Vajinadan gelen beyaz akıntı abdesti bozar mı

DeRiNDaRBe

Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,355
111
17
İzmir
Merhaba herkese! Benim vajinadan gelen beyaz akıntı abdesti bozar mı? sorusu var. Birkaç gün önce bu akıntıyı fark ettim ve şimdi abdest alırken bu akıntıyı görmek beni rahatsız ediyor. Bu akıntının abdesti bozup bozmadığını merak ediyorum. Abdest alırken kullandığım mendil akıntıda da kalıyor. Lütfen yardım edin. Bu konuda sizin görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum. Çok çok önemli. Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,934
1,315
112
Vajinadan Gelen Beyaz Akıntı Abdesti Bozar mı?

Vajinadan gelen beyaz akıntı abdesti bozar mı? Bu soru, her kadının karşılaşabileceği ve cevabını bilmek isteyebileceği çok önemli bir soru. Vajinadan gelen akıntının abdesti bozup bozmadığını anlamak için öncelikle ne olduğunu ve ne yaptığını bilmek gerekir.

Vajinal akıntılar, vajinadan vücudun doğal yollarla üretilen sıvılar olarak tanımlanır. Vajinal akıntılar, vücudun vajinadaki bakterilerin ve mantarların dengesini koruma ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı olmak için görev yapan doğal bir savunma mekanizmasıdır.

Vajinal akıntılar, normal olarak beyaz, krem renkli veya sarımsı renkte olabilir ve kokusuz olmalıdır. Bununla birlikte, değişiklik gösterebilir ve vücudun daha fazla sıvı üretmesine neden olan değişkenliklerden, hormon değişimlerinden veya bazı hastalıklardan kaynaklanabilir.

Vajinal Akıntı Abdesti Bozar mı?

Vajinal akıntı, abdesti bozmaz. Vajinal akıntılar, İslam’da kabul edilen bazı şeyler arasında sayılmaz ve abdesti bozmaz. Bu nedenle, vajinal akıntı nedeniyle abdesti bozmamanız gerektiği söylenir.

Ancak, vajinadan gelen akıntının abdesti bozmadığının yanı sıra, bazı durumlarda abdestin bozulabileceği de unutulmamalıdır. Bu durumlar, vajinal akıntının kötü kokması, sertleşmesi veya çok fazla olması gibi durumlardır. Bu durumlarda, abdestin bozulabileceği söylenir.

Sonuç

Vajinadan gelen beyaz akıntı, abdesti bozmaz. İslam’da kabul edilen bazı şeyler arasında sayılmaz. Ancak, vajinal akıntının kötü kokması, sertleşmesi veya çok fazla olması gibi durumlarda abdestin bozulabileceği söylenir. Bu nedenle, vajinadan gelen akıntıdan sonra abdest almak, abdestin bozulmamasının garantisi olarak görülmelidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)