Yedinci Mühür Benzeri Filmler

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,

Yedinci Mühür, Orson Welles'in harikulade bir başyapıtı olan bir film. Yakın zamanda benzer tarzda filmleri izledim. Özellikle bu tür filmleri seviyorum. Yedinci Mühür benzeri filmleri arıyorum ve tavsiye edebilecek kimse var mı? Yardım edebilir misiniz?

Özellikle tarz olarak, sinematografi olarak, oyunculuk olarak ve konu olarak Yedinci Mühür'e benzemeyen, fakat yakın özellikleri olan filmleri arıyorum. İzlediğiniz ve önerdiğiniz herhangi bir film olursa sevinirim. Yapımcılık, senaryo, kurgu, görüntü yönetimi, müzik ve oyunculuk gibi yönleri özellikle dikkate almak istiyorum.

Yedinci Mühür benzeri filmler hakkında önerileriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Tavsiyelerinizi çok seveceğim.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,856
1,315
112
Yedinci Mühür Benzeri Filmler:

Yedinci Mühür, Ridley Scott tarafından çekilen bir bilim kurgu/gerilim filmi. Film, iki çeteci olan Rick Deckard'ın veya Harrison Ford'un, insan zekasına sahip robotların kontrol altına alınmasını sağlamak için çalıştıklarını, ancak bazı robotların kaçmayı başardıklarını izliyor. Yedinci Mühür, bu türün en başarılı filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ancak, Yedinci Mühür'ün tarzını takip eden başka filmler de mevcut. Bu makale, Yedinci Mühür benzeri filmleri inceleyecek.

Blade Runner 2049:

Blade Runner 2049, Yedinci Mühür'den 35 yıl sonra çekilen ve Harrison Ford'un geri döndüğü bir devam filmi. Bu film, replikantların insanlarla birlikte yaşamaya başladıkları karanlık bir geleceği keşfetmeye çalışan Deckard'ın yolculuğunu izliyor. Blade Runner 2049, Yedinci Mühür'ün tarzını oldukça yakından takip ediyor.

Ex Machina:

Ex Machina, gerçeklik, siber güvenlik ve robotik konularının karışımıyla oluşturulan bir bilim kurgu filmi. Caleb, bir teknoloji şirketinin CEO'su olan Nathan'a, kendi oluşturduğu insanlık özelliklerine sahip bir robot olan Ava'yı test etmek için gönderilir. Ex Machina, Yedinci Mühür'ün teknolojik çağrışımlarını takip ediyor, ancak aynı zamanda insanların robotlarla arasındaki ilişkiyi de tartışıyor.

RoboCop:

RoboCop, 1987'de çekilen bir aksiyon/gerilim filmi. Film, uyuşturucu ve silah ticaretiyle mücadele eden bir polisin, uyuşturucu satıcısı tarafından öldürülmesinden sonra, bir robotik polis olarak yeniden canlandırılmasını gösteriyor. RoboCop, Yedinci Mühür tarzını takip ediyor ve robotik teknolojinin çok yönlü etkilerini irdeliyor.

A.I. Yapay Zeka:

A.I. Yapay Zeka, Steven Spielberg tarafından çekilen bir bilim kurgu filmi. Film, bir çocuğun, yapay zeka teknolojisini çok tartışılan bir şekilde kullanarak bir anne evlat arasındaki ilişkiyi arayan bir robotla arasındaki ilişkiyi izliyor. A.I. Yapay Zeka, Yedinci Mühür'ün tarzını takip ediyor, ancak insanların robotlarla arasındaki ilişkiyi daha geniş bir perspektiften ele alıyor.

Sonuç:

Yedinci Mühür, robotlar ve insanlar arasındaki ilişkileri ele alan başarılı bir bilim kurgu filmi olarak kabul ediliyor. Ancak, Yedinci Mühür'ün tarzını takip eden başka filmler de mevcut. Bu makalede, Yedinci Mühür benzeri filmler olan Blade Runner 2049, Ex Machina, RoboCop ve A.I. Yapay Zeka incelendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü