Aile birleşimi vizesi kimlere verilir

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba,

Aile birleşimi vizesi kimlere verilir? sorusunu sormak istiyorum. İngiltere'de vize başvurularını yapmaya çalışıyorum ve gerçekten emin olamıyorum. Aile birleşimi vizesi hakkında yardım almak için buradayım. Bu vize, eşimle birlikte İngiltere'ye taşınmayı planladığım için çok önemli. Lütfen bana bu vize hakkında herhangi bir bilgi verebilir misiniz? İngiltere vize başvuruları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Özellikle, hangi durumlarda verilen aile birleşimi vizesi, ne gibi kuralları içeriyor ve başvuru süreci nasıl işliyor? Birçok forum kullanıcısının deneyimlerinden yararlanmak istiyorum. İngiltere vize başvuruları konusunda deneyimli olanların yardımı olmazsa olmaz. Bu vize hakkında herhangi bir bilgi veya öneri paylaşırsanız çok sevinirim.

Çok teşekkürler.

• Love
Reactions: MaviDalgalar

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,258
1,247
112
Aile Birleşimi Vizesi Kimlere Verilir?

Aile birleşimi vizesi, bir ülkede bulunan birinin ülke dışındaki akrabalarının ülkeye girmesini sağlamak için kullanılan bir vizedir. Aile birleşimi vizesi, ülkenin yasalara ve politikalarına göre kimlere verilir?

Aile Birleşimi Vizesi Kimlere Verilir?

Aile birleşimi vizesi, ülkenin yasalarına ve politikalarına göre, eşler, çocuklar, ebeveynler ve kardeşler için verilir. Vize almak için, vize başvuru sahibinin, ülkenin yasalara ve politikalarına göre kiminle ilişkili olduğunu kanıtlaması gerekir.

Eşler, ülke dışındaki eşlerinin ülkeye girmesini sağlamak için vize başvurularını yapabilir. Eşler, evlilik belgeleri, evlilik cüzdanı, pasaportlar veya diğer belgelerle başvurularını destekleyebilir.

Çocuklar, anne veya babalarının ülkeye girişi için vize başvuruları yapabilir. Çocuklar, doğum belgeleri, pasaportlar ve diğer belgelerle başvurularını destekleyebilir.

Ebeveynler, çocuklarının ülkeye girişi için vize başvuruları yapabilir. Ebeveynler, çocuğun doğum belgesi, pasaport veya diğer belgelerle başvurularını destekleyebilir.

Kardeşler, ülke dışındaki kardeşlerinin ülkeye girişi için vize başvuruları yapabilir. Kardeşler, doğum belgeleri, pasaportlar ve diğer belgelerle başvurularını destekleyebilir.

Vize Başvurusunun Kabul Şartları

Aile birleşimi vizesi almak için, başvuru sahiplerinin ülkenin yasalara ve politikalarına göre kiminle ilişkili olduğunu kanıtlaması gerekir. Ayrıca, başvuru sahiplerinin ülkeye girişleri sırasında kalacak yer, ekonomik kaynakları ve başvurunun işe yarayacağına dair güvenilir kanıtların sağlanması gerekir.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurularının yapılması, konu ile ilgili ülkenin yasaları ve politikalarına göre değişebilir. Genellikle, başvuru sahiplerinin, ülkenin vize başvuru işlemleri ile ilgili resmi yayınlarını kontrol etmesi ve vize başvurusu için gerekli belgeleri toplaması gerekir.

Sonuç

Aile birleşimi vizesi, ülkenin yasalara ve politikalarına göre eşler, çocuklar, ebeveynler ve kardeşler için verilir. Vize almak için, vize başvuru sahibinin, ülkenin yasalara ve politikalarına göre akrabalık ilişkisine sahip olduğunu kanıtlaması gerekir. Vize başvurularının yapılması, ülkenin yasaları ve politikalarına göre değişebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)