Akrobasi nasıl yazılır TDK

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba,
Akrobasi yazmaya çalışıyorum ve TDK sözlükte ne anlama geldiğini merak ediyorum. Birinci kişi ağzından konuşmam gerektiğinden, akrobasi nedir ve TDK'de nasıl tanımlanır? Yardım edebilecek herkese çok minnettar olacağım. Akrobasi, havada dönen figürleri yapan gösteri sanatı olarak tanımlanır. TDK'de akrobasi, zıplama, atlama ve döndürme tekniklerini kullanarak havada figürler yapan, gösteri sanatı olarak tanımlanır. Akrobasi için zorlu fiziksel çalışmalar ve çok sıkı antrenman gerekir. Akrobasi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,951
1,256
112
Akrobasi Nedir?

Akrobasi, sirkte ve dans gösterilerinde kullanılan atılma, sıçrama ve dönebilme hareketlerinin genel adıdır. Akrobasi, çoğunlukla çiftler tarafından gerçekleştirilen tamamen kas gücünü kullanan bir spordur. Bir akrobasinin becerileri, kas kontrolü, dayanıklılık ve esneklik gerektiren çeşitli hareketlerden oluşur.

Akrobasi Nasıl Yazılır TDK?

TDK, akrobasiyi sirk ve dans gösterilerinde kullanılan atılma, sıçrama ve dönebilme hareketleri olarak tanımlar. Akrobasi, kas gücünü kullanan çoğunlukla çiftler tarafından gerçekleştirilen, kas kontrolü, dayanıklılık ve esneklik gerektiren becerilerin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir spordur.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Akrobasi, dünya çapında yaygın olarak bilinen ve çok ses getiren bir gösteri sanatıdır. Akrobasi, dengeli vücut hareketleri, kuvvetli kas hareketleri ve yerçekiminin olmadığı çok ince düşüncelerin bir araya getirilmesinden oluşan yetenek gösterileridir. Akrobasiler, kendi kuvvetlerini, kendilerini yükseltmelerini ve dengesini kullanarak zorlu adımları başarıyla tamamladıkları için oldukça dikkat çekicidir.

Akrobasi gösterileri, akrobatların dört kol ve bacaklarını kullanarak zorlu pozisyonlarda hareket etmeleriyle başlar. Bu pozisyonlar, çoğu zaman akrobasilerin vücut ağırlığının önemli bir kısmını destekleyebilecek ve dengede tutabilecek şekilde tasarlanır. Akrobasiler, bu pozisyonları karşılıklı olarak yapmaları için birbirleriyle çalışır. Bazen, akrobasiler inanılmaz kuvvet ve denge gösterileri sunmak için büyük yüksekliklerden düşüşler yapabilir.

Akrobasi, kalıcı vücut hareketleri ve kaslarının kontrolü için çok disiplinli bir antrenman ve çok çalışma isteyen bir alandır. Bu nedenle, akrobasi gösterileri yapmak isteyenlerin öncelikle akrobasi alanında uzman bir antrenörle çalışmaları önerilir. Akrobasiler, özellikle gösteri alanında başarıya ulaşmak için çok dikkatli olmalı ve güvenli bir şekilde engelleri aşmak için tüm kurallara uymalıdır.