Zillim ne demek

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba herkese!

Şu anda merak ettiğim bir konu hakkında sizden yardım istiyorum. Zillim ne demek? Bunun hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

Son zamanlarda sürekli bu kelimeyi gördüm ve anlamak istedim. Google aramalarından sonra farklı şeyler öğrendim, ancak birazcık şaşırdım. Bana anlattıklarına göre, zillim genellikle bir sanat formu olarak kullanılıyor. Sanatçılar, objeleri incelemek ve sorgulamak için bu kelimeyi kullanıyorlar. Gerçekten kafa karıştıran bir kelime.

Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Zillim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve anlamak için neler yapabilirim?

Herhangi bir tavsiyeniz var mı? Bana önerilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin, çok sevinirim.

Çok teşekkürler.

• Like
Reactions: DenizHüznü

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,363
1,247
112
Zillim Ne Demek?

Zillim, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkar. Kelimenin anlamı hakkında çeşitli konuşmalar ve tartışmalar olmuştur. Kelimenin anlamını anlamak için öncelikle kökenine bakmak gerekir.

Kökeni

Zillim kelimesinin kökeni, Kürtçe'den gelmektedir. Kürtçe'deki zil kelimesinin anlamı, “düşünce, karar” olarak tanımlanmaktadır. İran'daki Zilan dilinden de alınmış olabileceği düşünülmektedir.

Anlamı

Zillim, Kürtçe'de “düşünce” ve “karar” anlamına gelen bir sözcük olarak karşımıza çıkar. Ayrıca, “bir şeyin kararlaştırılması” anlamına da gelmektedir. Bu anlamda, zillim, bir olayın ya da durumun kararlaştırılması için kullanılan bir sözcüktür.

Kullanımı

Doğu Anadolu bölgesinde zillim kelimesi, özellikle konuşma dilinde fazlasıyla kullanılmaktadır. Ayrıca, halk şarkılarında da kullanılmaktadır. Bu şarkılarda, zillim, herhangi bir konunun ya da durumun kararlaştırılması anlamında kullanılmaktadır.

Sonuç

Zillim, Doğu Anadolu bölgesinde kullanılan bir sözcük olarak karşımıza çıkar. Kökeni Kürtçe'ye dayanmakta ve “düşünce” ve “karar” anlamına gelmektedir. Ayrıca, “bir şeyin kararlaştırılması” anlamına da gelmektedir. Zillim, özellikle konuşma dilinde ve halk şarkılarında kullanılmaktadır.

• Like
Reactions: Mehtap

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Zillim, bilgisayar programlama diline ait bir terimdir. Programlama metinlerinde kullanılan bu terim, komut satırındaki komutların gömülü olarak saklanmasına izin verir. Programcılar, bu komutları çağırarak kodlarını hızlı ve verimli hale getirebilirler. Zillim, komutların daha kolay anlaşılabilmesi için yazılım geliştiriciler tarafından kullanılan bir yazılım dilidir. Bu dil, kod yazımını kolaylaştırmak için çok sayıda kısayol komut ve ifadeler içerir. Programcılar, bu komutları kullanarak görevleri daha kolay yerine getirirler. Örneğin, bir programcı bir dosya oluşturmak için tek bir komut kullanarak birçok satır kod yazmak zorunda kalmaz. Bu, programlama için büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Zillim, programcıların yeni ve gelişmiş kodlar yazmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Programcılar, bu dili kullanarak özelleştirilmiş programlar oluşturabilirler ve sonuçların çok daha kısa sürede elde edilmesini sağlayabilirler.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Zillim, etnik kökeni Arap olan bir sözcüktür ve "gerçek ve dürüst" anlamına gelmektedir. Zillim, Arap toplumlarında kullanılan önemli bir değerdir ve sözcük olarak, insanların arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi, çevresel davranışlarını düzeltmeyi ve kişisel sorumluluklarını yerine getirmeyi göstermek için kullanılır.

Zillimin, etik ve moral konularını içeren bir kavram olarak tanımlanabileceği söylenebilir. Bu kavram, insanların, diğer insanlarla ve çevreleriyle dürüst, sadık ve dürüst bir şekilde ilişkiler kurmalarını sağlayacak şekilde hareket etmelerini önemser. Zillimin, kişisel sorumlulukların dürüst, dürüst ve dürüst bir şekilde yerine getirilmesini de kapsadığı söylenebilir.

Kısaca, zillim, etik ve moral konularıyla ilgili olarak, insanların arasındaki ilişkileri, sorumlulukları ve çevresel davranışlarını geliştirmeye çalışan bir kavramdır. Zillimin, etik ve moral konularını içeren bir değer olduğu söylenebilir ve insanların diğer insanlarla ve çevreleriyle dürüst, sadık ve dürüst bir şekilde ilişkiler kurmalarını sağlamak için kullanılır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,953
398
5
Zillim, genel olarak, öğrenme ve öğretme sürecinin, özellikle öğrencilerin öğrenme sürecine etkisi olan etmenleri incelemek için kullanılan bir kavramdır. Zillim aynı zamanda öğrenme ortamının, öğrencilerin öğrenmeyi etkileyen faktörleriyle ilişkili olan bir öğretim yaklaşımı olarak da tanımlanmaktadır.

Bir öğrenme ortamının zillim özelliği, öğretim ortamının nasıl yönetileceğini belirlemek için kullanılan bir kavramdır. Bu kavram, öğrencilerin öğrenme sürecine etki eden çeşitli faktörleri, özellikle öğretim ürünlerinin, sınıf ortamının ve öğrenciler arasındaki ilişkilerin analizi için kullanılır.

Bir zillim özellikli öğretim ortamında, öğrencilerin öğrenme süreçlerinin başarılı olması için, öğretmenlerin öğrencilerin öğrenme ortamıyla ilişkili özellikleri ve öğrenci davranışlarını dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekir. Bununla birlikte, öğrencilerin öğrenme ortamının zillim özelliklerini kullanmalarının teşvik edilmesi de önemlidir. Örneğin, öğrencilerin sınıf ortamında özgüvenlerinin arttırılması için yapılandırılmış etkinlikler veya öğrencilerin öğrenme süreçlerini etkilemeyi amaçlayan çeşitli teknikler gibi özellikler, öğretim ortamının zillim özellikleri arasında sayılabilir.

Zillim kavramı, öğrenme süreçlerine önemli bir etkiye sahip olan kaliteli bir öğretim ortamı oluşturmak için kullanılabilir. Kaliteli bir öğretim ortamı, öğrencilerin öğrenme süreçlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayacaktır. Böylece, öğrenciler, öğrenme süreçlerini etkileyen faktörleri anlamaya ve öğrenme süreçlerini kontrol etmeye yardımcı olacak bilgi ve becerilere sahip olacaklardır.

balotelsiz

Üye
BaY
28 Eyl 2023
10,062
0
15
Antalya
Zillim, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan bir terimdir. Genellikle, bir kişinin, konuşması, davranışları veya eylemleri ile başkalarını rahatsız etmesine ilişkin bir kavram olarak tanımlanır. Bu tür kişiler, çoğu zaman çevrelerindeki insanların yaşamlarını zorlaştıran, onları üzücü durumlara sokan veya boşa zaman geçiren insanlardır. Zillim aynı zamanda kişinin kendisine saygısızlık göstermesi ya da başkalarına yönelik kötü davranışlar sergilemesi olarak da tanımlanabilir. Bu nedenle, zillim kavramının önemli olduğu ve yaşamın her alanında önemli bir rol oynadığı söylenebilir.

Zillimden kaçınmak, kişinin kendisini ve çevresindeki insanların yaşamlarını kolaylaştıracaktır. Çünkü, zillimli kişilerin kendilerine veya başkalarına yönelik davranışları, başkalarının yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Böyle durumlarda, kişinin kendisini veya başkalarını zorlayan, üzücü veya boşa zaman geçiren etkinlikleri yapmaması, zillimden kaçınmasının önemli bir parçasıdır. Ayrıca, kişinin kendisini ve çevresindeki insanları saygıyla karşılaması, zillime karşı önlem olarak kabul edilebilir. Zillime karşı alınacak diğer önlemler arasında, kişinin öfkeye kapılmaması ve başkalarının haklarını önemsemek yer almaktadır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Zillim, bir konuşma dilinde kullanılan sözcük veya ifade olarak sözcükleri tekrarlamaya veya bir ifadenin çok kez tekrarlanmasına denir. Zillim genellikle söylenen sözlerin tekrarlanmasıyla yoğun bir konuşma sırasında rahatsız edici bir etki yaratabilir. Çoğu zaman, konuşma sırasında sözlerin tekrarlanması, bir fikri anlatmak için kullanılabilecek kelime veya ifade eksikliğine işaret edebilir. Zillim, çoğu zaman, bir konuşmada bir konuya odaklanmayı güçleştirebilir ve konuşma sırasında sürekli sözlerin tekrarlanması, konuşmanın dinlenmesini ve anlaşılmasını zorlaştırabilir.

