Yalancı Çerkez tavuğu nasıl yapılır

DenizSiyahi

Üye
BaY
1 May 2023
1,324
109
15
Merhaba,
Yalancı Çerkez tavuğu nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorum. Tavuk yemeklerini çok seviyorum ve bu tarifi bir denemek istiyorum. Ama nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyorum. Çerkez usulü yapılmasının ne anlama geldiğini bile anlamadım. Tavuğu neyiyle marin etmeliyim, nasıl pişirmeliyim ve tavuk ne kadar pişirmeliyim? Tavuğu ne kadar kızartmalıyım? Tavukla birlikte ne yemeliyim? Herhangi bir önemli nokta olup olmadığını merak ediyorum. Umarım bu tarifi yapmak konusunda yardımcı olabilirsiniz. İyi günler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,764
1,314
112
Yalancı Çerkez Tavuğu Nasıl Yapılır?

Yalancı Çerkez tavuğu, İstanbul'da çok popüler olan bir et yemeğidir. Bu lezzetli ve hafif yemek, çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanabilir. Bu makale, Yalancı Çerkez tavuğunun nasıl hazırlandığını açıklayacaktır.

Gerekli Malzemeler

Yalancı Çerkez tavuğu için gerekli malzemeler temel olarak şunlardır:

* Tavuk göğsü veya küçük parçaları
* Zeytinyağı
* Birkaç diş sarımsak
* Taze soğan
* Kuru biber
* Taze maydanoz
* Karabiber
* Tuz

Hazırlanışı

1. Tavuk göğsünü veya küçük parçalarını iyi bir şekilde temizleyin ve hafifçe tuzlayın.

2. Bir tavada zeytinyağını ısıtın ve tavuk parçalarını ekleyin.

3. Soğanları ince kıyılmış şekilde ekleyin ve sarımsakları ekleyin.

4. Bir miktar kuru biber ve taze maydanoz ekleyin.

5. Karabiber ve tuzu ekleyin ve karışımı karıştırın.

6. Kısık ateşte 10-15 dakika pişirin.

Servis

Yalancı Çerkez tavuğu servis yapıldığında taze bir salata veya hafif bir pilav ile servis edilebilir. Bu lezzetli ve hafif yemek, her zevke hitap edecek şekilde servis edilebilir.