ABD hangi savaşta yenildi

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba arkadaşlar!
Ben ABD'nin hangi savaşta yenildiğini öğrenmek istiyorum. Sizlerden ricam, bu konu hakkında fikirlerinizi bana iletmeniz.

Şu anda bildiğim, ABD'nin Vietnam Savaşı'nda (1955-1975 arası) ve Kore Savaşı'nda (1950-1953 arası) yenildiğiydi. Ancak daha fazlasının olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Ayrıca, savaşın ABD'nin hangi dönemlerinde olduğu, hangi ülkelerle savaştığı ve ne gibi sonuçlarının olduğu hakkında da bilgi edinmek istiyorum. Böylece, ABD'nin dünya tarihindeki savaşları hakkında daha fazla bilgi edinebileceğim.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Lütfen fikirlerinizi ve düşüncelerinizi benimle paylaşın.

Teşekkürler.
 

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
ABD Hangi Savaşta Yenildi?

ABD tarih boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok savaşa katıldı. ABD, bazı savaşlarda zafer kazandı ve bazılarını kaybetti. Bu makalede, ABD'nin kaybettiği savaşların hangileri olduğu incelenecek.

ABD İkinci Dünya Savaşında Yenildi

ABD, İkinci Dünya Savaşı'nda, Japonya ve Nazi Almanyası'na karşı savaştı. ABD, İkinci Dünya Savaşı'ndaki savaşı kaybetti. ABD, Almanya ve Japonya'ya karşı cepheleri aralarında savaşarak kaybetti. İkinci Dünya Savaşı, 1945 yılında Savaşın Sonu Anlaşması imzalandıktan sonra sona erdi.

ABD Vietnam Savaşında Yenildi

ABD, Vietnam Savaşı'nda Vietnam Demokratik Cumhuriyeti'ne karşı savaştı. ABD, Vietnam Savaşı'nı kaybetti. 1975 yılında ABD, Vietnam Savaşı'nı kaybetti ve savaştan çekilmeye karar verdi.

ABD Kore Savaşında Yenildi

ABD, 1950'lerde Kore Savaşı'nda Güney Kore'yi, Kuzey Kore ve Çin'e karşı savunmak için savaştı. ABD, 1957'de Kore Savaşı'nı kaybetti. ABD, Kore Savaşı'nı kaybederek Güney ve Kuzey Kore arasındaki sınırı çizdi.

ABD İran-Irak Savaşında Yenildi

ABD, 1980-1988 arasında İran ve Irak arasındaki İran-Irak Savaşı'nda tarafsız kaldı. ABD, bu savaşta kaybetti çünkü tarafsız kalmayı seçti.

ABD Afganistan Savaşında Yenildi

ABD, 2001'den bu yana Afganistan'a girdi ve Afganistan Savaşı'nda taraf oldu. ABD, bu savaşta kaybetti çünkü örgütlenmiş terörist grupların karşısında savaşmak zordu.

ABD, tarih boyunca dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok savaşa katıldı ve bu savaşların bazılarını kaybetti. Bu makalede, ABD'nin kaybettiği savaşlar hakkında kısaca bilgi verildi. İkinci Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı, Kore Savaşı, İran-Irak Savaşı ve Afganistan Savaşı ABD'nin kaybettiği savaşlar arasındaydı.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü