Yorgun argın nasıl yazılır TDK

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Yorgun argın nasıl yazılır TDK? Merhaba, Türk Dil Kurumu'nun (TDK) ne kadar yazım kurallarının olduğunu bilmiyorum. Bir ödevim var ve bu kelimeyi yazarken doğru yazım kurallarını kullanmak istiyorum. Yorgun argın nasıl yazılır TDK? Lütfen bana yardım edin ve konu hakkında bilgi vererek ödevimi tamamlamama yardımcı olun. Çok minnettar olacağım.

RüyaGemisi

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
29
0
0
Yorgun Argın TDK Kısaltması Ne Anlama Gelir?

TDK, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir kısaltmadır ve “yorgun argın” anlamına gelir. Türk Dil Kurumu, Türkçe'nin her yönünü kapsayan bir dil kurumudur ve bu kurum tarafından çıkarılan kısaltmalar ve terimler, çoğu zaman Türkçe dilinde kullanılanlar arasında yer almaktadır.

Yorgun Argın Neden Kullanılır?

Yorgun argın, Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir sözcük kombinasyonudur ve genellikle güçsüz veya çok yorgun hissedilen durumlar için kullanılır. Ayrıca, bir kişinin güçsüzlüğünün veya çalışmaktan yorulmasının ifadesinde de kullanılır.

Yorgun Argın Nasıl Kullanılır?

Yorgun argın, çoğu zaman cümlelerin öznesi olarak kullanılır. Örneğin, “O, yorgun argın yürüyordu” cümlesinde, yorgun argın ifadesi kişiyi tanımlayan bir sözcük olarak kullanılmıştır. Ayrıca, yorgun argın ifadesi sözcüklerin arasında yer alabilir. Örneğin, “Başım döndüğünden yorgun argın oldum” cümlesinde, yorgun argın ifadesi sözcüklerin arasında yer almıştır.

Yorgun Argın Ne Zaman Kullanılır?

Yorgun argın ifadesi, bir kişinin güçsüzlüğünün veya çalışmaktan yorulmasının ifadesinde kullanılır. Örneğin, “yorgun argın olan bir gün” ifadesi, yorgunluk hissedildiği bir günden söz eder. Ayrıca, bir kişinin çalışmaktan yorulmasının ifadesinde de kullanılabilir. Örneğin, “yorgun argın olarak eve döndüm” ifadesi, çalışmaktan yorulmuş bir kişinin eve döndüğünü ifade eder.

Yorgun Argın Kullanımının Özellikleri

Yorgun argın ifadesi, çoğu zaman cümlelerin öznesi olarak kullanılır. Ayrıca, sözcüklerin arasında da yer alabilir. Yorgun argın ifadesi, güçsüzlük veya çalışmaktan yorulmuşluk hissedildiği durumlar için kullanılır. Bu ifade, genellikle bir kişinin hareketlerini veya durumunu anlatmak için kullanılır.

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü