YÖK bursiyeri ne demek

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba! YÖK bursiyeri ne demek sorusunu sormak istiyorum. YÖK bursiyeri olmak ne anlama geliyor? Ne gibi haklara sahip oluyor ve başvuru için ne gerekiyor? YÖK bursiyerliği ile ilgili herhangi bir tecrübeniz var mı? Eğer öyleyse, bunu paylaşır mısınız? YÖK bursiyerleri ile ilgili her türlü bilgi ve tavsiyelerinizi paylaşır mısınız? Lütfen yardımınızı bekliyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
YÖK Bursiyeri Ne Demek?

YÖK, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniversite eğitimine hükmeden en önemli kurumlarından biridir. YÖK, üniversite eğitiminin genel özelliklerini belirleyen, üniversite personel haklarını koruyucu ve üniversite eğitiminin kalitesini denetleyen ve arttıran bir kurumdur. Türkiye’de üniversite eğitiminin yönetimini ve kontrolünü sağlamakla görevli olan YÖK, aynı zamanda öğrencilere burs ve diğer destekler sağlamaktadır. YÖK bursiyeri, YÖK tarafından belirli kriterleri yerine getirerek destek alan öğrencilerdir.

YÖK Bursiyerinin Avantajları

YÖK bursiyeri olan öğrenciler, YÖK tarafından sağlanan ekonomik desteklerden yararlanabilmektedir. YÖK, öğrencilere kredi ve burslar sağlayarak, onların eğitimlerine, geleceklerine ve yaşamlarına finansal destek sağlamaktadır. YÖK bursiyeri olan öğrenciler, üniversite kayıt ücretlerinin tamamını veya bir kısmını YÖK tarafından karşılanmasına yardımcı olunmaktadır. Ayrıca, YÖK tarafından verilen öğrenci bursları, öğrencilerin üniversite eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olur.

YÖK Bursiyerinin Kriterleri

YÖK, öğrencilere burs ve krediler vermek için belirli kriterleri uygulamaktadır. YÖK tarafından verilen burslar, çoğunlukla öğrencilerin akademik başarılarına dayanmaktadır. YÖK, öğrenci başarılarını her yıl belirli bir süre için belirler ve öğrencilere burs verme kriterlerini düzenler. Öğrenciler, YÖK tarafından belirlenen not ortalamalarını sağlamalı ve başarılı olmalıdır. Ayrıca, öğrencilerin sosyal, ekonomik ve kültürel durumları da YÖK tarafından düşünülmektedir.

Sonuç

YÖK, üniversite eğitimine hükmeden ve öğrencilere destek sağlayan en önemli kurumlardan biridir. YÖK tarafından sağlanan destekler, öğrencilerin üniversite eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olur. YÖK bursiyeri, YÖK tarafından belirli kriterleri yerine getirerek destek alan öğrencilerdir. YÖK tarafından sağlanan burslar, çoğunlukla öğrencilerin akademik başarılarına dayanmaktadır.

Anahtar Kelimeler: YÖK, Bursiyer, Avantajlar, Kriterler.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
YÖK bursiyeri, Türkiye'deki üniversitelerde eğitim alan öğrencilere verilen bir ödüldür. YÖK, üniversite öğrencilerinin eğitimleri için destek olmak amacıyla öğrencilerin üniversite harçlarını veya öğrenim giderlerini karşılamak için belirli bir bütçe ayırmaktadır. YÖK bursiyerleri, ödemelerinin tamamını veya bir kısmını YÖK tarafından sağlanan bursiyerler olarak sınıflandırılmaktadır. YÖK bursiyeri olarak, öğrenciler çeşitli burs programlarından veya teşviklerden yararlanabilir. Bu burslar, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak ve eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için verilmektedir.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Türkiye'de YÖK bursiyeri, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ödüllendirilen öğrencilere verilen bir ödüldür. Bursiyerler, YÖK tarafından belirlenen kriterlere göre seçilir ve çeşitli ödüllerle ödüllendirilir. Bu ödüller, çeşitli üniversitelerde eğitim almak için para, yurt ve diğer ödüller gibi ödüller olabilir. YÖK bursiyerleri, Türkiye'de eğitim almak isteyen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla ödüllendirilen öğrencilerdir. Bursiyerler, ödül almak için özel bir başvuru sürecinden geçmelidir. YÖK tarafından her yıl belirlenen başvuru kriterleri, öğrencilerin yaş, öğrenim durumu, lise not ortalaması, kültürel faaliyetler ve diğer kriterlere göre belirlenir. Başvuru kriterlerine uygun olmayan öğrenciler, başvuruları kabul edilmez. YÖK bursiyerleri, başarılı bir akademik performans sergileyen ve üniversiteye girmek için başarılı olmuş öğrencilere ödüller verilir. Bursiyerler, üniversiteye girmek için özel bir programa kayıtlı olmak zorunda değildir; ancak, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamak için çalışmalarını sürdürmeleri gerekiyor. Bursiyerlerin başarılı olmaları durumunda, YÖK tarafından verilen burslar daha da artırılır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
TÜBİTAK bursiyeri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından verilen burslardır. Bursiyerler, çalışma alanlarının özgün ve katkıda bulunacağı özel bir alanda, üniversite veya araştırma merkezlerinde araştırma yapan veya kariyerlerini geliştiren öğrenci veya akademisyenlerdir. Bursiyerler, TÜBİTAK tarafından belirlenen kriterler dahilinde seçilir ve çalışmalarını bir süre boyunca finansman sağlanmaktadır. Bursiyerler, çalışmalarının sonucunda ödüllendirilebilir veya başka ödüller kazanabilir. Bursiyerlerin ayrıca araştırma çalışmalarının sonunda bir tez yazma zorunluluğu vardır. Bursiyerlik, özellikle öğrenciler için çok önemli bir fırsattır ve onlara önemli bir iş tecrübesi ve gelişim imkanı sağlar.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
YÖK bursiyeri, Türkiye'de eğitim gören öğrencilerin Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan ödüllendirme programıdır. Program, üniversite ve yükseköğretim öğrencilerine destek olmak, başarılı öğrencilere kaynak sağlamak ve üniversite öğrenimini tamamlamalarını teşvik etmek amacıyla tasarlanmıştır. Programa katılan öğrencilere, dersleri başarıyla tamamlamaları ve öğrenimlerini güçlendirmeleri için özel ödüller verilir. Ödüller, öğrencilerin öğrenimlerini tamamlamalarına yardımcı olması amacıyla, öğrenim ücretleri, yurt ücretleri, seyahat ve konaklama masrafları veya eğitim materyalleri gibi alanlarda sağlanır. Program, üniversite öğrencilerinin akademik başarılarını teşvik etmek için özel olarak hazırlanmış bir ödül sistemidir.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
YÖK bursiyeri, Türkiye'deki üniversite öğrencilerine verilen bir ödüldür. Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bu burs, öğrencilerin üniversite eğitimlerini desteklemek ve onların akademik başarılarını teşvik etmek amacıyla verilir. YÖK bursu, öğrencilerin üniversiteye giriş için gereklilikleri sağlamak için konulmuş olan başvuru ve başarı koşullarına göre verilir. Öğrenciler, akademik başarılarından ve öğrenimleri sırasında sağladıkları başarılardan dolayı YÖK bursiyeri olarak ödüllendirilirler. YÖK bursiyeri, öğrencilerin akademik ve mesleki başarılarını teşvik etmek için üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,606
1,031
15
TÜBİTAK tarafından her yıl verilen bursiyerlik programına, üniversite öğrencilerinin başvurmasıyla bursiyer adayları aranmaktadır. YÖK bursiyeri, TÜBİTAK tarafından üniversite öğrencilerine verilen bursiyerlik programının katılımcıları olarak tanımlanır.

YÖK bursiyeri olmak için üniversite öğrencilerinin belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Örneğin, öğrencinin mezun olduğu okulun ortalamasının yüksek olması, dersleri başarıyla tamamlanması veya öğrencinin araştırma çalışmalarında başarılı olması gibi durumlarda öğrencinin bursiyer olabilmesi için başvuruda bulunması gerekebilir.

YÖK bursiyeri olan öğrenciler, TÜBİTAK tarafından belirlenen kurallara göre çeşitli eğitim ve araştırma faaliyetlerinde yer almak için desteklenmektedir. Bu destek, öğrencilerin eğitimlerini tamamlaması için gerekli kaynaklara, eğitim materyallerine ve çalışma ortamlarına erişim sağlar. Bursiyerler, katıldıkları eğitimleri başarıyla tamamladıkları takdirde, belirli ödüller alabilmektedir.

YÖK bursiyeri olmak, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarının yanı sıra kendilerini geliştirmelerine ve akademik başarılarını artırmalarına da yardımcı olmaktadır. Bursiyerlik programı, öğrencilerin özgüvenini artırmalarını ve kariyer planlamalarını desteklemelerini sağlar.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
TÜBİTAK tarafından her yıl verilen ve üniversite öğrencilerine destek olarak verilen bir ödül olan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Bursiyeri, öğrencilerin çalışma ve öğrenme süreçlerini desteklemek amacıyla verilen bir ödüldür. Yükseköğretim Kurulu tarafından YÖK Bursiyeri olarak verilen ödülü almak için öğrencilerin belirli kriterlere uymaları gerekmektedir.

Öncelikle, YÖK Bursiyeri almak için başvuracak öğrencilerin YÖK tarafından belirlenen katı kriterleri karşılamaları gerekmektedir. Öğrencinin, taşıdığı öğrenim gördüğü üniversitenin aranılan kriterleri içeren öğrenim programının bir parçası olarak aldığı not ortalamasının yeterli olması gerekmektedir. Öğrencilerin başvuruda bulunması için, YÖK tarafından belirlenen kriterler arasında öğrencinin, aldığı not ortalamasının en az 2.30 olması gerekmektedir. Ayrıca, öğrencilerin üniversite öğrenimleri sırasında akademik başarılarını göstermek için yurt dışı ya da yurt içi ödülleri, görevleri veya projeleri almaları gerekmektedir.

YÖK Bursiyeri başvurusunda bulunan öğrencilerin, sağlık durumlarının yüksek olması gerekmektedir. Öğrencilerin, sağlık durumlarının öğrenim süresince üst düzeyde olmasının yanı sıra, yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak üniversite tarafından belirlenen sınavlardan geçmeleri ve bunları başarıyla geçmeleri gerekmektedir. YÖK Bursiyeri başvurusu yapacak olan öğrencinin, üniversite tarafından verilen ve başarıyla geçilmesi gereken sınavlardan başarıyla geçmesi, öğrencinin YÖK Bursiyeri alma hakkını elde etmesi için çok önemlidir.

YÖK Bursiyeri başvurusunda bulunan öğrencilerin, sosyal etkinliklerden de sorumlu olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin, üniversite öğrenimleri sırasında katıldıkları sosyal etkinliklerin, kültürel ve sosyal etkinliklerin önemi büyüktür. Öğrencilerin, üniversite öğrenimleri sırasında takım çalışmaları ya da organizasyon çalışmalarında yer almaları gerekmektedir.

YÖK Bursiyeri başvurusunda bulunan öğrencilerin, üniversite öğrenimleri sırasında çok sayıda öğrenci topluluğu

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
TÜBİTAK bursiyeri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) tarafından verilen ödülün bir adıdır. TÜBİTAK, öğrencilerin akademik başarı ve bilimsel çalışma başarısını desteklemek için burslar sağlar. Bursiyerler, TÜBİTAK'ın belirlediği alanda çalışmalar yapan öğrencilerdir. Burslar, TÜBİTAK tarafından yürütülen araştırma ve geliştirme projeleri için desteklenen öğrenciler için belirli bir meblağda verilir. Bu meblağ, öğrencinin sahip olduğu düzeye ve çalışmalarına bağlı olarak değişmektedir. TÜBİTAK bursiyeri olarak, öğrencilerin araştırma ve geliştirme projelerinde çalışmalarını desteklemek üzere, araştırma ve üniversite süresi için çeşitli ödemeler yapılır. Bursiyerler, araştırma ve geliştirme projelerinde çalışmalarını desteklemek ve öğrencilerin akademik ve bilimsel yükselişini sağlamak için, TÜBİTAK tarafından ödenen ödülleri alır.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,505
1,159
112
YÖK bursiyeri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Yükseköğretim Kurulu tarafından finanse edilen bir öğrencinin genel tanımıdır. YÖK, öğrencilere öğrenimleri sırasında ödemeler, öğrenim ve konaklama bursları gibi bağışlar yaparak, öğrencilere üniversite eğitimini tamamlamalarına destek olmaktadır. YÖK bursları, öğrencilerin üniversite okuma masraflarını karşılamasını sağlayan, ücretler, konaklama, ikramiyeler ve diğer öğrenim ücretleri gibi öğrenim mali destekleri sağlayan bir öğrenci destek programıdır. YÖK, öğrencilerin başarılarını ödüllendirmek için, öğrencilerin üniversite eğitimi için harcadıkları para ve zamanının karşılığını ödemek için burslar sunmaktadır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
TÜBİTAK Yükseköğretim Kurumları Bursiyeri, Türkiye'de lisans veya yüksek lisans programlarını başarıyla tamamlayan ve TÜBİTAK tarafından belirlenen kriterlere uyan öğrencilere verilen özel bir burs anlamına gelmektedir. Bu burs, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla verilmektedir.

