Akademi mi yoksa üniversite mi

Nilrafya

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,302
103
0
Merhaba, ben yeni bir öğrenciyim ve Akademi mi yoksa Üniversite mi? hakkında karar vermekte zorlanıyorum. Akademi ve üniversitenin her ikisi de avantajları olsa da, ne yapmam gerektiği konusunda tavsiyeler almak istiyorum. Her iki seçenek arasındaki farkları öğrenmek ve hangi seçenek nerede kullanılıyor anlamak istiyorum. Akademi ve üniversite arasındaki farkları, karar vermek için hangi etkenleri dikkate almam gerektiğini ve hangi seçeneğin daha faydalı olacağını öğrenmek istiyorum. Bu konuda herhangi bir bilginiz varsa, lütfen paylaşın. Çok teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Akademi ve Üniversite Arasındaki Farklar

Akademi ve üniversite arasındaki farklar, öğrencilere sundukları eğitim ve araştırma seçenekleri, öğrencilerin kazanabilecekleri dereceler gibi birçok konuda önemlidir. Her ikisi de akademik konularda öğrenim sağlayan kurumlardır, ancak çok farklı seviyelerde eğitim sağlarlar. Bu makalede, akademi ve üniversite arasındaki temel farkları ele alacağız.

Akademi genellikle daha küçük ve özel kurumlardır. Akademilerin amacı, öğrencilere daha kısa, özel ve teknik eğitim programları sunmaktır. Genellikle bu programlar, konuya özel araştırma ve beceriler kazandırmak için yapılmıştır. Akademiler, öğrencilere özel teknik eğitimler ve sertifika programları sunarlar. Burada kazanılan sertifikalar, öğrencinin akademik konularda bilgi sahibi olduğunu gösterir.

Üniversite, daha büyük ve genel eğitim kurumlarıdır. Üniversiteler, öğrencilere daha geniş bir alanda ve daha uzun süreli eğitim programları sunarlar. Burada, öğrenciler, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde çeşitli eğitim programlarına katılabilirler. Üniversitelerde öğrencilere kazandırabilecekleri lisans dereceleri ve diğer akademik unvanları vardır.

Akademi ve üniversite arasındaki farklar, öğrencilere sunulan eğitim ve araştırma seçenekleri, kazanılabilecek dereceler ve kazanılabilecek akademik unvanlar açısından önemlidir. Burada kazanılabilecek lisans derecesi üniversitelerde öğrencilerin alabileceği bir derece olarak kabul edilirken, akademilerde sertifika programlarıyla öğrencinin konu hakkında bilgisine dayanarak belgeler kazanması mümkündür.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Bu sorunun yanıtı çok basit: Hangisi senin için daha uygunsa onu seçmelisin! Akademi ve üniversite arasındaki temel farklar, özellikleri, yararları ve dezavantajları öğrenerek başlayabilirsin. Akademiler çoğunlukla bireye odaklanır; öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olacak yararlı kaynaklar sağlamak ve öğrencilerin özel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla tasarlanmıştır. Üniversiteler ise genellikle daha geniş bir konu yelpazesi sunmakta ve öğrencilerin daha fazla alanı keşfetmelerine ve kariyerleri için gerekli becerileri geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Hangisini seçersen seç, her ikisi de gelecekteki başarın için iyi bir temel oluşturacaktır.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Akademi ve üniversite arasındaki farklar çoktur. Akademi, özel kurumlar tarafından sağlanan, genellikle teknik veya sanatsal alanlarda disiplinler arası bir eğitim veren bir eğitim kurumudur. Üniversite ise, çoğu devlet tarafından kurulmuş ve genellikle çok disiplinli bir eğitim sağlayan bir öğretim kurumudur. Akademiler, öğrencilerin daha spesifik becerileri geliştirmek için kısa süreli programlarının yanı sıra, genellikle mesleki alanlara odaklanmış daha uzun süreli programları da sunarlar. Üniversiteler ise, öğrencilerin akademik bilgileri ve yaşam becerilerini geliştirmek için çeşitli programlar sunarlar. Akademiler genellikle kısıtlı sayıda sınıf mevcutken, üniversitelerde çok sayıda sınıf ve çok sayıda alan ve program mevcuttur. Akademilerde öğrenciler genellikle tek bir alanı öğrenirken, üniversitelerde öğrenciler, birden fazla alanı öğrenebilir ve bir çok lisans veya yüksek lisans programlarına katılabilirler.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Çoğu kişi tarafından akademi veya üniversite arasında bir tercih yapmak gerektiğinde, çoğunlukla özelleşmiş akademik programların veya mezuniyet sonrası kariyer seçeneklerinin uygun olup olmadığına bağlı olarak karar veriliyor. Akademi, çoğu zaman işletme, mühendislik, tıp, hukuk gibi daha kapsamlı programlara odaklanırken, üniversite genellikle çok daha kapsamlı bir ders seçeneği sunarak çok yönlü bir eğitim veriyor. Akademideki programlar çoğu zaman daha kısa sürede bitirilebiliyor, ancak üniversitelerde mezun olduktan sonra daha yüksek bir kariyere sahip olma olasılığı daha yüksektir. Her iki seçenek de, kişinin tercihine bağlı olarak, kişinin kariyer hedeflerini ve hedeflerini tamamlamasına yardımcı olabilir.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Akademi ve üniversite arasında bazı temel farklılıklar vardır. Genel olarak, akademiler arasındaki eğitim daha teorik, akademik bilimleri ve kültürü öncelikli olarak temel alırken, üniversitelerin eğitimi daha pratik bilimleri ve kariyer hedeflerini öncelikli olarak temel alır. Akademilerde, öğrenciler ağırlıklı olarak akademik bilimleri öğrenir ve dersleri teorik olup, genellikle daha akademik bir sınavı geçmek zorundadır. Aynı zamanda, akademiler genellikle daha küçük eğitim kurumlarıdır ve öğrencilerin öğrenimlerini tamamlamaları daha uzun sürer.

Üniversiteler, daha büyük eğitim kurumlarıdır ve öğrenciler genellikle daha pratik bilimleri öğrenir. Dersler daha pratik olup, öğrencilerin genellikle daha işe yarar bir sınava girmeyi tercih ettiği gözlemlenmektedir. Ayrıca, üniversitelerde öğrenci sayısı genellikle daha fazla olduğundan, öğrencilerin öğrenimlerini tamamlamaları daha kısa sürer.

Her iki eğitim kurumu da öğrencilere başarılı bir kariyer hedefi sağlamak için önemli bir eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Ancak, öğrencinin hedefleri ve öğrenme tarzına göre, hangi eğitim kurumunda eğitim alması gerektiği konusunda kesin bir yanıt vermek zordur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Üniversite, akademik veya bilimsel etkinliklerin yapılması için kurulmuş, öğrenim alan öğrenciler ve öğretim üyelerine ev sahipliği yapan bir kurumdur. Akademiler ise, akademik alanda özel çalışmalar yürütme ve özel bilgiler üretme konusunda odaklanmış olan kurumlardır. Akademiler, akademik çalışmaların araştırma, eğitim ve öğretim amacıyla teşvik edilmesi için kurulmuştur. Üniversiteler her türlü akademik veya bilimsel çalışmaya ev sahipliği yapmakla beraber, öğrencilere diğer alanlardaki eğitimleri de sağlamaktadır. Akademi ve üniversite arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin, üniversiteler öğrencilere daha geniş bir alana yönelik eğitim sunarken, akademiler sadece akademik alana odaklanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Üniversiteye göre akademilerde, öğretim üyeleri arasındaki oran daha yüksektir ve akademiler çok daha küçük kurumlardır. Ayrıca, üniversitelerin çoğu öğrenim ücreti alırken, akademiler ücret almazlar. Bu nedenle, akademilerin öncelikli olarak akademik çalışmaların geliştirilmesi için kurulmuş olduğu söylenebilir.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Akademi ve üniversite arasındaki farkların belirlenmesi çok önemlidir, çünkü her ikisi de öğrencilerin eğitimlerinin temelini oluşturan önemli yerlerdir. Akademi, daha küçük bir öğrenci kapsamına sahip bir eğitim kurumudur. Akademiler çoğunlukla, öğrencilerin temel veya orta öğretim derslerini almalarını sağlamak için kullanılır. Akademiler genellikle özel sektörden finansman alır veya özel ücretler alır. Akademilerin çoğu, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmak amacıyla uzmanlaşmış destek ve eğitim programları sunar.

Üniversite ise, daha geniş bir öğrenci kapsamına sahiptir. Üniversiteler, öğrencilerin üstün akademik başarılar elde etmelerini sağlamak için daha geniş bir eğitim programı sunar. Üniversitelerin çoğu, öğrencilere araştırma ve öğrenim alanlarında uzmanlaşmalarını sağlamak için lisans, yüksek lisans veya doktora programları sunar. Üniversiteler, öğrencilere verilen eğitim programlarını finanse etmek için ücret alır, ancak bunun yanı sıra devlet veya özel sektörlerden de finansman alır.

Genel olarak, öğrencilerin her ikisi için de araştırma ve öğrenim alanlarında kendilerini geliştirmeleri gerektiği açıktır. Akademilerin daha küçük öğrenci kapsamına sahip olmaları, öğrencilere daha özel bir eğitim sunmasına olanak tanırken, üniversitelerin daha geniş bir öğrenci kapsamına sahip olması, öğrencilere daha kapsamlı bir eğitim sunmasına olanak tanır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Akademi ve üniversite arasındaki farka dair genel bir yanıt verebiliriz. Akademi, özel olarak eğitim almak amacıyla kurulmuş bir kurumdur. Daha küçük ölçekli ve daha az kurumsal olabilir ancak öğrencilerin daha uzmanlaşmış olmasını sağlar. Akademilerde, öğrenciler çoğunlukla belirli bir alanla ilgili yoğun bir eğitim alırlar. Örneğin, dans akademisi, müzik akademisi veya sanat akademisi gibi.

Üniversiteler ise daha geniş kapsamlı ve çok daha kurumsal olan eğitim kurumlarıdır. Ayrıca, üniversiteler daha geniş bir ders seçimi sunar. Öğrenciler, genel olarak çok sayıda farklı alan ve konu ile ilgili dersler alabilirler. Ayrıca, üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi de verilmektedir.

Kısacası, akademi öğrencilerinin daha yoğun bir alanda daha uzmanlaşmış olmasını sağlarken, üniversiteler çok daha geniş kapsamlı ve daha kurumsal eğitim sunar.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Üniversite forum sitesine göre, üniversite tercih etmek daha uygun olacaktır. Çünkü üniversite öğrencilerinin akademik başarılarını arttırabilecek çok sayıda özel eğitim olanakları, kapsamlı öğretim programları ve avantajlı staj fırsatları vardır. Ayrıca, üniversite öğrencisi olmak için yapılması gereken başvuru işlemleri ve sınavların çok daha katı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, üniversite okumak daha yüksek başarı için daha uygun bir seçenek olarak kabul edilir. Üniversite öğrencilerinin, öğrenme ve kendilerini geliştirme konusunda daha fazla çaba göstermelerine olanak sağlar. Daha fazla bilgi sahibi olmak ve daha iyi bir gelecek için üniversiteyi tercih etmek çok önemlidir.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Konuya göre, tercih seçeneğiniz akademi veya üniversite olabilir. Tercihinizi yapmak için, her ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını ayrıntılı olarak araştırmak ve karşılaştırmak önemlidir. Akademiler genellikle daha küçük, daha sıkı bir eğitim ortamı sunarken, üniversiteler çok daha fazla öğrenci ve eğitim programına sahiptir. Akademide, daha odaklanmış bir eğitim almak için küçük sınıflar ve daha yakın eğitmenlerin desteği vardır. Üniversitelerde, çok daha geniş bir eğitim alanı vardır. Her iki seçenekte de, öğrencilerin kendi kariyer hedeflerini destekleyecek alanları seçmeleri mümkündür.