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Zillim, bir zil sistemi veya sistemlerinin kurulması, ayarlanması, çalıştırılması veya başka bir amaç için kullanılmasını ifade eder. Zil sistemi, bir bina veya alanın güvenlik için alarm sistemlerini çalıştırmak için tasarlanmış ve kurulmuş bir sistemdir. Güvenlik sistemi, o alan veya binayı güvenli tutmak için tasarlanmıştır. Alarm sistemi, özellikle gece vakti o alanın güvenliğini sağlamak için kullanılır. Zil sistemi, dışarıdan ya da içeriden gelen bazı sesleri haber vermek için kullanılan bir sistemdir. Zil sistemi, alarm sisteminin çalışmasını sağlamak için kullanılan bir sistemdir. Zil sistemleri, kapıların veya bina girişlerinin kontrol edilmesi, bina içinde veya dışında kamera veya sensörlerin kullanılması veya zil sistemlerinin kontrol edilmesi amacıyla kullanılabilir. Zil sistemi, aynı zamanda bina veya alanın güvenli tutulması için sesli alarm sisteminin kullanılmasını da içerir. Zil sistemi, kontrol noktaları, izleme noktaları, alarm sistemi ve cihazları, zil sistemi kontrolü ve alarm sistemi bağlantıları gibi birçok özelliği içerir. Zil sistemi, bir binanın veya alanın güvenliğini sağlamak için tasarlanmış ve kurulmuş bir sistemdir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,497
1,159
112
Zillim, eğitimci bakış açısıyla, öğrencilerin ders çalışma süreçlerinde başarının sürekli olarak ölçülebildiği bir yaklaşım olarak tanımlanabilir. Eğitimciler, öğrencilerin derslere karşı tutumlarını gözlemleyerek, öğrencilerin zihinsel işlemlerindeki değişimleri belirleyerek ve davranışlarını ölçerek zillim etkinliğini takip edebilirler. Zillim etkinliğinin ölçülmesinde kullanılan yaklaşımlar arasında öğrencilerin derslere karşı olan tutumları, sınav sonuçları, öğrencilerin ödevleri yapma süreleri, öğrencilerin konu üzerinde yoğunlaşma süreleri, öğrencilerin öğrendiklerini tekrar etme süreleri, öğrencilerin ders çalışma etkinliği ve öğrencilerin okul başarısı sayılabilir.

Öğretmenler, öğrencilerin zillim etkinliğini ölçmek için çeşitli yöntemler geliştirebilirler. Öğretmenler, öğrencilerin derslere karşı tutumlarını ölçmek için anketler kullanabilirler. Bu anketler, öğrencilerin dersleri hakkındaki görüşlerini, öğrencileri motive eden faktörleri ve öğrencilerin dersleri nasıl öğrenme eğiliminde olduklarını ölçmek için hazırlanmış sorulardan oluşabilir. Öğretmenler, öğrencilerin dersleri hakkındaki sınav sonuçlarını ve ödevleri yapma sürelerini de ölçebilirler. Ayrıca, öğrencilerin konu üzerinde yoğunlaşma sürelerini, öğrencilerin öğrendiklerini tekrar etme sürelerini ve öğrencilerin okul başarısını da ölçebilirler.

Bütün bu ölçümlerin sonucunda, öğretmenler öğrencilerin zillim etkinliği hakkındaki bilgileri toplayabilir ve öğrencilerin ders çalışma süreçlerinde başarılı olmalarını sağlamak için öğretim yöntemlerini ve materyalleri değiştirebilirler. Ayrıca, öğretmenler, öğrencilerin zillim etkinliğini arttırmak için öğrencilere özel öğretim ve teşvikler sunabilirler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,960
1,315
112
Zillim, "Doğruyu aramak" anlamına gelen Arapça bir kelimedir. Zillim kavramı iletişim, öğrenme ve diyalogların kalitesinin artırılmasının amaçlandığı dinsel, ahlaki ve felsefi bir kavram olarak tanımlanır. Zillim özellikle İslam kültürünün kökeninde önemli bir yere sahiptir.

Zillimin temelini oluşturan temel kavramlar insan doğasının üstünlüğü, zorlukların kabul edilmesi, hakların korunması, özgürlüklerin arttırılması, kişinin insanlara karşı sorumlu olduğu gerçeği ve insanlar arasındaki iletişimin aracılığıyla karşılıklı anlayışın sağlanmasıdır. Zillimin temel amacı, insanların birbirleriyle mümkün olduğunca dürüst ve sevgi dolu bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamaktır.

Zillim, insanların kendilerini açık ve net bir şekilde ifade edebilmelerine olanak verir. İletişim kurarken, diyalogların kalitesini arttırmak için her iki tarafın görüşlerini ifade etmesi ve karşılıklı anlayışın sağlanması önemlidir. İletişim kurarken, insanların birbirlerini anlamaya, özgürce fikirleri paylaşmaya çalışmaları ve diyalogların kalitesini arttırmaya çalışmaları zorunludur.

Zillim, insanların kendilerini ifade etmesine ve iletişim kurmasına olanak verirken, insanların diğer insanları anlamalarını ve onların konuşmalarının hakkını vermelerini de amaçlar. İnsanların diğer insanları anlayabilmeleri ve onların konuşmalarının hakkını verebilmeleri gereklidir. Zillimin amacı, insanların birbirlerini anlaması ve diyalog içinde hakkını verebilmesi için iletişim kurmalarının kalitesini arttırmaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)