Aydan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
304
0
0
YÖK Bursiyeri, Türkiye'de eğitim almak için Yükseköğretim Kurulu tarafından sağlanan özel bir ödüldür. YÖK Bursiyeri, öğrenciye eğitim almak için maddi destek sağlar ve öğrencinin bursunu karşılamasını sağlamak için her türlü çalışmayı yapar. Bursiyerler, üniversitelere girdiklerinde eğitim alma ve üniversiteyi tamamlamaları için gerekli olan tüm harcamaların ücretini karşılamak için başvuru yapabilirler. Bursiyerler, üniversite harcama ve ücretleri için özel olarak ödenen, düzenli olarak ödenen miktarlardır. YÖK Bursiyeri, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarına ve kaliteli bir eğitim almalarına yardımcı olan bir ödüldür.

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
TÜBİTAK bursiyeri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından her yıl verilen ekonomik yardımlara sahip olan öğrencilerin genel adıdır. TÜBİTAK tarafından verilen burslar, üniversite eğitimi almak isteyenlerin ekonomik olarak desteklenmesi amacıyla verilmektedir.

TÜBİTAK bursiyeri adaylarının belirlenmesinde öncelikli olarak akademik başarıları, sosyal ve kültürel faaliyetleri, ödülleri ve özgeçmişleri dikkate alınmaktadır. Bursiyerlerin seçiminde öncelikli olarak ortaöğretim başarısı, özgeçmişi ve sosyal faaliyetleri göz önünde bulundurulur.

TÜBİTAK bursiyeri olmak isteyen öğrencilerin, özellikle alanlarıyla ilgili lisans ve lisansüstü programlara başvurmaları gerekmektedir. TÜBİTAK bursiyeli olmak için öğrencilerin arasından seçim yapılırken, akademik başarı, özgeçmişi, sosyal faaliyetleri ve ödülleri dikkate alınır. Ayrıca, giriş sınavlarını başarıyla geçen öğrencilerin seçimine de dikkat edilmektedir.

TÜBİTAK bursiyeri öğrencilere, eğitim süresince ödemeler yaparak üniversite eğitimlerine destek olmaktadır. Bursiyer öğrenciler, ödemelerinin yanı sıra, üniversite eğitimlerinde ve çalışmalarında destek, danışmanlık, çalışma ortamı ve diğer kaynakların kullanımına izin verilir.

TÜBİTAK bursiyeri olmak, öğrencilerin üniversite eğitimlerine destek olmasının yanı sıra, özgeçmişlerini geliştirmek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için büyük fırsatlar sunmaktadır. Bursiyer öğrenciler, öğrenimlerini tamamladıklarında üniversitelerinin kapısını açmak için çok sayıda tecrübe ve bilgi kazanmış olacaklardır.

BezBebek

Üye
BaYaN
16 Ağu 2023
10,322
483
5
YÖK bursiyeri, Türkiye’de üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin, üniversite harçlarının, öğrenci yurtlarının, öğrenci sağlık koruma primleri ve öğrenci kültür etkinlikleri gibi eğitim giderlerini karşılamak için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödemeler yapan öğrencilerdir. YÖK bursu, öğrencilerin üniversite harçlarını, konaklama, yemek, kitaplar, ekipmanlar, yurt içi ve yurt dışı seyahat gibi üniversite giderlerini karşılamak için verilen bir ödemedir. YÖK bursiyerleri, kazandıkları bursu kullanarak üniversite eğitimlerine devam edebilirler. YÖK bursiyeri olmak için, öğrencinin lise diplomasının başarıyla alınması gerekmektedir. YÖK bursu programına başvurmak için, öğrencinin Merkezi Öğrenci Seçme Sınavı (MÖS) veya Özel Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) puanının yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca, öğrencinin ailesinin sosyo-ekonomik durumu ve öğrencinin akademik başarıları gibi diğer faktörler de dikkate alınarak bursiyer olarak seçilebilir. YÖK bursiyerliği kazanan öğrenciler, üniversite eğitimlerine devam edebilmek için, üniversite harçlarını ve diğer üniversite giderlerini karşılayabilecek bir kaynağa sahiptir. YÖK bursiyerliği, öğrencilerin eğitimlerini başarı ile tamamlayabilmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda üniversiteye devam eden öğrencilerin eğitim kalitesini artırmada da önemli bir rol oynayabilir.

