10 yıllık İngiltere vizesi ne kadar

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba, 10 yıllık İngiltere vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. İngiltere'ye 10 yıllık vize ile nasıl seyahat etmeyi planlıyorum. İngiltere'de 10 yıllık vize almak için ne gerekiyor? Bu vize için ne kadar ücret ödemek gerekiyor? Vizenin süresi ne kadar sürebiliyor? İngiltere vizesi almaya başlamadan önce ne gibi belgeler isteniyor? İngiltere vizesine başvururken başvuru süreci nedir? Başvuru sırasında işlemlerin ne kadar sürebileceği hakkında bilgi almak istiyorum.

Bu sorularımın cevabını almak için, İngiltere vizesi hakkında konuşan kişilerden yardım istiyorum. İngiltere'ye 10 yıllık vize ile seyahat etmeyi planlıyorum ve bu konuda yardım almak istiyorum.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,305
1,247
112
10 Yıllık İngiltere Vizesi Ne Kadar?

Vize almakher ne kadar zor olursa olsun, çoğu insan vize almak zorunda olduğunda bunu yapmak ister. İngiltere vizesi almak da bunlardan biri. Aşağıda 10 yıllık İngiltere vizesi hakkında önemli bilgileri bulabilirsiniz.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Ne Kadar?

Bir 10 yıllık İngiltere vizesi almak için ödeme yapmanız gereken ücret, ABD vatandaşları için 345 ABD doları olacaktır. İngiltere vizesi almak için başvuruda bulunan herhangi bir başka konuk, ücreti, yaşına ve vize türüne bağlı olarak değişir.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Ne İçin Gerekli?

10 yıllık İngiltere vizesi, vize sahiplerine 10 yıl boyunca İngiltere'ye giriş yapma ve kalmak için izin verir. Bu vize ile, İngiltere'de iş sahibi olma, okul veya üniversiteye kayıt yaptırma, çalışma veya çalışma iznine sahip olma hakkına sahip olabilirsiniz.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Almak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

10 yıllık İngiltere vizesi almak için, vize başvurusu için gerekli olan tüm belgeleri sunmanız ve ödeme yapmanız gerekecektir. Vize başvurusu için gerekli belgeler arasında, pasaport, ikamet izni, vize başvuru formu, pasaport fotoğrafı, ödeme kanıtı ve vize ücreti ile beraber mülteci durumu belgeleri de olabilir.

Vize Başvurusunun İncelenmesi Ne Kadar Sürer?

10 yıllık İngiltere vizesi başvurularının incelenmesi, başvuru sahibinin vize türüne ve durumuna bağlı olarak değişebilir. Başvurunun incelenmesi genellikle 7 ila 10 iş günü sürer.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Ne Kadar Sürer?

10 yıllık İngiltere vizesi, vize sahibine 10 yıl boyunca İngiltere'ye giriş ve kalma izni verir. Bu süre, vize sahibinin İngiltere'de kalma süresini sınırlayan 180 günden fazla bir süre olarak kabul edilir.

Vize İptal Olursa Ne Olur?

Vize iptal olması durumunda, vize sahibinin İngiltere'den ayrılması gerekecektir. Vize iptal edildiğinde, vize sahibinin İngiltere'den ayrılma süresi, İngiltere'de kalma süresini sınırlayan 180 günden fazla bir süre olarak kabul edilmeyecektir.

Sonuç

10 yıllık İngiltere vizesi almak için, başvuru sahibinin vize başvurusu için gerekli olan belgeleri sunması ve ödeme yapması gerekmektedir. Vize başvurularının incelenmesi genellikle 7 ila 10 iş günü sürebilir. 10 yıllık İngiltere vizesi, vize sahibine 10 yıl boyunca İngiltere'ye giriş ve kalma izni verir. Vize iptal edildiğinde, vize sahibinin İngiltere'den ayrılma süresi, İngiltere'de kalma süresini sınırlayan 180 günden fazla bir süre olarak kabul edilmeyecektir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)