2023 af Yasası Resmi Gazetede yayınlandı mı

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

2023 af Yasası Resmi Gazetede yayınlandı mı? sorusuna cevap bulmak için forum sitesine başvurdum. Bu konu hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

2023 Af Yasasının yayınlanmasıyla ilgili olarak, medyadan ve sosyal medyadan çok sayıda haber alıyorum. Ancak bu haberlerin doğruluğu hakkında emin değilim. Resmi Gazetede yayınlanmış olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

2023 Af Yasasının Resmi Gazetede yayınlanıp yayınlanmadığını öğrenmenin en kolay yolu nedir? Bu konuda yardım edebilir misiniz? Lütfen, bu konu hakkında bilgilerinizi ve görüşlerinizi paylaşın.

Herhangi bir doğrulanmış kaynağa dayanarak, bu konuda net bir cevap alabilecek miyim?

Bilgileriniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

• Love
Reactions: Guzin and Muazzez

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
19,591
1,247
112
2023 Af Yasası Resmi Gazetede Yayınlandı mı?

2023 af Yasası, Türkiye'de, 23 Haziran 2021'de, Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen ve kimlik değişikliği, ifşa olmayan suçlar, küçük çocuklara ve ergenlere işlenen suçlar, çocuk istismarı ve taciz gibi çeşitli suçların affının sağlanacağı yasa olmuştur. Yasa, resmi gazetede yayınlandıktan sonra, 1 Temmuz 2021'de yürürlüğe girecektir.

2023 af Yasası hakkındaki makalemizde, yasanın ne gibi suçları affedebileceğini, kimlerin bu yasadan yararlanabileceğini ve yasanın resmi gazetede yayınlandı mı sorusuna cevap arayacağız.

Yasanın Amacı ve Uygulanması

2023 af Yasasının amacı, cezai yaptırımların hafifletilmesi ve özellikle küçük çocuklar ve ergenler arasında işlenen suçların affedilmesidir. Yasanın uygulanması, çoğu zaman, af talebinin Adalet Bakanlığına sunulmasına bağlı olacaktır.

Hangi Suçların Affedileceğini

2023 af Yasası, şu suçların affedilmesini öngörmektedir: işlenen suçların önemi, ifşa olmayan suçlar, küçük çocuklara ve ergenlere işlenen suçlar, çocuk istismarı ve taciz. Ayrıca, yasanın uygulanması, kişinin yaptığı suçların önemi, cinsel terör, hakaret, tehdit, hırsızlık, uyumsuzluk ve diğer suçlarla ilgili.

2023 Af Yasası Resmi Gazetede Yayınlandı mı?

2023 af Yasası, 23 Haziran 2021'de Adalet Bakanlığı tarafından ilan edildikten sonra, 26 Haziran 2021'de Resmi Gazete'de yayınlandı. Böylece, yasa, 1 Temmuz 2021'de yürürlüğe girecek.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)