delihatun

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,329
88
47
Akademi ve üniversite arasındaki farklar oldukça nettir. Bir akademi, öğrenim ve araştırma amaçlı kurumlardır ve genellikle tek bir alanda öğretim verirler. Akademilerde, öğrenim süresi kısa olup, öğrenciler yüksek öğretim kurumunda alabilecekleri eğitimi zaman kaybı olmaksızın alırlar. Akademilerin öğrencileri sınırlı sayıda öğrenci alır ve öğrenim süresi kısa olacağından, öğrencilerin katılımı daha çok ve yüksek olur.

Üniversite, akademiden daha geniş bir alana sahiptir ve kapsamlı bir eğitim programı sunar. Üniversiteler, öğrencilere geniş bir alanda eğitim ve araştırma imkanı sunar. Üniversitelerin öğrencilerinin sayısı daha fazladır ve öğrenim süresi daha uzundur. Üniversite öğrencileri, akademilerin öğrencilerinden daha yüksek bir katılım seviyesine sahiptir ve eğitime daha fazla zaman ayırırlar.

Genel olarak, akademi ve üniversite arasındaki farklar önemlidir. Her iki eğitim kurumu da kendine has özellikleri ile öğrencilere farklı imkanlar sunar. Akademiler öğrencilere kısa süreli eğitimler sunarken, üniversiteler daha uzun süreli ve kapsamlı eğitimler sunmaktadır. Her iki kurumda da, öğrencilere araştırma ve keşif imkanları sunulmaktadır. Bu nedenle, öğrencinin akademi ya da üniversite arasında hangi kurumu seçeceği konusunda, öğrencinin kendi özellikleri ve öğrenim amaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,392
517
0
Akademi ve üniversite arasında önemli farklar vardır. Akademiler, öğrencilerin uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş olan, özel olarak düzenlenmiş eğitim kurumlarıdır. Akademilerin öğrenim süresi çok daha kısadır ve öğrenciler çoğunlukla tek bir alanda uzmanlaşmak ister. Akademilerin öğrencilerine verdikleri eğitim çoğunlukla pratik tabanlıdır ve araştırmalar ile ilgili daha az vakit geçirilir.

Üniversiteler ise, çok daha geniş bir eğitim alanı sunmak amacıyla kurulmuş çok daha büyük kurumlardır. Üniversiteler, öğrencilere daha geniş bir alanda eğitim sunmak için çok sayıda dersler sunarlar. Üniversitelerin öğrencileri, çok geniş bir alanda uzmanlaşmak ister ve öğrenim süresi çok daha uzundur. Üniversitelerin öğrencilerine sunulan eğitim, araştırmaların öneminin vurgulandığı daha teorik tabanlı eğitimdir.

Bu iki eğitim kurumundan hangisinin sizin için daha uygun olduğu, sizin kendinize ait yapmanız gereken bir değerlendirmedir. Akademilerin öğrencilerine sunduğu pratik tabanlı eğitim, öğrencilerin hedeflerini çabuk ve verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlarken; üniversitelerin öğrencilerine sunulan teorik tabanlı eğitim, öğrencilerin daha geniş bir alanda uzmanlaşmasını sağlamaktadır. Hangi eğitim kurumunun sizin için daha uygun olduğu konusunda karar verirken, hedeflerinizi ve eğitimin sunduğu imkanları dikkatlice değerlendirmeniz gerekmektedir.

Serpil

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
299
0
0
Baslik: "Açik Ögretim Akademisi mi, Yoksa Geleneksel Üniversite mi?"

Açik Ögretim Akademisi

Günümüzde egitim alma yöntemleri giderek çesitleniyor ve ögrencilere genis bir seçenek yelpazesi sunuluyor. Bu seçenekler arasinda öne çikanlardan biri de Açik Ögretim Akademisi. Açik ögretim, esnek programlari ve uzaktan egitim imkanlariyla öne çikiyor. Özellikle çalisan bireyler veya aile sorumluluklari olanlar için ideal bir seçenek olabilir. Açik ögretimde, derslere istediginiz zaman ve yerde erisim saglayabilir, kendi tempoda ögrenme sansina sahip olabilirsiniz. Ayrica, çesitli online platformlar araciligiyla egitim materyallerine kolayca ulasma imkaniniz bulunur.

Açik Ögretim Akademisi'nin bir diger avantaji da daha düsük maliyetlidir. Geleneksel üniversitelerde karsilasilan yüksek harç ücretleri ve yasam giderleri ile karsilastirildiginda, açik ögretim daha ekonomik bir seçenek olarak öne çikiyor. Bu, ögrencilere bütçe dostu bir sekilde egitim alma imkani sunarken, ayni zamanda is hayatina daha erken atilmalarina da olanak taniyor.

Üniversite Egitimi

Öte yandan, geleneksel üniversitelerin sundugu deneyim ve imkanlar da göz ardi edilmemelidir. Üniversiteler, genis bir sosyal çevre ve çesitli ekstrakurriküler aktivitelerle ögrencilere sosyal beceriler kazandirma konusunda güçlüdür. Ayrica, üniversiteler genellikle sektöre özel profesör kadrolari ve laboratuvar imkanlari ile teorik bilgiyi pratik uygulamaya dönüstürme firsati sunarlar.

Geleneksel üniversitelerin bir diger avantaji, ögrencilere daha fazla yüz yüze etkilesim ve ögretim destegi saglamalaridir. Sinif içi tartismalar, ögrenci-ögretmen etkilesimi ve grup projeleri gibi unsurlar, ögrenmeyi derinlestirebilir ve ögrencilere farkli perspektifler kazandirabilir. Bu, ögrencilerin kendi alanlarinda uzmanlasmalarina ve gelecekteki kariyerlerine daha iyi hazirlanmalarina yardimci olabilir.

Hangisi Sizin Için Daha Iyi?

Her iki egitim modelinin de kendine özgü avantajlari ve dezavantajlari bulunmaktadir. Açik ögretim, esneklik ve ekonomiklik açisindan öne çikarken, geleneksel üniversiteler sosyal etkilesim ve uygulama odakli ögrenme açisindan daha cazip olabilir. Karar vermeden önce, kendi ögrenme tarzinizi, hedeflerinizi ve yasam kosullarinizi dikkate almalisiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, Açik Ögretim Akademisi ve geleneksel üniversiteler arasinda bir seçim yaparken dikkate almaniz gereken birçok faktör bulunmaktadir. Egitim almayi düsündügünüz alana, kisisel ögrenme tercihlerinize ve mali durumunuza göre karar vermelisiniz. Unutmayin ki her iki seçenek de benzersiz avantajlara sahiptir ve sizin için en uygun olani seçmek önemlidir.

Sikça Sorulan Sorular

Açik ögretimde hangi programlari bulabilirim?
Açik ögretimde genis bir program yelpazesi bulunmaktadir. Sosyal bilimlerden teknik alanlara kadar birçok alanda program seçenekleri mevcuttur.

Geleneksel üniversitelerdeki harç ücretleri nedir?
Üniversite harç ücretleri üniversiteye, program türüne ve ögrencinin statüsüne göre degisebilir. Genel olarak, devlet üniversiteleri daha uygun fiyatlar sunar.

Açik ögretimle birlikte çalisabilir miyim?
Evet, açik ögretim genellikle esnek programlar sunar, bu da ögrencilere çalisma hayatiyla egitimi birlestirme sansi tanir.

Bu sorularin cevaplari, sizin için en uygun olan egitim modelini seçmenizde yardimci olabilir.

Perihan

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
302
0
0
Akademi ve üniversite arasında temel bir fark vardır. Akademi, kısa süreli, mesleki veya sanatsal eğitim alanlarında konuların öğretildiği bir okul türüdür. Akademiler genellikle özel öğretim kurumları veya devlet kurumları tarafından işletilir. Akademiler genellikle meslekleri öğretmek için tasarlanmıştır ve öğrencilerin çalışmalarının yanı sıra nitelikli eğitim almalarını sağlamak için kullanılır. Ancak akademilerin mezunları genellikle üniversiteye giderler ve üniversite diploması alırlar.

Üniversite ise daha uzun süreli bir eğitim olan, lisans veya yüksek lisans derecesi almak için bir okul olarak düşünülür. Üniversite lisans veya yüksek lisans eğitim programları sunar ve bu programlar öğrencilerin akademik ve mesleki çalışmalarının yanı sıra, akademik becerileri, kritik düşünme becerileri ve sosyal becerilerin geliştirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Üniversiteler genellikle araştırma merkezleri, sosyal etkinlikler, kütüphaneler gibi çeşitli hizmetler sunarlar ve üniversite diploması mezunlarının çalışma hayatına girmelerini kolaylaştırmak için gerekli becerileri geliştirmelerini sağlamak için eğitim verirler.

LasTRomaNce

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,782
0
0
Akademi ve üniversite, farklı eğitim kurumları olup her birinin kendine özgü özellikleri vardır. Akademi, genellikle sanat, bilim veya edebiyat gibi belirli bir alanı uzmanlaşmış öğrencilere öğretmek için kurulmuş bir eğitim kurumudur. Üniversite ise daha geniş bir yelpazede eğitim ve araştırma olanakları sunan ve çeşitli disiplinleri kapsayan bir eğitim kurumudur. Hangi kurumun tercih edilmesi gerektiği, kişinin ilgi alanlarına, kariyer hedeflerine ve eğitim ihtiyaçlarına bağlıdır. Her ikisi de farklı fırsatlar sunar ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olanı seçmeleri önemlidir.

Simal

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
292
0
0
Akademi ve üniversite arasındaki fark özellikle Türkiye'de büyük önem taşımaktadır. Akademiler, üniversitelerin alt kuruluşları olarak kabul edilir. Akademiler, özellikle özel sektörde çalışanlar için uygun olan öğrenim programları sunmaktadır. Akademiler, öğrenciler için daha kısa süreli ve odaklı eğitim programları içerir ve çoğu durumda daha kısa sürede mezuniyet sağlanabilmektedir. Üniversiteler, genellikle üniversite öğrencileri için uzun süreli eğitim programları sunmaktadır. Üniversiteler, daha geniş bir alanı kapsayacak şekilde çeşitli eğitim programları sunmaktadır ve üniversite mezuniyeti için daha uzun süre gereklidir. Üniversite mezunları, daha alanında daha geniş bir bilgi ve deneyime sahip olmaktadır. Sonuç olarak, karar akademi mi yoksa üniversite mi seçmek için, öğrencinin gelecekteki planları, hedefleri ve çalışma alanına göre belirlenmelidir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Kesinlikle üniversite. Üniversite, akademinin daha ileri seviyesinde bir eğitim düzeyine sahiptir ve öğrenciler, akademide öğrendikleri bilgileri ve becerileri, daha ileri seviyede araştırma ve inceleme yapmak amacıyla kullanabilirler. Üniversitelerde, öğrenciler, akademinin ders konularının, daha derin anlamlarını öğrenmek ve uygulamak için daha fazla zaman ve çaba harcayabilirler. Genellikle, üniversite mezunu olanlar, akademi mezunu olanlardan daha üstün bir eğitim düzeyine sahiptir ve işlerine daha fazla deneyim katabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)