Ingiltere'de akademik yılda kaç dönem vardır

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba,
İngiltere'de akademik yılda kaç dönem olduğunu öğrenmek istiyorum. İngiltere'de eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olan herkesten yardım istiyorum. İngiltere'de üniversitelerin akademik yılının çoğu üç dönemden oluştuğunu biliyorum. Bununla birlikte, öğrenim gördüğüm birkaç üniversitede dört dönem vardı. Bu dört dönem arasında kış tatili, bahar tatili, yaz tatili ve ekstra bir tatil olan "Reading Week" vardı. Bu dört dönem arasındaki haftalar, genellikle her üniversite için farklı sürelerde değişiyor.

İngiltere'deki üniversitelerin akademik yılının ne kadar sürdüğünü ve her dönemin ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorum. Ayrıca, eğer üniversite eğitiminin dışında kısa dönem kursları veya özel girişimler varsa bunları da bilmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bu konuda herhangi bir bilginiz varsa ya da üniversite eğitiminin dışında diğer eğitim programları hakkında herhangi bir bilginiz varsa, lütfen bunları paylaşın.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,068
1,314
112
Ingiltere'de Akademik Yılda Kaç Dönem Var?

Ingiltere'de akademik yılda en az iki dönem vardır. Bu iki dönem arasında ilk dönem Ocak ayı ile Haziran ayı arasını kapsar. İkinci dönem ise Temmuz ayı ile Aralık ayı arasını kapsar. Her iki dönemde de üniversite ve özel okullar tarafından verilen kurslar ve sınavlar yer alır.

Her dönemde çok sayıda kurs bulunur. Örneğin, ilk dönemde üniversiteler farklı konular için sınavlar sunmaktadır. Bu konular arasında klasik edebiyat, tarih, matematik, fizik, kimya, biyoloji, mantık gibi konular yer almaktadır. İkinci dönemde de benzer şekilde farklı konular için sınavlar verilmektedir.

Her dönemde çok sayıda sınav yapılır. Bunlar arasında GCSE (Genel Sertifika Sınavı) ve A-Seviyesi sınavları bulunmaktadır. Bu sınavlar öğrencilerin okul başarılarını değerlendirmek için kullanılır. GCSE sınavları genel dersler için verilirken, A-Seviyesi sınavları daha gelişmiş dersler için verilmektedir.

Üniversite ve özel okullar, her akademik yıl için çok sayıda sınavları kapsayan çok dönemli bir program oluşturmuşlardır. Bu programlar derslerin konuları, sınav tarihleri ve sınavların sonuçlarını içerir. Her dönem, öğrencinin okul başarılarının değerlendirilmesi için önemli bir kaynaktır.

Anahtar Kelimeler: Ingiltere, Akademik Yıl, Dönemler, Sınavlar, GCSE, A-Seviyesi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)