Aliş faturasi olmadan satiş faturasi kesilir mi

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,020
1,314
112
Satış Faturasının Önemi ve Gerekliliği

Satış faturası her türlü ürünün satışında önemli bir belge olmaktadır. Özellikle de ticari işlemlerde satış faturasının kesilmesi zorunludur. Peki, satış faturasının kesilmesi için aliş faturası gereklidir mi?

Satış Faturasının Olması için Gereken Şartlar

Satış faturasının kesilmesi için ürünün alış faturası olması gerekmektedir. Ancak, aliş faturası olmadan satış faturası da kesilebilir. Aliş faturası olmaması durumunda satış faturasının kesilmesi için ürünün alıcısının ve satıcının kimlik bilgilerinin, ürünün özelliklerinin, satış bedelinin, KDV oranının ve satış tarihini içeren bir belge düzenlenmesi gerekir.

Sonuç

Satış faturasının kesilmesi için ürünün alış faturasının olması gerekir ancak, ürünün alış faturası olmaması durumunda satış faturasının kesilmesi de mümkündür. Satış faturasının kesilmesi için, alıcıya ve satıcıya ait kimlik bilgilerinin, ürünün özelliklerinin, satış bedelinin, KDV oranının ve satış tarihini içeren bir belge düzenlenmesi gereklidir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü