Acil nakit ihtiyacı için kredi kartı kullandım...

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Birkaç ay önce, acil bir nakit ihtiyacım vardı. Arabamın tamir edilmesi gerekiyordu ve ücreti beklentimin çok üzerindeydi. Cebimde olan para ise bu masrafı karşılamaya yetmiyordu. Eşime bu durumu açıkladığımda, bana kredi kartını kullanabileceğimi söyledi. İlk başta düşünmeden kabul ettim çünkü gerçekten çok acil bir ihtiyacım vardı.

Kredi kartımı kullanarak arabanın tamirini yaptırdım ve sorununu hallettim. Ancak sonrasında fark ettiğim bir şey vardı: Kredi kartı borcum büyümeye devam ediyordu ve her ay asgari ödemeler yapmak beni sadece daha fazla borçlandırıyordu.

Daha sonra herhangi bir nakit ihtiyacım olmadan bile kredi kartımı kullanmaya devam ettim. Alışverişlerim, yeme-içme harcamalarım hepsi kredi kartıyla yapıyordum. Her ay kredi kartı borcum artıyor, ancak ödeme yapmak için param kalmıyordu.

Sonunda borcum o kadar büyüdü ki, artık asgari ödemeler bile yapamaz hale geldim. Borcumu ödeyememek beni hem maddi hem de psikolojik olarak çok zorladı. Kendimi sürekli suçluyor, pişmanlık duyuyor ve nasıl bu kadar aptalca bir hata yapabildiğimi düşünüyordum.

Kredi kartı borcumun tamamını ödemek için zorlu bir yolculuğa çıktım. Bir yıl boyunca sadece temel ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar harcama yaparak ve ek işler yaparak borcumu azaltmaya çalıştım. Sonunda borcumu ödeyebildim ama yanlış kullanımın bedelini çok ağır ödedim.

Şimdi, kredi kartımı sadece nakit ihtiyacım olduğunda ya da gerçekten ihtiyacım olan şeyleri almak için kullanıyorum. Ayrıca artık her ay ödeme yapma konusunda çok dikkatliyim. Kredi kartı kullanmanın zararlarının farkına varmak için maalesef pişmanlık duymam gerekti.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü