Word üst çizgi nasıl yapılır

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Merhaba, Word programında üst çizgi yapmayı bilmiyorum ve yardıma ihtiyacım var. Bir metni üst çizmek istiyorum ve bunu nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,828
1,256
112
Word Üst Çizgi Nasıl Yapılır?

Microsoft Word, günlük olarak kullanılan ve çok sık kullanılan bir yazılım. Bu yazılım, kullanıcıların belge ve diğer yazılarını düzenlemelerine, oluşturmalarına ve düzenlemelerine olanak sağlar. Word üst çizgi, belge üzerinde yazılanları kolayca vurgulamak için kullanılan bir özelliktir. Bu, kullanıcıların belgelerini çeşitli biçimlerde yapılandırmak ve vurgulamak için kullanılabilecek bir araçtır. Bu makalede, Word üst çizgi nasıl yapılır hakkında ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Word Üst Çizgi Nasıl Eklenir?

Word üst çizgi, Word belgesinde kullanılan standart özellikler arasında bulunmaktadır. Kullanıcılar, Word belgesinin üstüne çizgi eklemek için aşağıdaki adımları izlemelidir.

1. Word belgesine gidin ve eklemek istediğiniz yere imleçi getirin.

2. Araç çubuğunda, “Biçim” sekmesini tıklayın.

3. Biçim sekmesinden, “Üst Çizgi” seçeneğini seçin.

4. Üst çizgi eklenmiş olacaktır.

Word Üst Çizgi Nasıl Kaldırılır?

Word üst çizgi kaldırmak da oldukça kolaydır. Kullanıcılar, Word belgesindeki üst çizgiyi kaldırmak için aşağıdaki adımları izlemelidir.

1. Çıkarmak istediğiniz üst çizgiyi seçin.

2. Aracı Çubuğunda, “Biçim” sekmesini tıklayın.

3. Biçim sekmesinden, “Üst Çizgi” seçeneğini seçin.

4. Üst çizgi artık belgeden kaldırılmış olacaktır.

Kısaca, Word üst çizgi eklemek ve kaldırmak oldukça basittir. Kullanıcılar, bu makalede açıklanan adımları izleyerek rahatlıkla üst çizgi ekleyebilir ve kaldırabilirler.

• Love
Reactions: DenizYankısı