Irem

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
303
0
0
YÖK Bursiyeri, Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen bir burs programıdır. Bu program, üniversite öğrencilerine öğrenimlerini desteklemek amacıyla belirli bir miktar para sunmaktadır. Bursiyerler, yıllık burslar veya bursiyerlik programlarının koşullarına uygun olarak, bursun türüne bağlı olarak öğrenimlerini sürdürmek için yardıma ihtiyaç duyan üniversite öğrencileri olarak seçilmektedir. Bu program sayesinde, öğrencilerin üniversitede okumak için mali desteğe ihtiyaçları karşılanmaktadır. YÖK Bursiyeri programının koşulları ve kriterleri, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu koşullar arasında, öğrencinin üniversite başarısı, özellikle de not ortalaması, öğrencinin öz geçmişi ve ailesinin ekonomik durumu sayılabilir. YÖK Bursiyeri programı, öğrencilerin üniversiteyi hayata geçirmelerine ve daha kalifiye bir gelecek için çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Mehtap

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
267
0
0
TÜBİTAK YÖK bursiyeri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından desteklenen öğrencilere verilen bir ödüldür. Bursiyerlik programı üniversite öğrencilerinin, özellikle de üniversiteye giriş sınavında başarılı olanların, akademik açıdan başarılarını arttırmak ve öğrenimlerinin kalitesini geliştirmek için kullanılabilecek önemli bir fırsattır.

TÜBİTAK YÖK bursiyeri, TÜBİTAK ve YÖK tarafından her yıl önemli bir miktar burs sağlar. Bursiyerlerin, yükseköğretim sınavında başarılı olmaları ve kabul edilen üniversitelere kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Bursiyerler, üniversite öğrenimlerine devam etmek için burs almak için başvurmalıdır.

TÜBİTAK YÖK bursiyeri olan öğrenciler, üniversite öğrenimleri sürecinde bazı avantajlar elde ederler. Bunlar arasında ücretsiz öğrenim imkanı, ücretsiz konaklama ve ulaşım, ders notları ve kitapların ücretsiz temin edilmesi, üniversiteden öğrenme yardımı, öğrencilere özel fırsatlar ve imkanlar, öğrenci kulüpleri ve diğer grup çalışmalarına katılma olanağı ve çalışma imkanları gibi avantajları sayabiliriz.

TÜBİTAK YÖK bursiyeri programının amacı, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak, öğrenme ve öğretme teknolojilerini geliştirmek, farklı kültürleri ve bilgileri öğrenmek ve topluma katkıda bulunmak için gerekli desteği sağlamaktır. Bursiyerler, üniversite öğrenimlerinin yanı sıra, kariyer hedeflerine ve hayatlarına katkıda bulunmak için çalışma ve araştırma yapma imkanları da sağlar.

Aysun

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
292
0
0
TÜBİTAK tarafından verilen bir burs olan YÖK Bursiyeri, üniversite eğitim gören öğrencilerin öğrenme ve araştırma faaliyetlerinde desteklenmesini amaçlamaktadır. Bursiyerler, TÜBİTAK tarafından belirlenen koşullara uygun olarak üniversite öğrenim gören öğrenciler arasından seçilmektedir. Bursiyerler, üniversitelerin öğrencilerine verdiği eğitim-öğretim kalitesinin artırılmasına ve öğrencilerin kendi aralarında bilimsel çalışmalara katılmalarının sağlanmasına yardımcı olmak için seçilmektedir. Bursiyerler, üniversiteye başlayan her dönemde seçilen öğrencilere yıllık olarak belirli bir burs miktarı ödemektedir. Bursiyerler, üniversite eğitimleri süresince öğrencilerin üniversite kütüphanesine ve diğer akademik araçlara erişimlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için özel yetenekleri ve eğitimleri nedeniyle desteklenmektedir.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,606
1,031
15
YÖK bursiyeri, Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler için, üniversitelerce veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından sağlanan ödeneklerle öğrenimlerini finanse etmelerini sağlayan bir burs programıdır. YÖK bursiyerleri, ödenek almak için uygun şartları yerine getirmekle birlikte, üniversite kayıt sürecinde, üniversite tarafından belirlenen akademik ve sosyal kriterleri de karşılamalıdırlar. YÖK bursiyerlerinin ödeneğinin yanı sıra, üniversiteler tarafından sağlanan ek hizmetler de bulunmaktadır. Bu hizmetler öğrencilere, öğrenimlerini başarıyla tamamlamalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)