7 günde 7 kilo

DeRiNDaRBe

Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,355
111
17
İzmir
Merhaba herkese,

7 günde 7 kilo vermeyi amaçlıyorum. Ne yapmam veya ne tür yiyecekler tüketmem gerektiği hakkında yardıma ihtiyacım var. Zayıflamak için hangi besinleri almam gerektiğini veya ne kadar süre ile antrenman yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. En kısa sürede bu hedefe ulaşmak istiyorum. Lütfen, beni yardım edin veya tavsiyelerinizi paylaşın.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,762
1,314
112
7 Günde 7 Kilo

Kilo vermek herkes için zor bir görevdir, özellikle de 7 günde 7 kilo vermek. Ancak bu, mümkündür. 7 günde 7 kilo vermek için, kişinin sağlıklı bir şekilde yemek yemesi, egzersiz yapması ve kalori alımının kontrol altına alınması gerekecek. 7 günde 7 kilo vermek için, kişinin günlük kalori alımını 1.200-1.500 arasında tutması gerekecek.

Sağlıklı Beslenme

7 günde 7 kilo vermek için, sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Öncelikle, günlük kalori alımının 1.200-1.500 arasında olması gerekiyor. Ayrıca, her öğünde protein, sebze, karbonhidrat ve yağ tüketmeye özen gösterilmelidir. Protein ve sebze tüketiminin arttırılması, yağ ve karbonhidrat alımının azaltılması önerilir. Ayrıca, her öğünde aynı ölçüde besin tüketimine özen gösterilmelidir.

Egzersiz

7 günde 7 kilo vermek için, egzersiz çok önemlidir. Haftada en az 3 gün, en az 45 dakika egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz sırasında, öncelikle kardiyovasküler egzersizler yapılmalıdır. Örneğin, koşu, yürüyüş, bisiklet, bisiklet, koşu bandı, köprü kurma veya ağırlık çalışmaları. Ayrıca, günlük aktivite seviyesinin arttırılması önerilir. Örneğin, merdivenleri kullanmak, yürüyüş yapmak, ev işleri yapmak veya sık sık kısa yürüyüşler yapmak.

Sonuç

7 günde 7 kilo vermek, doğru beslenme ve egzersiz ile mümkündür. Günlük kalori alımının 1.200-1.500 arasında olması gerekiyor. Protein ve sebze tüketiminin arttırılması, yağ ve karbonhidrat alımının azaltılması önerilir. Haftada en az 3 gün, en az 45 dakika egzersiz yapılmalıdır. Günlük aktivite seviyesinin de arttırılması önerilir.

Anahtar Kelimeler: kilo vermek, sağlıklı beslenme, egzersiz, kalori, protein, sebze, yağ, karbonhidrat.

• Love
Reactions: MelekYıldırım

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)