İngiltere kraliyet ailesinin soyadı nedir

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba,

İngiltere kraliyet ailesinin soyadını öğrenmek istiyorum. İngiltere kraliyet ailesinin soyadının ne olduğunu biliyor musunuz? Bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum ve bu konudaki bilgilerimin artmasını istiyorum. İngiltere kraliyet ailesinin soyadının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu konuda size yardımcı olabilecek herhangi bir bilgi edinmek için buradayım.

Soyadının ne olduğu hakkındaki bilgilerinizi paylaşmanızı çok takdir ederim. İngiltere kraliyet ailesinin soyadının ne olduğu konusunda destekleyici bilgilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngiltere Kraliyet Ailesinin Soyadı Nedir?

İngiltere kraliyet ailesinin soyadı Her ne kadar İngiltere kraliyet ailesinin üyeleri etrafında bir çok kurallar olsa da, onların soyadı en çok merak edilen konulardan biridir. İngiltere kraliyet ailesinin üyelerinin soyadı "Windsor" olarak kabul edilir. İngiltere kraliyet ailesinin soyadının değişmesinde bazı kararların etkili olduğu da bilinmektedir.

İngiltere Kraliyet Ailesinin Soyadının Nasıl Değiştiği?

İngiltere kraliyet ailesinin soyadının değişmesi İngiltere kraliyet ailesinin soyadı "Windsor" olarak bilinir, ancak bu soyadın krallar arasındaki değişimlerle ortaya çıktığı da unutulmamalıdır. İngiltere kraliyet ailesinin soyadının değişmesi, 16. yüzyılda İngiltere Krallığının kurucusu olan Kral Henry VIII tarafından gerçekleştirilmiştir. O dönemde İngiltere kraliyet ailesinin soyadı "Tudor" idi. Ancak, Kral Edward VII'nin 1817'de ülkeyi yönetmeye başlamasından sonra, soyadı "Saxe-Coburg and Gotha" olarak değiştirildi. 1917 yılında, Kral Edward VII'nin oğlu Kral George V, soyadını "Windsor" olarak değiştirdi.

İngiltere Kraliyet Ailesinin Soyadının Anlamı?

İngiltere kraliyet ailesinin soyadının anlamı İngiltere kraliyet ailesinin soyadı "Windsor" olarak bilinmektedir. Bu soyadın anlamı bilinmemektedir ancak, bu soyadın kökeninin İngiliz kraliyet ailesinin köklerinin İngiliz kraliyet ailesinin köklerinin İngiliz kraliyet ailesinin köklerinin birleşmesi ile oluştuğu düşünülmektedir. Kral Edward VII'nin oğlu Kral George V, bu soyadı seçti ve böylece, İngiltere kraliyet ailesinin soyadı "Windsor" olarak kabul edildi.

DeliHayaller

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
16
2
0
İngiltere Kraliyet ailesinin soyadı, Windsor'dur. 1917 yılına kadar, Kraliyet ailesi Alman asıllı bir soyadı olan Saxe-Coburg-Gotha'yı kullanıyordu. Ancak, Birinci Dünya Savaşı sırasında, İngiliz halkındaki Alman karşıtlığından dolayı, Kral V. George, Hanover kraliyet ailesinin İngiliz kolu olan Windsor'ı resmi soyadı olarak ilan etti. O zamandan beri, Kraliyet ailesi Windsor soyadını kullanmaktadır. Ancak, Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'in soyadı Mountbatten-Windsor'dur. Bu soyadı, Kraliyet ailesi tarafından 1960'larda benimsendi ve Prens Philip'in soyadı olan Mountbatten ile Kraliçe II. Elizabeth'in soyadı olan Windsor'ın birleşiminden oluşmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)