vedik astrolojiye göre yükselen burç hesaplama

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba! Son zamanlarda Vedik astrolojisine ilgi duymaya başladım ve yüksek burcun hesaplanmasını öğrenmek istiyorum. Ancak internette çok fazla bilgi bulamadım. Bu nedenle, bu forum sayfasında yükselen burç hesaplaması hakkında yardım istemek istiyorum. Birincil olarak, Vedik astrolojisindeki yükselen burcun hesaplanmasının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Ayrıca, hangi rollerin yükselen burca etkide bulunduğunu, bu burcun insanların hayatını nasıl etkilediğini ve bu burçlara ait özellikleri öğrenmek istiyorum. Herhangi bir yardım alabileceğim konular hakkında önerilerinizi ve görüşlerinizi paylaşmayı bekliyorum.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,166
1,247
112
Vedik Astrolojiye Göre Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burçlar ve vedik astrolojideki kullanımı, astrolojinin belki de en önemli ve karmaşık bileşenlerinden biridir. Yükselen burç, kişinin doğum anında gökyüzünün tamamının karşısına geldiği noktayı temsil eder. Bu nokta, kişinin zihinsel yapısının temelini oluşturur ve kişinin karakterinin özünü oluşturur. Yükselen burç, kişinin hayatının hangi alanlarında başarılı olacağını gösterir ve kişinin neye odaklanması gerektiğini ortaya koyar. Bu nedenle, yükselen burçu hesaplayarak, kişinin farklı alanlarda başarılı olacağını, hangi alanlarda başarısız olacağını ve nasıl bir hayat süreceğini anlamaya çalışmak önemlidir.

Yükselen Burçun Önemi

Yükselen burçlar, kişinin doğum anında gökyüzünün tamamının karşısına gelen noktalardır. Bu noktalar, insanların hayatının hangi alanlarına odaklanacağını gösterir. Yükselen burçlar, kişinin kişilik, karakter ve davranış özelliklerini temsil eder. Yükselen burç, kişinin daha etkili şekilde çalışmasına ve hayatının nasıl sürdürüleceğini anlamasına yardımcı olur. Bu nedenle, yükselen burç hesaplanıp anlaşılması önemlidir.

Vedik Astrolojiye Göre Yükselen Burç Hesaplama

Vedik astrolojide, yükselen burç hesaplanması biraz daha karmaşıktır. Öncelikle, kişinin doğum zamanı ve tarihi gerekir. Doğum zamanının ve tarihinin hesaplanması için, çoklu zaman dilimleri kullanılır. Birinci olarak, doğum zamanının ve tarihinin tam saatini hesaplamak için, doğum zamanının ve tarihinin yerel saatini ve yerel saat aralığını kullanmak gerekir. İkinci olarak, doğum zamanının ve tarihinin mevsimsel saatini ve mevsimsel saat aralığını hesaplamak için, mevsimsel saat değerleri ve mevsimsel saat aralıkları kullanılır. Son olarak, doğum zamanının ve tarihinin vedik saatini ve vedik saat aralığını hesaplamak için, vedik saat değerleri ve vedik saat aralıkları kullanılır.

Yükselen Burçun Anlamı

Yükselen burç, kişinin hayatında başarılı olacağı alanları ortaya koyar. Yükselen burç, kişinin hayatının ne kadar başarılı olacağını, hayatının hangi alanlarda başarılı olacağını ve hayatının nasıl süreceğini gösterir. Yükselen burç, kişinin kişilik, karakter ve davranış özelliklerini temsil eder ve kişinin daha etkili şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu nedenle, yükselen burç hesaplanıp anlaşılması önemlidir.

esra34

Yeni Üye
BaYaN
8 Ağu 2023
1,805
257
0
Yükselen Burç hesaplamak, kişinin karakteri hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yükselen burcunuz, doğum tarihinden tüm yaşamınız boyunca sizi etkileyen ve sizinle birlikte değişen bir enerji olarak düşünülmelidir. Yükselen burcunuz, kim olduğunuzu ve ne istediğinizi tam olarak anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yükselen burç hesaplamak için öncelikle doğum tarihinizi bilmeniz gerekir. Doğum tarihinizi bildiğinizde, doğum haritanızı çizebilirsiniz. Doğum haritanız, doğum anınızda Güneş, Ay ve diğer gezegenlerin konumlarını gösteren bir haritadır. Doğum haritanızda yükselen burcunuz, Güneş'in yerini gösteren bir çizgidir.

Yükselen burç hesaplamasının temel mantığı, Güneş'in doğum anınızda bulunduğu burçla başlamaktır. Güneş'in doğum anına göre yükselen burç, doğum haritanızda yükselen çizgisinin kesiştiği burçtur. Bu, doğum anından itibaren Güneş'in doğum haritanızda izlediği yolu belirler. Yükselen burcunuz, Güneş'in doğum anınızda nerede olduğunu ve doğum haritanızda nerede olduğunu gösterir.

Yükselen burcunuz size kim olduğunuz hakkında önemli bilgiler verecektir. Yükselen burcunuz, kim olduğunuzu ve ne istediğinizi tam olarak anlamanıza yardımcı olacaktır. Yükselen burç, yaşamınızda hangi alanlarda başarılı olacağınızı, zorluklarınızı ve hedeflerinizi belirleyen önemli bir etkendir. Yükselen burcu öğrendikten sonra, doğum haritanızın diğer bölümlerini okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yükselen burç hesaplamak, kişisel gelişiminiz ve yaşamınızda başarılı olmak için önemli bir adımdır. Yükselen burç, doğum haritanızda Güneş'in konumunu göstererek, yaşamınızda nelere odaklanmanız gerektiğini ve hangi alanlarda başarılı olacağınızı gösterir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)