Uzaya gidecek 2 Türk kim

SokakFeneri

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,299
115
2
Merhabalar,

Uzaya gidecek 2 Türk bireyleri kim? hakkında yardıma ihtiyacım var. Uzay keşifleri konusunda çok heyecanlıyım ve bu konuda çok heyecanlandım. Uzaya gidecek 2 Türk biri olursa, bu çok önemli bir başarı olur. Uzaya gidecek olan kişilerin kim olacağı konusunda merak ediyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olan herkesin yorumunu ve önerilerini bekliyorum. Uzay keşifleri hakkında bilgi sahibi olan herkesin görüşlerini merak ediyorum. Uzay keşifleri hakkındaki önerilerinizi ve uzaya gidecek 2 Türk kişileri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak istiyorum.

Uzay keşifleri hakkında bilgi sahibi olan herkesin görüşleri bana büyük yardımcı olacaktır. Bu konuda deneyim sahibi olan herkesin yorumlarını ve fikirlerini bekliyorum.

Bu konuda herkesin yardımı çok önemlidir. Ayrıca, uzaya gidecek 2 Türk kişinin kim olacağı hakkındaki bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

• Sad
Reactions: Ozlem and Emine

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Uzaya Gidecek 2 Türk Kim?

Türkiye, uzay teknolojisi ve araştırmaları alanında son zamanlarda önemli adımlar atmıştır. Ekim 2019'da, Türkiye'nin ilk insanlı uzay fırlatmasının yapılması planlanmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) tarafından düzenlenen bir yarışmayla seçilen iki uzay yolcusu, Türkiye'yi uzaya taşıyacak. Bu iki uzay yolcusu kim?

Uzay Yolcularının Seçimi

Türkiye, Ekim 2019'da uzaya ilk insanlı fırlatma yapmayı planlıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) ve İstanbul Teknik Üniversitesi, bu insanlı fırlatmanın yolcularını seçmek için kapsamlı bir yarışma başlattı. Yarışmaya katılmak için, katılımcılar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ve 18 yaşından büyük olmalıdır. Yarışmacıların özgeçmişleri, eğitim ve uzay araştırmaları alanında yapılan çalışmalarının detaylarını içeriyordu.

Yarışmada ön elemeyi geçenler, kapsamlı mülakatlara alındı ve Ekim 2019'daki insanlı uzay fırlatmasının yolcuları Türkiye'yi temsil etmek amacıyla seçildi. Yarışmanın sonunda, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK), Türkiye'yi temsil etmek üzere iki uzay yolcusunu seçti.

Türkiye'yi Temsil Eden Uzay Yolcuları

Türkiye'yi temsil edecek iki uzay yolcusu, Ekim 2019'da düzenlenecek insanlı uzay fırlatmasına katılacak. İki seçilen uzay yolcusu, Türkiye'nin uzay fırlatmasına katılmaktan dolayı çok heyecanlı. Seçilen iki Türk uzay yolcusu, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görev yapan iki öğretim üyesi olan Özgür Enez ve Nadide Güner'dir.

Özgür Enez ve Nadide Güner Hakkında

Özgür Enez, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mikro ve Nano Mekanik Laboratuvarı'nın kurucusu ve şu anda öğretim üyesidir. Uzay araştırmaları alanında çok sayıda çalışma yürüten Özgür Enez, kapsamlı uzay teknolojisi eğitimi almıştır.

Nadide Güner ise, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Uzay Teknolojisi ve Uygulamaları Bölümü'nün kurucu öğretim üyesi ve şu anda da bu bölümün başkanı olarak çalışmaktadır. Nadide Güner, uzay teknolojisi ve uygulamaları alanında çok sayıda çalışma yürütmüştür ve kapsamlı uzay teknolojisi eğitimi almıştır.

Sonuç

Uzay teknolojisi ve araştırmaları alanında son zamanlarda önemli adımlar atan Türkiye, Ekim 2019'da insanlı uzay fırlatması düzenlemek üzere hazırlıklar yapmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından organize edilen kapsamlı bir yarışmayla seçilen iki uzay yolcusu, Türkiye'yi uzaya taşıyacak. Seçilen iki Türk uzay yolcusu, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görev yapan Özgür Enez ve Nadide Güner'dir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)