ABD ismini nereden aldı

GokKalemi

Yeni Üye
BaY
4 Nis 2023
1,281
112
0
Merhaba,

ABD ismini nereden aldı? sorusuna cevap arıyorum. Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ismini nereden aldığını öğrenmek istiyorum. İsim ABD'nin kurulumunda kullanılan ilk isim olarak kabul edildi ve aynı isim günümüze kadar kullanılmakta. İsim hakkında bilgi edinmek istiyorum. Lütfen konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

ABD'nin kuruluşundaki tarihsel kökenini anlamak için, ABD'nin isminin nasıl oluştuğunu araştırmam gerekiyor. İsim nasıl ortaya çıktı? İsim, kuruluşunun temelindeki kültürel ve politik öğelerden ne ölçüde etkilenmişti? ABD'nin ismini nereden aldığını anlamak için, hangi tarihsel bağlamların akılda tutulması gerekiyor?

Konuyla ilgili aydınlatıcı bilgilerinizi çok bekliyorum.

Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
ABD'nin İsmi Nereden Geliyor?

ABD, Amerika Birleşik Devletlerinin kısaltması olan Ulusal Uluslararası Hizmetleri tarafından tanımlanan kısa bir adlandırmadır. ABD, 1776'da 13 İngiliz kolonisi tarafından oluşturulan, ulusal bağımsızlığını ilan eden ve 1789'da kalıcı olarak kabul edilen bir ulus olma özelliğini taşımaktadır. ABD'nin ismi, ABD'nin kurucuları tarafından Amerika Birleşik Devletleri olarak seçilmiştir.

ABD'nin İsmi Neden Amerika Birleşik Devletleri Olarak Seçildi?

ABD'nin ismi, bağımsızlık ilan ederken kullanılan "The Unanimous Declaration of the Thirteen United States of America" (13 Amerika Birleşik Devletlerinin Tek Taraflı Bildirisi) başlığından gelmektedir. ABD'nin kurucuları, bu başlığı kullanarak Amerika Birleşik Devletleri olarak isimlendirmek istemişlerdir. Bunun nedeni, ABD'nin kurucularının bağımsızlık ilan ederken ABD'nin 13 eyaletten oluşan bir bütün olarak kabul edilmesini istemeleri idi.

ABD'nin İsmi Ne Zaman Değişti?

ABD'nin ismi, 1789'da yürürlüğe giren Anayasayla değişti ve o zamandan beri ABD, Amerika Birleşik Devletleri olarak adlandırılmıştır. Ancak, ABD'nin ismi, 1871'de, Ulusal Uluslararası Hizmetleri tarafından tanımlanan kısaltma olan ABD olarak değiştirildi.

Anahtar Kelimeler:
ABD, Amerika Birleşik Devletleri, İsim, Bağımsızlık İlanı, Anayasa.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)