ortak hedeflerini gerçekleştirmelerini veya birlikte hareket edebilmelerini sağlamak için gerekli olan çalışmaları ifade eder. Bu, ayrıca üyelerin mesleki, sosyal, kültürel veya düşünsel farklılıklarının önemsizleştirilmesini veya ortadan kaldırılmasını gerektirir. Ussallaştırma, aynı zamanda insanların birlikte çalışabilecekleri, tartışabilecekleri ve ortak amaçlarını gerçekleştirebilecekleri ortamların oluşturulmasını da ifade eder. Ussallaştırma, çoğu zaman toplumsal, ekonomik ve politik kalkınma için önemli bir araç olarak kullanılır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Ussallaştırma, çoğu durumda verilen hizmet veya ürünlerin tek bir kaynaktan alınması anlamına gelir. Bu, verimlilik, etkinlik ve maliyetlerin düşürülmesi gibi önemli avantajlar getirir. Ussallaştırma, genellikle üretici ve tüketici arasında olmak üzere iki taraflı bir yaklaşım olarak düşünülür. Üretici, ürün ve hizmetlerinin birleştirilmesi sayesinde güçlü bir pazarlama kanalı oluşturur. Bu da, pazarlama maliyetlerini düşürür ve ürünlerin kullanımını artırır. Tüketici açısından, ussallaştırma, ürün ve hizmetlerin daha uygun fiyata ve daha kolay erişilebilir olmasını sağlar. Bu, tüketicinin daha iyi hizmet almasını ve ürünlerin daha uygun fiyata satılmasını sağlar. Ussallaştırma, hizmetlerin daha kolay ve verimli bir şekilde sağlanmasını sağlayarak çoğu durumda verimliliği artırır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Ussallaştırma, bireysel olarak ya da topluluklar arasında ortaya çıkan farklılıkların bir arada yaşanabilecek düzeyde azaltılmasını içeren bir kavramdır. Ussallaştırma, toplumsal eşitlik ve adaletin sağlanması amacıyla özellikle kamusal alanda yürütülen bir süreçtir. Bu süreç, farklı gruplar arasında mevcut olan ekonomik, sosyal, kültürel, etnik ve dinsel farklılıkların giderilmesini sağlamak için uygulanan çeşitli politikaları içerir. Ussallaştırma, insanların farklı konumlarda bulunan gruplar arasındaki gelir düzeyi, eğitim ve sağlık gibi alanlarda farklılıkları azaltmak için alınan önlemleri içerir. Ussallaştırma, insan haklarının korunmasını ve herkesin uygun şekilde korunmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Ussallaştırma, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, ırksal ayrımcılık, kültürel çeşitlilik ve diğer insanların haklarının korunmasının güvence altına alınmasını da içerir. Ussallaştırma, insanların herhangi bir kimlikleriyle ayrımcılık yapılmaksızın eşit haklara sahip olmalarını ve herkesin herhangi bir şekilde ötekileştirilmemesini sağlamak için çalışır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Ussallaştırma, herhangi bir konuyla ilgili bilgilerin, verilerin veya ilgili kişilerin düzenli olarak kümelenmesi, kategorilere ayrılması ve bunların sistematik bir şekilde analiz edilmesi anlamına gelir. Ussallaştırma, örneğin bir araştırma için kullanılan verilerin özetlenmesi, sınıflandırılması ve sınıflandırılmış verilerin sonuçlarının çıkarılmasını kapsayan bir süreçtir. Ussallaştırma, temel olarak, çok sayıda verinin çözümlenmesi, organize edilmesi ve anlaşılması için çeşitli teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir. Ussallaştırma, verilerin analizi sırasında anlamlı ve doğru sonuçlar çıkarmaya yardımcı olur. Sonuçlar, kullanıcıların kararlarını oluşturmak için kullanılabilir.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Ussallaştırma, bir toplum veya çevre içindeki insanların birbirleriyle olan ilişkilerini daha iyi hale getirmek ve onları bir araya getirmek anlamına gelir. Ussallaştırma, grup ve bireyler arasındaki bağların güçlenmesini ve karşılıklı anlayışın gelişmesini sağlayan, birlikte çalışmayı ve katılımcılığı teşvik eden stratejileri içerir. Ussallaştırma, insanlar arasındaki kültürel, sosyal ve dini farklılıkların karşılıklı anlayış ve saygıyla karşılanmasını teşvik eder. Ussallaştırma, toplumsal barış ve kalkınmadaki önemli unsurlardan biridir, çünkü insanlar arasındaki çatışmaların azaltılması ve çözümlerin ortak bir zeminde aranmasını sağlar.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Ussallaştırma, toplumda eşitlik ve adaletin sağlanması amacıyla, ekonomik durumu göz önünde bulundurularak, her bir kişinin sosyal ve ekonomik statüsünün geliştirilmesi olarak tanımlanabilir. Ussallaştırma, eşitlikçi bir toplum oluşturmak için gerekli olan çeşitli politikaların uygulanmasını ifade etmektedir.

Ussallaştırma, tarihsel olarak çoğu devletlerde önemli bir konu olmuştur. Günümüzde de, çoğu ülkede, herkesin ekonomik olarak eşit bir şekilde gelişmesini sağlayacak politikalar uygulanmaktadır. Ussallaştırma, herkesin her alanda eşit olarak katılabileceği ve sosyal statüsünün geliştirilebileceği bir ortam oluşturmak için çalışılır.

Ussallaştırmanın başlıca amacı, herkesin eşitlikçi bir ortamda yaşamasını sağlamaktır. Ussallaştırma, her bireyin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesini teşvik etmek ve eşit haklara sahip olmasını sağlamak için çeşitli politikaların uygulanmasını gerektirir. Ussallaştırma, herkesin ekonomik gelişiminin sağlanması, sağlık hizmeti ve eğitim hizmetlerinden yararlanma haklarının güvence altına alınması, eşit hakların sağlanması gibi konularda çalışmalar yapmak için önemlidir.

Ussallaştırma, kişilerin ekonomik olarak eşit haklara sahip olmasını ve herkesin sosyal kalkınmaya katılmasını sağlamak için uygulanan politikaların tümünü içermektedir. Ussallaştırma, herkesin ekonomik olarak eşit haklara sahip olmasını ve herkesin sosyal kalkınmaya katılmasını sağlamak için uygulanan politikaların tümünü içermektedir. Ussallaştırma, her bireyin ekonomik gelişiminin sağlanması, sağlık hizmeti ve eğitim hizmetlerinden yararlanma haklarının güvence altına alınması, eşit hakların sağlanması gibi konularda çalışmalar yapmak için önemlidir. Ussallaştırma, eşitlikçi bir toplum oluşturmak için gerekli olan çeşitli politikaların uygulanmasını ve herkesin gelişiminin desteklenmesini sağlamaktadır.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Ussallaştırma, bir topluluğun aralarındaki farklılıkların aşılmasına, bütün üyelerin eşitlik ve adalet içerisinde yaşamasına olanak sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların genel adıdır. Bu çalışmalar, insanlar arasındaki farklılıkların ortadan kalkmasını, bütün üyelerin karşılıklı olarak eşit yaşam şartlarına sahip olmasını hedefler. Ussallaştırma çalışmalarının etkili bir şekilde yürütülmesi, bireylerin ve grupların arasında uyumlu bir ilişki kurmasını sağlayabilir. Ussallaştırma çalışmalarının amacı, aralarındaki kültürel, sosyal veya ekonomik farklılıkları ortadan kaldırarak, bütün üyelerin eşit fırsatlara sahip olmasını sağlamaktır. Ussallaştırma çalışmaları, toplumdaki bütün üyelerin adil bir şekilde eşit haklara sahip olmasını teşvik etmek ve bütün üyelerin karşılıklı olarak saygının, şefkat ve sevginin etkin bir şekilde yaşanmasını sağlamak için yürütülür. Ussallaştırma çalışmalarının etkili bir şekilde uygulanması, eşitlik, adalet, özgürlük ve barış ortamının sağlanmasını sağlayabilir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Ussallaştırma, insanların kültürel, ekonomik, sosyal ve politik durumlarının geliştirmesi, kalitelerinin arttırılması ve gelir dağılımının daha adil hale getirilmesi anlamına gelmektedir. Bu, insanların kendi yaşamlarını kontrol etme, kendi kararlarını verme ve özgürce yaşama hakkına sahip olmalarının önemli olduğu anlamına gelmektedir. Ussallaştırma, insanların kendi yaşamlarının üstesinden gelmesi, refahı artırmak ve kendi problemlerini çözmek için çaba sarf etmelerini sağlamak için çabaların önemlidir. Ussallaştırma, çoğu kez insanların haklarının ihlal edilmesini, çeşitli toplumsal sınıflar arasındaki büyük farklılıkları ve cinsiyet eşitsizliğini önlemek için bir strateji olarak kullanılır.

Yaprak

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
276
0
0
Ussallaştırma, bir kavramın veya teknolojinin bir ülkenin ekonomik, sosyal ve siyasi sistemine katılarak, bilim, teknoloji ve kültür alanlarındaki paylaşımının veya ülkeler arası eşitliğin arttırılmasını ifade eder. Ussallaştırma, ülkelerin ekonomik ve sosyal gelişme potansiyelinin her birey tarafından eşit olarak paylaşılmasına yardımcı olur. Bu, ülkedeki bireylerin, ülkenin gelişimini ve halkının yaşam standartlarını ilerletmek için teknolojik ve ekonomik fırsatlarının artırılmasını sağlar. Ussallaştırma, ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel farklılıklarının azaltılmasına yardımcı olmak için geliştirilmiş bir stratejidir. Bu strateji, ülkelerin ekonomik ve sosyal fırsatları arttırarak ülkelerin kültürel ve ekonomik farklılıklarını azaltmasını amaçlamaktadır. Ussallaştırma, ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve bölgesel kalkınmayı sağlamak için çok önemlidir.

BezBebek

Üye
BaYaN
16 Ağu 2023
10,772
483
5
Ussallaştırma, eğitim alanında kişilerin ve grupların, ortak amaçlarını gerçekleştirmeye çalışırken, karşılıklı olarak katılımını ve paylaşımını arttırmak için özel olarak uygulanan bir süreçtir. Ussallaştırma, öğrencilere, sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle aralarındaki ilişkileri değerlendirme fırsatı sağlayarak, alışveriş ortamlarının kurulmasını sağlar. Ussallaştırma, öğrencilerin kendilerini ifade etme ve karşılıklı olarak diyalog kurma şanslarını artırır.

Ussallaştırma, öğretmenler için öğrencilerinin zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini kolaylaştırmak ve onların kendilerini ifade etme şansını arttırmak için kullanılan bir yöntemdir. Ussallaştırma, öğrencilerin kendi bakış açılarını paylaşmalarını ve diğerlerinin bakış açılarını anlamalarını teşvik eder. Ussallaştırma, öğrencilerin çatışmaların çözümüne katkıda bulunmayı öğrenmelerini ve tartışmaların barışçıl bir şekilde çözülmesini sağlar.

Ussallaştırma, öğrencilerin kendilerine üstün güven, özgüven, liderlik ve paylaşım konularında sağlam bir altyapı kazanmalarını sağlar. Ussallaştırma, öğrencilerin kendi kültürlerinin değerlerini korumalarını ve diğer kültürlerin değerlerini kabullenmelerini teşvik eder. Ussallaştırma, öğrencilerin diğerleriyle diyalog kurmalarını ve diğerleriyle iyi geçinmelerini öğrenmelerini sağlamaktadır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
14,410
398
5
Ussallaştırma, insanların veya toplulukların farklı sosyal gruplar arasındaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmaya yönelik çabalarını ifade eder. Ussallaştırma, insanların farklı toplumsal konumlardan, gelir düzeylerinden, cinsiyetlerinden veya ırklarından kaynaklanan ayrımcılığı ortadan kaldırmak için çeşitli politikaların bir bütün olarak adlandırıldığı bir kavramdır.

Ussallaştırma, ırkçılığın önlenmesi, insan haklarının korunması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması gibi önemli çıkarlara dayanmaktadır. Ussallaştırma, herkesin eşit şekilde katılımını sağlamak ve toplumsal eşitsizlikleri azaltmak için bireylerin ve toplulukların sosyal, ekonomik ve kültürel haklarını güvence altına almaya yönelik politikaların bir araya getirilmesini ifade eder.

Ussallaştırma, çoklu kültürlü toplumlarda kültürel çeşitliliğin önemi ve çeşitli kimlikler arasındaki eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasının önemine vurgu yapmak için ortaya çıkmıştır. Ussallaştırma, insanların toplumsal, ekonomik ve kültürel haklarının geliştirilmesi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve çeşitli kültürler arasındaki eşitsizliklerin ortadan kaldırılması için çaba göstermesini içerir. Ussallaştırma, insanların ve toplulukların, seçkin gruplara karşı güçsüz ve ezilmiş konumlarını ortadan kaldırmaya yönelik çabalarının bir araya getirilmesi anlamına da gelir.

Sude

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
301
0
0
Ussallaştırma, bir ürünün veya hizmetin kullanımının ya da sağlanmasının, çoğu durumda maliyetleri düşürmek amacıyla, belirli bir ölçekte üretilmesi ve toptancılar aracılığıyla satışa sunulması olarak tanımlanabilir. Ussallaştırma, ürün veya hizmetin üretiminde standartlaştırma, ölçek ekonomisi, üretim, pazarlama ve dağıtımda kullanılan teknolojinin gelişmesi gibi çeşitli faktörleri de kapsamaktadır. Ussallaştırmanın başlıca amacı, üretim maliyetlerini düşürmek, ürün kalitesini artırmak, üretim sürecini hızlandırmak ve ürünün dağıtımını kolaylaştırmaktır. Ussallaştırma, genellikle üretim, dağıtım, pazarlama ve satış süreçlerini etkileyen çeşitli stratejileri kullanarak etki gösterebilir. Bu stratejiler arasında, üretimin ölçek ekonomisine uygun şekilde artırılması, üretim sürecinin standartlaştırılması, rekabetçi fiyatların oluşturulması, üretim ve satış operasyonlarının optimizasyonu ve teknoloji kullanımının arttırılması sayılabilir.

Gulcan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
303
0
0
Ussallaştırma, ülkelerin siyasi ve ekonomik konularda daha derin bir etkileşim içinde bulunması için gerekli olan ortak politikaların oluşturulmasına, uygulanmasına ve desteklenmesine denir. Ussallaştırma, uluslararası çapta iktisadi, siyasi ve sosyal konularda sıkı bir işbirliği içinde çalışmayı amaçlar. Ussallaştırma düzeyleri ülkeler arasında değişebilir ve ülkeler arasındaki standartların uyumunu sağlamak için belirli siyasi ve ekonomik önlemler alınabilir.

Ussallaştırma, ülkeler arasında ekonomik ve siyasi birliktelik sağlamak için kullanılan bir yaklaşımdır. Ussallaştırma, ülkeler arasında daha güvenli ve daha verimli bir ilişki kurmaya yardımcı oluyor. Ussallaştırma, ülkelerin vergi sistemlerinin, ticaret alanlarının ve bütünleşme politikalarının standartlaştırılmasını, uluslararası ticaretin geliştirilmesini ve çeşitli küresel ekonomik konuların çözülmesini de içerir.

Ussallaştırma, uluslararası çapta ekonomik ve siyasi birlikteliğin sağlanmasının yanı sıra, bireysel ülkelerin sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkıda bulunur. Ussallaştırma, ülkeler arasındaki ticaret ve yatırımların artmasını, bir ülkeden diğerine kültürel ve teknolojik bilgi aktarımının kolaylaşmasını ve kültürel değişimin kolaylaşmasını sağlar. Ussallaştırma, ülkeler arasındaki ekonomik ve siyasi bağların güçlenmesine yardımcı olur ve çeşitli ülkeler arasındaki ekonomik kalkınma arasındaki farkları azaltmaya yardımcı olur.

Aysu

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Ussallaştırma; eğitimde ulusal ölçekte benimsenmiş standartların oluşturulmasına ve öğrenme içeriğinin kalitesinin artırılmasına yönelik olarak, her öğrencinin öğrenme süreçlerine bireysel yaklaşımlarla uyumlu olarak düzenlenmesidir. Ussallaştırma, kurumsal düzeyde tasarlanmış uluslararası standartların öğrenme içeriğine uygulanmasının ötesine geçer. Bu, öğretmene ve öğrencilere her konuda bireysel destek vererek onların öğrenme süreçlerini optimize etmeyi hedefler. Ussallaştırma, öğrencilerin eğitim içeriğine sahip olmalarını, öğretmenlerin öğrencileri özel olarak desteklemesini ve öğrencilerin daha yüksek kalitede eğitim almalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Ussallaştırma, öğrencilere daha verimli öğrenme ortamları sağlamak ve ölçme ve değerlendirme kurallarının standartlaştırılmasını sağlamak için uygulanır. Ussallaştırma, her öğrencinin öğrenme içeriğinin kalitesini artırmak ve öğrenenlerin daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlamak için kullanılır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,468
517
0
Ussallaştırma, herhangi bir çalışma alanında, çalışanların becerilerini, bilgilerini ve yeteneklerini kullanarak kurumların verimliliğini ve performansını artırmayı amaçlayan bir yaklaşımdır. Ussallaştırma, işbirliği, katılımcılık ve özgür düşünceyi ön planda tutarak, üretkenlik ve etkinliği arttırmayı amaçlar. Ussallaştırma, çalışma ortamının verimli ve esnek olmasını sağlamak için, kapsamlı bir stratejik planla çalışanların motivasyonunu ve karar alma sürecini geliştirmeyi hedefler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)