Yogurtcu nasıl yazılır TDK

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,
Yogurtcu kelimesini TDK'ye göre nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum. Başka bir deyişle, bu kelimeyi Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde nasıl yazmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen yardım edin, çok önemli. İyi çalışmalar.

RengarenkSes

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
2
0
Yogurtcu Nasıl Yazılır TDK: Anahtar Kelimeler ve Alt Başlıklar

Yogurtcu, Türk Dil Kurumu tarafından (TDK) kullanılan ve ülkemizde kullanılan bir sözcük. Bu makalede, TDK tarafından kullanılan yogourtcu sözcüğünün nasıl yazılır olduğu ve TDK tarafından kullanılan anahtar kelimelerin neler olduğu açıklanacak.

Yogurtcu Sözcüğünün TDK Tarafından Nasıl Yazılır Olduğu

TDK tarafından yogourtcu sözcüğünün yazılışı, “yoğurtçu” olarak belirtilmiştir. Bu sözcük, Türkçe'de kullanılan genel bir sözcük olarak kabul edilmektedir.

Anahtar Kelimeler

TDK tarafından kullanılan anahtar kelimeler arasında “yoğurtçu”, “yoğurt yapan”, “yoğurdu satan”, “yoğurdu üreten” ve “yoğurdu tüketen” gibi sözcükler vardır.

Sonuç

Yogurtcu, TDK tarafından “yoğurtçu” olarak yazılmaktadır. Ayrıca, TDK tarafından kullanılan anahtar kelimeler arasında “yoğurtçu”, “yoğurt yapan”, “yoğurdu satan”, “yoğurdu üreten” ve “yoğurdu tüketen” gibi sözcükler mevcuttur.