Vajinal mantarı nasıl yendim

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Merhaba,

Vajinal mantarı nasıl yendim? sorunu ile ilgili yardım istiyorum. Son birkaç aydır, vajinal mantar enfeksiyonu ile mücadele ediyorum ve sorunu kontrol altına almak için ne yapacağımı bilmiyorum. Belirtilerin çoğu olarak, kaşıntılı, yanma ve akıntı durumlarını yaşıyorum. Doktorum bana tek başına tedavi edebileceğim bir ilaç önerdi, ancak henüz sonuçlar görmüyorum. Birkaç deneyimli kişiden yardım almak istiyorum. Lütfen, vajinal mantarları nasıl yenebileceğim hakkında herhangi bir bilgi veya tavsiye paylaşın. Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Vajinal Mantarı Nasıl Yendim?

Vajinal mantar, vajinal bölgede görülen, çoğunlukla küf gibi görünen ve bazen hafif bir yanma veya kaşıntıya neden olan bir mantar enfeksiyonudur. Vajinal mantar enfeksiyonu vücudumuzdaki mantar uygun ortamı oluşturduğunda ortaya çıkar. Özellikle kadınlarda, vajinal mantar enfeksiyonu yaygındır ve üçte bir kadının hayatı boyunca en az bir kez vajinal mantar enfeksiyonundan etkilenmesi muhtemeldir. Vajinal mantarın yendiğini düşünmek çoğu zaman yanıltıcı olabilir, çünkü bu tür enfeksiyonlar tekrarlayıcıdır ve bu nedenle ne zaman yendiğini söylemek zordur. Vajinal mantarınızı yendiğinizi anlamanın en iyi yolu doktorunuza başvurmak ve onun size verdiği tedavi kursunu takip etmektir.

Vajinal Mantar Enfeksiyonunu Önlemek

Vajinal mantar enfeksiyonlarını önlemek için, vücudunuzu mantarın üremesine uygun bir ortam oluşturmasına izin vermemelisiniz. Bu ortamı oluşturmak için;

• Vajinal alanınızı günlük olarak temiz tutun.

• Vajinal alanınızı iyi havalandırmak için külotunuzu günlük değiştirin ve sık sık yıkanın.

• Vajinal bölgeye direkt temas eden kumaşlarınızı haftada bir kez yıkayın.

• Vajinal bölgenizi nemli tutmayın.

• Vajinal enfeksiyonlarını önlemek için, cinsel ilişkiye girmeden önce her iki taraf için prezervatif kullanın.

• Vajinal bölgenizi nemin etkisinden korumak için, çorap giymeyi veya çorapsız banyolar almayı deneyebilirsiniz.

• Vajinal bakteriyel enfeksiyonları önlemek için, yüzme havuzları veya diğer bakteri yoğun ortamlardan uzak durun.

• Vajinal mantar enfeksiyonlarını önlemek için, diyetinizi değerlendirin ve beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Vajinal mantar enfeksiyonlarının önlenmesi için, karbonhidratların ve şekerlerin alımını azaltın ve taze sebze ve meyveler yiyin.

Vajinal Mantarı Tedavi Etmek

Vajinal mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için, doktorunuz size kremler, tabletler veya jeller önerebilir. Βu ilaçları kullanırken, doktorunuzun önerilerine dikkat edin ve kullanım talimatlarına uyun. Vajinal mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için, doktorunuz bazı tavsiyelerde bulunabilir. Örneğin, vajinal alanınızı nemli tutmamalı, vajinal bölgeye temas eden kumaşlarınızı sık sık değiştirmelisiniz, beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz ve vajinal enfeksiyonlarını önlemek için prezervatif kullanmalısınız. Aynı zamanda, vajinal mantar enfeksiyonlarını önlemek için temel hijyen kurallarına dikkat etmeyi unutmayın.

Vajinal mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek ve önlemek için, bu önerileri takip etmek önemlidir. Ancak, vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde ve önlenmesinde çok önemli olan doktorunuzun önerilerine dikkat etmek en iyi yoldur.

• Like
Reactions: Emine

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)