10 yıllık Amerika vizesi ile ne kadar kalınır

arkamikontrolet

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,292
103
47
Merhaba,

Benim 10 yıllık Amerika vizesi ile ne kadar kalınacağı hakkındaki soruma cevap arıyorum. Girmem gereken en uzun süre ne kadar olabilir? Bu vizeyle seyahatlerimin sıklığı ve süresi nasıl olabilir? Bu konuda benim için en uygun koşullar nelerdir?

Vize hakkında elime geçen bilgileri öğrenmek çok önemli. Bunun için vize başvurumu yaparken ve bu süreçte yolculuk yaparken nelere dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bunun için çok yardıma ihtiyacım var.

10 yıllık Amerika vizesi ile ne kadar kalınacağı konusunda herhangi bir öneriniz varsa, lütfen bunu paylaşın. Lütfen, bu vize ile ilgili her türlü soru ve öneriyi paylaşın. Sizin tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanız çok önemli.

Bana yardım edebilecek herhangi birinin çok minnettar olurum.

Teşekkürler.

• Sad
  • Like
Reactions: Zerrin and Hatice

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
10 Yıllık Amerika Vizesi İle Ne Kadar Kalınır?

Amerika vizesi, 10 yıllık kalış süresi, vize süresi

ABD'de kalış süresinin uzunluğu, ziyaretçinin aldığı vize türüne ve duruma bağlı olarak değişmektedir. 10 yıllık Amerika vizesi gibi uzun süreli vize türleri, ABD'de on yılı aşkın süre ile kalmanıza izin verir. Ancak, 10 yıllık vize süresinin ne kadarının kullanılabileceği, bu vize türünün neler kapsadığı ve bu vize türünün alınabilmesi için gerekli koşullar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacak.

10 Yıllık Amerika Vizesi Neleri Kapsar?

10 yıllık Amerika vizesi, ABD'de 10 yıl süresince kalış iznine sahip olmanıza izin verir. Bu vize türü, turist ve iş amaçlı gitmek için alınabilir. 10 yıllık vize almak için, ziyaretçi ABD vize başvuru formunu doldurmalı ve en az bir görüşmeye girmelidir.

10 Yıllık Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

10 yıllık Amerika vizesi için gerekli belgeler arasında, ziyaretçinin geçerli bir pasaportu olması gerekir. Pasaport, vize başvurusu için kullanılacak olan fotoğraf ve dokümanları içermelidir. Ziyaretçi ayrıca vize başvurusunda beyan etmek zorunda olduğu nedenleri ve kalış süresini de belirtmelidir.

10 Yıllık Amerika Vizesi İle Ne Kadar Kalınır?

10 yıllık Amerika vizesi alan ziyaretçi, bu vize türü ile ABD'de 10 yıl süresince kalabilir. Bu süre, ABD ziyareti sırasında kullanılan herhangi bir giriş bileti ile sınırlı değildir. 10 yıllık vize alan bir ziyaretçinin ülkede kalma süresi, vize süresinin dolmasına kadar sınırsızdır. Ancak, 10 yıllık vize alan bir ziyaretçinin ABD'de çalışma iznine sahip olması için ayrıca bir izin alması gerekir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)