ABD asgari ücreti ne kadar

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba,

ABD'de asgari ücret ne kadar? Bu konuyla ilgili cevap arıyorum, çünkü bu bilgiye ihtiyacım var. Bir çalışan olarak, bu konu için güvenilir kaynaklardan herhangi bir bilgiyi öğrenmeyi çok istiyorum. Kendime ve çalışma durumuma daha fazla güvenmek için, bu konu hakkında ne kadar bilgi edinmem gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Bilgi vermek için iyi niyetli olan tüm kullanıcıların yardımlarını kabul ediyorum. Lütfen, ABD'de asgari ücret ne kadar olduğu hakkında veya ABD'deki asgari ücretle ilgili diğer bilgiler hakkında güvenilir kaynaklardan sağlam bilgiler paylaşın. Özellikle ülkenin farklı eyaletlerinde farklı asgari ücretlerin olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen sorun. Çok teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,393
1,159
112
ABD Asgari Ücreti Ne Kadar?

ABD'de 2020 yılında asgari ücretin ne kadar olduğu konusu oldukça popüler bir soru. ABD Federal Hükümeti ve çoğu eyaletler asgari ücretleri sürekli olarak gözden geçiriyor ve yükseltiyor. ABD'deki asgari ücretlerin ne kadar olduğunu ve çalışanlara sağladıkları hakları anlamak için bu makalede daha fazla bilgi bulacaksınız.

ABD Asgari Ücretinin Geçmişi

ABD Federal Hükümetinin asgari ücreti ilk kez 1938'de kabul eden Fair Labor Standards Act (FLSA) ile tanımladı. FLSA, ücretleri ve hakları çalışanların üzerinde dengeleyen ilk federal yasaya sahipti. FLSA, aynı zamanda, çoğu eyalet ve bölge tarafından uygulanan asgari ücretlerin federal asgari ücretin üzerinde olmasının da önünü açtı.

ABD'deki Asgari Ücretlerin Şu Anki Durumu

ABD Federal Hükümeti, asgari ücreti 2019 yılında 7.25 dolara sabitledi. Ancak, çoğu eyalet asgari ücretlerini FLSA'dan daha yüksek tutuyor. Birçok eyalet, eyaletler arasındaki rekabeti arttırmak ve işçilerin daha fazla para kazanmasını sağlamak için asgari ücretlerini sürekli olarak yükseltiyor.

Şu anda, ABD Federal Hükümetinin federal asgari ücreti 7.25 dolardır. Ancak, çoğu eyaletin asgari ücreti, bu oranın üzerinde olup, eyaletler arasında değişmektedir. Örneğin, Massachusetts'te asgari ücret 11 dolara, Washington'da ise 12 dolara çıkmıştır.

Asgari Ücretin Yükseltilmesi Hakkında Yaklaşımlar

ABD Federal Hükümetinin asgari ücreti, son yıllarda oldukça tartışılmıştır. Bazıları, asgari ücretin yükseltilmesinin, işçilerin daha fazla para kazanmasını sağlayacağını ve çalışanların yaşam standardının yükselmesine yardımcı olacağını savunuyor. Diğerleri ise, asgari ücretin yükseltilmesinin, işverenleri fazla ödemeye zorlayacağını ve çalışanların işsiz kalmasına neden olacağını iddia ediyor.

Sonuç

ABD'deki asgari ücretlerin ne kadar olduğu konusu oldukça popüler bir soru. ABD Federal Hükümeti, asgari ücreti 2020 yılında 7.25 dolara sabitledi. Ancak, çoğu eyalet asgari ücretlerini daha yüksek tutuyor. Asgari ücretin yükseltilmesi hakkında farklı görüşler ortaya atılmaktadır. Ancak, çalışanların daha fazla para kazanmasını sağlamak ve standart yaşam kalitesini arttırmak için asgari ücretin yükseltilmesi gerektiği konusunda ortak bir görüş bulunmaktadır.

• Love
Reactions: Nehir

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)