Yapay zeka için hangi program

UykuluDunya

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,285
119
0
Merhaba,

Yapay zeka alanında çalışmaya başlamak için hangi programı kullanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bilgisayar mühendisliği alanında çalışıyorum ve yapay zekaya ilgi duyuyorum. Farklı çalışmalar için gerekli olan programlar ve araçlar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Hangi programların en iyi sonuçları vereceğini öğrenmek istiyorum. Yapay zeka ile ilgili araştırmalar ve projeler yürütmek için hangi programların kullanılması gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Bu konuyla ilgili herhangi bir bilginiz olursa, lütfen benimle paylaşın. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,764
1,314
112
Yapay Zeka İçin Hangi Program?

Yapay zeka, gelişmekte olan bir teknolojidir ve her geçen gün daha fazla alana yayılmaktadır. Yapay zeka, insanların yerine insan gibi davranan ve konuşan bilgisayarların oluşturulmasını sağlar. Yapay zeka aynı zamanda çok sayıda bilgi işlem görevlerinde kullanılabilir. Yapay zeka projeleri için birçok program bulunmaktadır. Fakat hangi programın en uygun olduğu, kullanıcının hangi projeye çalıştığına bağlı olarak değişmektedir. Bu makale, yapay zeka için hangi programların kullanılabileceğini açıklamaktadır.

Yapay Zeka İçin Popüler Programlar

Yapay zeka için en popüler programlar arasında, TensorFlow, Keras, PyTorch, CNTK, MXNet, Scikit-learn ve Microsoft Cognitive Toolkit bulunmaktadır.

TensorFlow

TensorFlow, Google tarafından geliştirilen bir yapay öğrenme kütüphanesidir. TensorFlow, gelişmiş yapay zeka uygulamalarının oluşturulması ve çalıştırılması için gerekli tüm özellikleri sağlar. Bu, python dili ile yazılan programların çalıştırılmasını kolaylaştırır.

Keras

Keras, Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yapay öğrenme kütüphanesidir. Keras, TensorFlow kütüphanesi ile birlikte kullanılarak gelişmiş yapay zeka uygulamalarının oluşturulması ve çalıştırılması için kullanılır.

PyTorch

PyTorch, yapay zeka uygulamalarının kolayca oluşturulması, eğitilmesi ve çalıştırılması için kullanılan açık kaynaklı bir kütüphanedir. PyTorch, python dili ile yazılan programların çalıştırılmasını kolaylaştırır.

CNTK

CNTK, Microsoft tarafından geliştirilen bir yapay öğrenme kütüphanesidir. CNTK, yapay zeka uygulamalarının oluşturulması ve çalıştırılması için kullanılır.

MXNet

MXNet, Apache tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yapay öğrenme kütüphanesidir. MXNet, Python, C++ ve R gibi diller ile yazılan programların çalıştırılmasını kolaylaştırır.

Scikit-learn

Scikit-learn, Python dilinde yazılan, kullanımı kolay ve açık kaynaklı bir yapay öğrenme kütüphanesidir. Scikit-learn, makine öğrenmesi ve yapay zeka uygulamalarının oluşturulması ve çalıştırılması için kullanılır.

Microsoft Cognitive Toolkit

Microsoft Cognitive Toolkit, Microsoft tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yapay öğrenme kütüphanesidir. Microsoft Cognitive Toolkit, yapay zeka uygulamalarının oluşturulması, eğitilmesi ve çalıştırılması için kullanılır.

Sonuç

Yapay zeka için çok sayıda program bulunmaktadır. Hangi programın kullanılacağı, kullanıcının hangi projeye çalıştığına bağlı olarak değişmektedir. Makalede, yapay zeka için en popüler programlar arasında TensorFlow, Keras, PyTorch, CNTK, MXNet, Scikit-learn ve Microsoft Cognitive Toolkit bulunduğu açıklandı.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)