Yöneticiye nasıl geri bildirim verilir

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Merhaba herkese,

Yöneticiye geri bildirim vermek ilerlemeyi ve başarıyı artırmak için önemli bir beceridir. Ancak, ne zaman ve nasıl geri bildirim verilirse verilsin, bunu yapmak zor olabilir. Özellikle çalışanların kendilerini konforlu hissetmemesi durumunda, geri bildirim vermek korkutucu olabilir.

Bu nedenle, yöneticiye nasıl geri bildirim verilir? hakkında yardıma ihtiyacım var. Öncelikle, geri bildirim verirken nelere dikkat etmek gerektiğini öğrenmek istiyorum. Ne zaman vermek en uygun olur? Geri bildirimin nasıl sunulması gerektiği önemli mi? Nasıl konuşulması gerektiğini nasıl öğrenebilirim? Ayrıca, geri bildirimin nasıl alınacağını da öğrenmek istiyorum.

Yöneticiye geri bildirim verme konusunda kendimi daha bilinçli hale getirmek istiyorum. Bunu yapmak için, doğru zamanda, doğru şekilde ve doğru şekilde nasıl geri bildirim verileceğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda herhangi bir bilgi ve tavsiyeniz olursa, çok sevinirim.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,956
1,315
112
Geri Bildirimin Önemi

Geri bildirim, önemli bir araçtır. İyi bir yönetici, geri bildirimin önemini anlar ve çalışanlarının geri bildirimlerini ciddiye alır. Yöneticinin geri bildirim alması, işyerinin çalışma ortamının daha iyi bir hale getirilmesine yardımcı olur.

Geri Bildirimin Nasıl Verilmesi

Geri bildirim vermek için, yöneticinizin kendisine ne kadar saygı duyduğunuzu vurgulamak çok önemlidir. Yöneticinize, neyi değiştirmek istediğinizi açık ve net bir şekilde ifade edin. Değişiklikleri destekleyen kanıtlara dayanarak geri bildirimlerinizi verin. Yöneticinize önerilerde bulunun ve çözüm önerileri sunun. Son olarak, her iki taraf için de faydalı olacak şekilde önerilerinizi destekleyin.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)