Yapay zeka nedir vikipedi

kirpikuclari

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,266
105
2
Merhaba arkadaşlar,

Yapay Zeka hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum ve bu konu hakkında daha fazla şeyler öğrenmek istiyorum. Vikipedi'de neye benzediğini öğrenmek istiyorum. Yapay zeka nedir? Yapay zeka, bir bilgisayarın ya da bir makinelerin insan benzeri düşünme ve öğrenme becerilerini kullanarak bir takım problemleri çözme yeteneğidir. Yapay zeka, insanların doğasından esinlenerek geliştirilen yazılımlar, algoritmalar ve ağlar aracılığıyla problemleri çözmek için kullanılan veri analizi ve öğrenme teknikleri aracılığıyla gerçekleşir. Yapay zeka, çoğu zaman yüksek seviyede öğrenme ve düşünme becerileri gerektiren problemleri çözmeyi amaçlar. Örneğin, yapay zeka görsel tanıma, sözcük tanıma, optimizasyon, konuşma tanıma ve çok daha fazlasını çözebilir. Yapay zeka, teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün gelişmektedir ve günümüzde uygulanan birçok alanda kullanılmaktadır.

Bu konu hakkında yardım almak istiyorum. Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğim konular nelerdir ve yapay zeka hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Çok teşekkürler.

• Like
Reactions: RüzgarDansı

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,953
1,315
112
Yapay Zeka Nedir?

Yapay zeka (YZ), bilgisayarların ve diğer makinelerin insanların yaptıkları şeyleri yapabilmesi için gerekli olan akıllı davranışların ve kararların üretilmesidir. Yapay zeka, sürekli gelişen algoritmalar ve makine öğrenmesi aracılığıyla yüksek ölçekli problemleri çözmeyi ve kararlar vermeyi mümkün kılan yeni bir alandır. Yapay zeka, robotik, makine öğrenmesi, derin öğrenme, veri madenciliği ve diğer konuları kapsar.

Yapay Zeka Makine Öğrenmesiyle İlgili?

Evet, yapay zeka makine öğrenmesiyle ilgilidir. Makine öğrenmesi, programlamaya dayalı süreçlerin yerini alan bir öğrenme tekniğidir. Makine öğrenmesi, verilere bakarak veri üzerinde çalışır ve öğrenir. Makine öğrenmesi, veriye bağlı olarak kararlar almak için kullanılan algoritmaların bir kümesidir. Yapay zeka, bu algoritmaları kullanarak veri üzerinde çalışır ve öğrenir ve kararlar almak için kullanılır.

Yapay Zeka Günlük Yaşamımızda Kullanılıyor mu?

Evet, yapay zeka günlük yaşamımızda kullanılıyor. Yapay zekanın çeşitli uygulamaları vardır ve çoğu insanın hayatına her gün dokunur. Örneğin, yapay zeka, arama motorlarında arama sorgularında kullanılır ve arama sonuçlarının önerilmesinde, metin, sözcük ve cümlelerin düzenlenmesinde ve çevrim içi alışverişte kullanılır. Yapay zeka ayrıca özellikle otomobil ve uçak sanayisinde kullanılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)